Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тайните служби през ВСВ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Тайните служби през ВСВ

    Хем чета една книга за Тайните служби през ВСВ и ми се иска да науча повече, а и да поспоря ако се налага доколкото мога.Особено много искам да знам за Радио измамите на Съюзниците и Вермахта, тъй като ми е най - странно...Надявам се, че ще стане интересна тема...
    По-лесно е да се развърже завързаното, отколкото да се съедини разделеното.
    --- Цицерон ---

    #2
    Къде го намесвате Вермахта в тия работи?
    При подобни "историйки" това е работа на SD, RSHA и всякакви гнусни подразделения на SS.

    Comment


      #3
      .
      Last edited by ; 21-03-2006, 06:55.

      Comment


        #4
        Ако става дума за разузнаване, защо "гнусни"?

        Comment


          #5
          Защо да не намесваме Вермахта в разузнаването? Как така? Ами всичките подразделения например като Отдел 2 Саботаж, Отдел 3 Контрашпионаж.... теда не би да не са на Райха? А наистина и Абвера е много важна и неделима част от цялата система. Ето какво гласи разпоеждането на сухопътните войски за външно разузнаване от 1.03.1941г. (т. 16):" В мирно време контраразузнаването е еедин от най - сигурните източници на информация. По време на войната задачите му се усложняват от отбранителните мерки на противника, елиминирането на агенти, наблюдение или затваряне на неутралните граници. Особено в началото на войната постъплите по тези пътища сведения силно намаляват"
          И все пак аз искам да науча нещо повече от това, което знам, а не да навлизам в спорове от, които няма никаква полза...
          По-лесно е да се развърже завързаното, отколкото да се съедини разделеното.
          --- Цицерон ---

          Comment


            #6
            .
            Last edited by ; 21-03-2006, 06:54.

            Comment


              #7
              Мхмм, да аз просто дадох примери с различни отдели....
              По-лесно е да се развърже завързаното, отколкото да се съедини разделеното.
              --- Цицерон ---

              Comment


                #8
                На сайтът за Третия райх ще се появи статия за организацията на SS.
                Преди това няма да я копирам тук.

                Eто ви RSHA - Reichssicherheitshauptamt

                Last edited by Док Холидей; 11-09-2005, 15:10.

                Comment


                  #9
                  Месрси, Док ще прегледам сайта...Ако ти трябват някакви таблици относно разпределението на Тайните служби и въобще като цяло мога да ти ги дам по някакъв начин....
                  По-лесно е да се развърже завързаното, отколкото да се съедини разделеното.
                  --- Цицерон ---

                  Comment


                    #10
                    Ще се възползвам.
                    Линкове?

                    Comment


                      #11
                      Ами изчакай ще се помъча да ги кача първо на компа си, а после и да попитам ако незнам нещо....

                      Ами готов качих го на компа ама ся как да ти го дам, Док?

                      Аз лично се надявам да се включат повече хора, за да се видят повече мнения по въпроса с Тайните служби през ВСВ, за тяхната дейност и работа, а най - вече за постиженията и измамите в тях...
                      Last edited by stanislavb; 11-09-2005, 16:30. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                      По-лесно е да се развърже завързаното, отколкото да се съедини разделеното.
                      --- Цицерон ---

                      Comment


                        #12
                        Какво знаете за дейността на нашето разунаване през ВСВ ?
                        SEMPER AGRESSUS

                        Comment


                          #13
                          .
                          Last edited by ; 21-03-2006, 06:54.

                          Comment


                            #14
                            Това е комунистическото разузнаване, т.е. съветското. През ВСВ е имало разузнаването на българската държава, за него обаче малко се знае.

                            Comment


                              #15
                              В книгата "СМЕРШ: операции и исполнители" се споменава за радиоигра на територията на България, започната от СМЕРШ на 03.01.1945г. и приключила през май 1945г.
                              SEMPER AGRESSUS

                              Comment

                              Working...
                              X