Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Конвои и морски сражения

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Конвои и морски сражения

    Тази тема за сега я слагам тук, макар че е по-скоро на първият си етап за морската част на форума. Отдавна искам да направя тактическа симулация за боевете в Атлантика между конвои и поводници от Втората световна война. Подготвих вече някакви правила като рамка, а вчера щраках и на ексела за калкулатор. Оказва се, че :
    1. един калкулатор за кораби, независимо дали за подводници или конвойни ми отнема около 4 часа
    2. нямам кой знае какви познания по зависимостите около силови установки, въоръжение, скорост, брониране и далечина на плаване, така че в моделите ми трябва хелп, щото изкривяванията може да се окажат големи.

    И така,
    1.слагам първия готов калкулатор, този за подводниците+пример за попълването му.
    2. до дни слагам калкулатор за охранителни кораби и цени за технологии
    3. Очаквам от феновете на военноморската тематика и всички евентуални ентусиасти яка критика по заложените схеми
    4. Правя правила, ъпдейтвам страничката danitz.tk и съм готов примерно за игра между два щаба

    Наистина се надявам този път да става дума за историческо моделиране, за момента играта ще е под работното наименование "Морска атака", ако звучи политически, примерно като местна политическа организация от Бургас, ще го сменим естествено.
    Рeйтер, Одзава, Гога, включете се ако имате време и възможност!
    Attached Files
    Last edited by von Danitz; 05-09-2005, 13:39.

    #2
    ето и днес правен калкулатор за ескортьори, тук наистина специалистите трябва да си кажат мението!
    Attached Files
    Last edited by von Danitz; 05-09-2005, 15:43.

    Comment


      #3
      Така накратко за предложението ми, което не е кой знае колко оригинално поне за този форум и за нашия кръг.
      Имаше една тема от миналата година за това дали най-голямото предизвикателство пред съюзниците не било това на Дьониц. Повечето участвали казаха, че това не е така и че морското господство се определя от десетки фактори, от които, ако правилно съм схванал подводниците са скамо един елемент.
      Сега идеята е следната: Сформиране на няколко ескадри от произволно конструирани подводници, ако се приеме и група за планиране от германска страна с бази горе-долу както са си били, като леки опити за действие от Гренландия, Испания или Северна Африка не са забранени!
      От друга, британско-американски морски щаб с всичко възможно,целтта му е обаче само една, да охранява конвоите, които да пренасят суровини, за производството на бомбардировачи например, които да срутят германските елинги във Вилхелмсхафен за производство на... подводници.
      Игра, възстановка, забавление, моделиране, историцизиране, както ви е удобно да го наричате. мисля, че двама да се съберем, пак можем за известно време да изготвим максимолно близки или пък свръх-измислени условия и да проведем, хм, не научен експеримент, но игра с научни цели!
      Подкрепете ме, мен знаете, за подобни неща не ме мързи!

      Comment


        #4
        Даниц ако искаш поизчакай да свърши Дипломация 2 (е ако имаш нерви за това ) и тогава да цъкаме и твойта игра, защото така да не стане много натоварено. Хем ще имаш повече време да я дооформиш, и виж ако можеш да я направиш за поне 15-20 играчи нещо като Дипломация или Индустриализъм (която все още не е завършена).
        Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

        Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

        Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

        Comment


          #5
          Разбира се, че не искам да ви натоварвам Исках само бета тестери един вид да поръчкат. Аз този план от колко време го точа! "Играта " ако може така да се нарече е по скоро за по малко играчи, правя форми за онлайн попълване, нещо като онлайн игра, но отсега е ясно, че без ексела няма да мине. ти си падаше по потводниците, поиграй си с "конструктора "като имаш време, виж какво се получава

          Comment


            #6
            Сега едно по едно:
            1. В какви мерни единици изчисляваш всички параметри, напиши ги в страни от самите показатели (метрични или англо-саксонските неразбории)
            2. "Сила на атака" доколкото разбирам е безразмерна величина, която се калкулира по формула от въоръжението, това ОК. А колко ще е живота на гемийките?
            3. Ще3 се радвам да взема участие на страната на анти-подводничарите. Чест и почитание за тях!
            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
            Неизвестен руски адмирал

            Comment


              #7
              А така:
              1.Всичко е да кажем наши мерни единици, т.е. мм, метри, километри, тонове, а бе за сега сухопътна работа
              2. Сила на атака и плавучество са условни мерки, съчетаващи най-различни параметри, вкл. тонаж, екипаж и пр.
              Формулите са пост-реалистично дооправяни с цел няколко противоподводни кораби да могат "заедно, но и поотделно" да се сражават с подводница, но и с глутница. Те са по слаби при атака, така, че подводницата изобщо да има шанс при конвой. Това е за сега залетналияпринцип,защото става дума за качествени разлики, а това е трудно да се изрази математически.
              Ще забележите, че силата на атака за надводен конвоен кораб винаги е значително по-малка, до 10 пъти от тази на подводница, но това не е така за "плавучеството", т.е. отбраната
              3. Ще се радвам ти да си адмиралът който ще обори моите виждания за свирепостта на германската атака през Втората световна война.
              Last edited by von Danitz; 08-09-2005, 21:05.

              Comment


                #8
                Чудех се, дали да не използваме в евентуалното отиграване възможностите на google earth или world wind, това са макар и по-тежки и нови програми, все пак доста добри възможности за локализация на събитията
                пример: в снимката отдолу, може да се добавя ширина и дължина, снимки, текстове, разстоянията не са проблем, има бая широка база данни, онлайн съпорт, идеално за водещия или водещите, а между другото, познахте ли мястото на картата?

                И още илюстрации за по-ясно какво предлагат като визуализация тези програми, макар и наистина направени за днес , а не за 1941 година, три илюстрации, едната е Варненския залив, втората на Брест, на Бретан, третата на Сент Назер, от по-различен ъгъл!
                Attached Files
                Last edited by von Danitz; 10-09-2005, 17:36. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                Comment


                  #9
                  ето и вариант за представяне на информацията, за тези които ще им трябва ориантиране, а това сме повечето де
                  Ще направя трансперантни кораби и ще давам курсове и , скорост, тонаж...
                  Attached Files

                  Comment


                    #10
                    Даниц, а как ще става ориентирането по картата. На пресечните точки или вътре в квадрантите. втория вариант ми се струва по удобен Иначе супер е като идея. Нека да свърши Воланд и може да ти направим бета теста. Направо ми запазвай мястото на ПЛО адмирал. Аз ще си събера щаба
                    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                    Неизвестен руски адмирал

                    Comment


                      #11
                      Значи квадрантите не са квадранти, а са направо координати, няма проблем, само дет, под един градус, не е както сме свикнали в минути и секунди делението, а в стотни от градуса?! - американска работа, адмирале

                      Comment


                        #12
                        Уф, аз трудно се ориентирам в новостите. Я постни малко примери - номерация на самите координати и пример за движението на някакво корабче.
                        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                        Неизвестен руски адмирал

                        Comment


                          #13
                          Всичко ще бъде прилежно обяснено и показано! Сега се правя на сканьор и архиватор.

                          Comment

                          Working...
                          X