Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зджислав Бекшински

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Зджислав Бекшински

    Наскоро открих този изключителен полски художник. Той е започнал кариерата си като военен фотограф, по-късно впечатленията, които се отпечатват в съзнанието му от ужасите на войната са изразени по един уникален и неповторим начин върху платното. Творбите му са изпълнени със страшна разруха, печал, самота, злокобност и създават едно странно чувство на уплаха и стрес. Карат те да се замислиш за това по какъв ужасен начин човекът се самоунищожава. Те са доста гротескни, забелязват се и паралели със Салвадор Дали, който е другият ми любимец в импресията, само, че при тях липсва елементът на карикатурата и конкретната насоченост към дадени реални обекти.
    Личният му живот също е една голяма мъка - жена му умира, само година след това на коледа се самоубива сина му, а през февруари 2005 г. и самият той е намерен убит в апартамента си...

    Това е неговият сайт - http://www.beksinski.pl/ много добре е направен - чрез озвучаването и дигиталните обработки на картините му можете да се потопите изцяло в неговият свят.
    Attached Files
    (\_/)
    (°_°)
    (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

    #2
    Ето и други негови картини.
    Attached Files
    (\_/)
    (°_°)
    (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

    Comment


      #3
      Признавам, че стилът му е доста странен и първоначално стряскащ.
      Успял е да изрази цялата мъка и ужас, както ти сам каза, по свой неповторим начин ...
      Като начинаещ художник определено ми е интересно да виждам различните гледни точки - а неговата е доста интересна, особено графиките...

      Въпреки че като се замисля, едва ли бих отишла на негова изложба...
      "Нима, Създателю,
      съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
      мигар аз самият съм те молил
      от мрака да ме извлечеш?"

      Comment


        #4
        .
        Last edited by ; 20-03-2006, 21:55.

        Comment


          #5
          Картините му ми напомнят малко за 'Стената' ...
          "Нима, Създателю,
          съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
          мигар аз самият съм те молил
          от мрака да ме извлечеш?"

          Comment


            #6
            Warlord
            VladDracul
            Наистина , приличат на стената , излъчват същата студенина и отчуждение която е и типична за него , уединението , характерно за стила на Зджислав Бекшински е обяснен в психологията също , знаете ли момчета , много се изненадах особенно от теб Warlord , че си падаш по този сорт изкуство .
            Идеята е великолепна и картините също !

            Comment


              #7
              Ох, благодаря, Лорде! Тъкмо ми се беше стегнала душицата нещо и като погледах картинките, па като ми светна и като ми олекна!
              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

              Comment


                #8
                Жестоки картини, браво на Лорда!

                Comment


                  #9
                  Наистина жестоки и в преносния и в прекия смисъл на думата картини и особено на тази музика :twisted: Интересно ми е какъв е бил като човек т.е. какъв характер е имал и какво е таил в душата си че такива картини е нарисувал. Дори се чудя как е изглеждала къщата в която е живеел.
                  Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                  Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                  Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                  Comment


                    #10
                    Стилът не винаги разкрива начина на живот на своя автор.
                    Противоречието почти винаги е, че подобни картини (и въобще произведения на изкуството) са били създавани от привидно най-спокойните и уравновесени хора .... Именно - пресъздаване на най-лошите черти в реалния свят, чрез почти убийствено спокойствие и тишина.

                    Снимка на художника
                    "Нима, Създателю,
                    съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
                    мигар аз самият съм те молил
                    от мрака да ме извлечеш?"

                    Comment

                    Working...
                    X