Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Принципи на американското кино

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Принципи на американското кино

    Моторните резачки са винаги под ръка в нужния момент. Ч

    Лаптопите са достатъчно мощни да прехванат управлението на комуникационните системи на всяка враждебна извнъземна цивилизация.
    Повечето хора си пазят албуми с изрезки от вестниците, особенно когато семейството им или приятелите им са загинали при странни нещастни случаи (например докато се возят на лодка).


    В кухните нямат осветление, поради което се налага да се отвори вратата на хладилника за да бъде светло.

    В чантата на всяка жена, излизаща от магазин за хранителни стоки има френски хляб тип франзела.


    Вентилационната система на всяко здание е превъзходно укритие. Никой няма да си помисли да ви търси там, а вие можете да се доберете до всяка интересуваща ви точка от зданието.


    Всички бомби са с вградени електронни броячи с големи червени цифри, за да знаете точно кога ще се взривят.

    Всички дискети стават на всички компютри, независимо от програмното осигуряване.

    Леглата имат специални одеала, покриващи жените до раменете, а мъжете до тях, само до пояса.

    Всичли телефонни номера в САЩ започват с 555...

    Най-вероятно ще оцелеете във всяка битка, стига да не показвате снимката на любимата си преди битката.

    Героите от екшъните, никога не се наказват за убийства и углавно-наказателни действия, когато изтриват от лицето на земята цели градове.


    Червилото никога не се изтрива. Дори и когато се гмуркате с акваланг.


    Детективите разследват успешно дадено дело, само когато са отстранени от него.


    Ако във вас стрелят немци, гмурнете се в река или поне във вана. Немските куршуми не пробиват водата!

    Ако в кадър се появи огромна витрина, най-вероятно през нея ще изхвърлят някого!

    Ако вав филма има цяла армия 'лоши', въоръжени с танкове, самолети и пр., то задължително има един 'добър', който въоръжен само с джобно ножче ги унищожава всичките!

    Ако трябва да обезвредите бомба, не се замисляйте кой проводник да срежете. Срежете този, който трябва!


    Ако сте блондинка с приятна външност, то, най-вероятно, сте станали световен експерт по ядрено оръжие на 22 години...



    Ако карате автомобил задължително въртете волана рязко и често, независимо дали пътя е абсолютно прав...

    Ако искате да се представите за немец или руснак не е нужно да знаете тези езици. Просто трябва да говорите с акцент!

    Оградите, по които тече ток, способен да убие динозавър, не причиняват никаква вреда на 8-годишни деца.

    Когато лягате да спите, всичко във вашата спалня продължава да се вижда, само че е леко затъмнено.

    Когато чуждестранните военни са сами, предпочитат да говорят на английски!

    Ако един стреля по 20, то той има повече шанс да уцели някого, отколкото ако 20 стрелят по един...

    Всяка работа принуждава бащите да забравят 8-мия рожден ден на синовете си!

    Всяка ключалка на врата може да се отвори за броени секунди с кредитна карта или кламер, освен ако това не е врата в горящо здание, където е останало дете.

    Всеки може да кара самолет, стига да му помагат от контролната кула...

    Всеки, който сънува кошмар се събужда като рязко става и започва тежко да диша!

    Мъжете не показват, че ги боли и при най-суровите изпитания, но затова пък потръпват, когато жена се опитва да им почисти раните.

    Намирайки се в къща с привидения, всяка жена е длъжна да изследва всеки източник на необичаен шум, като при това е облечена във възможно най-откровенно бельо.

    Всъщност няма разлика колко са враговете ви, ако владеете някакво бойно изкуство. Докато вие се биете с някого, другите търпеливо си очакват реда!

    Медали, значки и медальони спират безпроблемно всякакви куршуми!

    Един от двама близнаци е винаги лош!

    При полицейско разследване е задължително да минете през стриптийз бар!

    Безработните в Ню-Йорк притежават големи и луксозни апартаменти!

    Ако сте в Париж Айфеловата кула се вижда от всеки прозорец!

    и т.н.
    Проблемът на форума :damnyou:

    "Чети историята и като познаеш от нея суетата на тоя свят, научи се да го презираш"
    Паисий Хилендарски

    #2
    Забрави да кажеш, че ако някой от бандитите е с бяла риза задължително ще го гръмнат и то в гърдите за да си личи по-добре кетчупа.
    (\_/)
    (°_°)
    (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

    Comment


      #3


      И все пак е по-добре от френското сегашно - бр.р.рр.

      Comment


        #4
        Основна схема на американския филм :sm310: - 30 минути бой :fire: , 15 минути секс :love01: и 45 минути баластра op: .
        :sm273:

        Comment


          #5
          Абе да, ама не само. Имат и постижения, и то какви. Мен ме притеснява повече, че в Европа последните 10 години няма НИЩО

          Comment


            #6
            KG125 написа


            И все пак е по-добре от френското сегашно - бр.р.рр.
            Петия елемент? или пък Такси? замислял ли си се колко от щатските екшъни са ремиксирани френски филми... не са съвсем за изхвърляне франсетата
            may the Force be with you

            Comment


              #7
              Защо в Европа да няма нищо? Англичаните правят много хубави филми. "Гулденбургови" също беше хубав сериал. Вярно, че французите и италианците се огелпиха, ама какво да се прави. Френските станаха едни отнесени, а италианските сантиментални. А и какво може да се очаква за последните, щом за по-евтино взимат наши бездарни артисти?

              Comment


                #8
                Galahad написа
                "Гулденбургови" също беше хубав сериал.
                Ти направо ме уби... просто от упор ме застреля

                А иначе без много да се замислям се сещам поне за няколко хубави европейски филма от последните години: "Животът е прекрасен" и "Пианистът", френските "Апартамента" и "Невероятната съдба да Амели Пулен", "Говори с нея" на Алмодовар ... сигурно много пропускам, защото не съм киноманиак.

                А и за холивудските филми не е толкова еднозначно... има американски филми и има и АМЕРИКАНСКИ филми

                Comment


                  #9
                  Galahad написа
                  "Гулденбургови" също беше хубав сериал.
                  Не забравяйте и латиноамериканското изкуство "Робинята Изаура" беше много хубав сериал.

                  Всъщност е малко смешно да се дели киното на американско и европейско, според мен киното е "добро" и "лошо". Има добри филми както на американски автори(аз съм почитател на братя Коен например), така и европейски(например се сещам за 8 жени филмов жанр, който аз не харесвам, но в случая оцених. Също интересни са според мен и модерните британски черни комедии, германците направиха изключителне филм като Der Untergang). Обаче от двете страни се правят и не дотам добри филми.
                  Това, че американците или европейците не правят хубави филми е напълно неоправдано клише.
                  Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                  Comment


                    #10
                    Han Solo написа
                    Петия елемент? или пък Такси? замислял ли си се колко от щатските екшъни са ремиксирани френски филми... не са съвсем за изхвърляне франсетата
                    Нищо не струват и двата.
                    От "Името на розата" насам нищо свястно френско не се видя. "Амели Пулен" може би.
                    Нито французи, нито италианци, нито англичани, с малки изключения, нищо не правят. Бестящите 50, 60-тте и 80-тте години минаха и заминагха. Манете другото, то и книги няма.
                    Интересното е, че русмаците чат-пат имат постижения, но и те куцат.

                    Правилно се смеем - в щатите излизат толкова много филми и такива екшън-шаблони, щото е цяла индустрия. Обаче когато направят нещо читаво, а те правят такива работи, то става наистина добро.

                    Hans Delbruck написа
                    Всъщност е малко смешно да се дели киното на американско и европейско, според мен киното е "добро" и "лошо". Има добри филми както на американски автори(аз съм почитател на братя Коен например), така и европейски(например се сещам за 8 жени филмов жанр, който аз не харесвам, но в случая оцених. Също интересни са според мен и модерните британски черни комедии, германците направиха изключителне филм като Der Untergang). Обаче от двете страни се правят и не дотам добри филми.
                    Това, че американците или европейците не правят хубави филми е напълно неоправдано клише.
                    Ей туй е правилното мнение.
                    Last edited by ; 21-09-2005, 00:55. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                    Comment


                      #11
                      KG125 написа
                      Нищо не струват и двата.
                      От "Името на розата" насам нищо свястно френско не се видя. "Амели Пулен" може би.
                      Нито французи, нито италианци, нито англичани, с малки изключения, нищо не правят. Бестящите 50, 60-тте и 80-тте години минаха и заминагха. Манете другото, то и книги няма.
                      Интересното е, че русмаците чат-пат имат постижения, но и те куцат.
                      Посмири малко американофилията си Какво против Голямото синьо (надявам се така да е преведен филма) имаш? Това е много успешен филм...Да не говорим за Изток-Запад или за Мигриращия народ (Peuple migrateur, на режисьора Jacques Perrin, този който играеше в Замъка на Маслините)
                      А ти самият си изказал част от проблема - едно е френското кино, което се прави, друго е онова, което се вижда извън Франция и особено в страни като България, луди по американските филми. Знаеш ли, че във Вирджиния има създаден специален фестивал за френско кино, който цели то да се разпространява в САЩ? Има страхотни филми, повярвай ми...Просто няма холивудската машина да ги прави °касови хитове°.
                      А както вече се спомена, в Европа се прави много добро испанско и италианско кино, виж Бенини с Животът е хубав, а и германците като се опитат, могат да направят нещо добро.
                      "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                      Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                      Comment


                        #12
                        Европейското кино няма какво да го мислим, то си е добре. Да хванем да мислим родното защото то е пълна скръб, дупка отвсякъде(не че някога е било велико, но една идея по-добро беше).
                        Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                        Comment


                          #13
                          За българското кино е кофти, ама скоро няма да се промени. Иначе ако сте гледали филма "Мила от Марс" той е съвсем нов - има го вече на DVD по видеотеките, той спечели дори и чуждестранни награди в Берлин и още някъде беше. Така че европейците явно харесват и оценяват като цяло нашето съвременно кино. Макар че аз като го гледах тоя филм замалко щях да си прегриза левия крак!
                          (\_/)
                          (°_°)
                          (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                          Comment


                            #14
                            Hans Delbruck написа
                            Европейското кино няма какво да го мислим, то си е добре. Да хванем да мислим родното защото то е пълна скръб, дупка отвсякъде(не че някога е било велико, но една идея по-добро беше).
                            А, как така ще е пълна скръб, я виж Дунав мост е касов хит :mhehe:
                            "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                            Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                            Comment


                              #15
                              Да Дунав мост беше хит за нашата публика защото беше нещо ново. Само че пак присъстваше задължителната истерия, нервни и резки движения на актьорите граничещи с лудост и бягащи от реалното нормално държание на хората. Пак имаше мацка, която задължително да спи с половината от актьорите...
                              А спомняте ли си филма "Трафик" - първият опит за имитиране на американски екшън :lol:
                              (\_/)
                              (°_°)
                              (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                              Comment

                              Working...
                              X