Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Турецкий гамбит

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Турецкий гамбит

    Гледахте ли го вече този филм, действието се развива тук по време на обсадата на Плевен (1877 г.). Той беше сниман в България и се превърна в най-касовия руски филм - за една седмица беше гледан от над 1 милион зрители. Това за руска продукция е страшно много.
    Като цяло филма е малко шантав - нещо средно между историческо-приключенски, роман на Агата Кристи и типична руска драма - с ефектите от Матрицата. Като на места е направо голема смехория, а се води за сериозен филм. Хубавото е че е автентичен, исторически достоверен и войниците носят оригинални униформи от онова време. Тъпото е че главният герой тип Джеймс Бонд е сърбин-доброволец (откъде го измислиха незнам), а българите бяха показани (съвсем за кратко в началото) като шайка съмнителни, смрадливи безделници и пияници.
    (\_/)
    (°_°)
    (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

    #2
    фильм хороший, мне понравился, всем советую посмотреть
    на то что написал уважаемый могу ответить одно, не нравятся художественные фильмы смотрите военно-исторические

    Comment


      #3
      Warlord написа
      Гледахте ли го вече този филм, действието се развива тук по време на обсадата на Плевен (1877 г.). Той беше сниман в България и се превърна в най-касовия руски филм - за една седмица беше гледан от над 1 милион зрители. Това за руска продукция е страшно много.
      Като цяло филма е малко шантав - нещо средно между историческо-приключенски, роман на Агата Кристи и типична руска драма - с ефектите от Матрицата. Като на места е направо голема смехория, а се води за сериозен филм. Хубавото е че е автентичен, исторически достоверен и войниците носят оригинални униформи от онова време. Тъпото е че главният герой тип Джеймс Бонд е сърбин-доброволец (откъде го измислиха незнам), а българите бяха показани (съвсем за кратко в началото) като шайка съмнителни, смрадливи безделници и пияници.
      Ти май не си чел Борис Акунин:




      Естествено той пише и доста небивалици, но увлекателно и си личи, че е чел доста. Главният герой не е сърбин (оттук разбрах, че не си чел книгата ), а руснак. И няма нищо чудно във факта, че е доброволец във войната през 1876г. - там е действала руско-българска доброволческа бригада на страната на сърбите.
      Обсадата на Плевен също е предадена като цяло достоверно.
      We don't see things as they are, we see them as we are
      ---Anais Nin----

      Comment


        #4
        Не съм чел книгата, а има едно желязно правило - книгата винаги е по-добра от филма, ще гледам да я прочета скоро. Тва че е сърбин главния герой го четох тук в българските му презентации и толкова ме вбеси, че бързо съм го възприел за истина, а филма го гледах на лошо качество и без субтитри за това някои неща ми бягат.
        Иначе бойните сцени и историческата достоверност са на много високо ниво, те най ми се нравят някак си.
        (\_/)
        (°_°)
        (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

        Comment


          #5
          Warlord написа
          има едно желязно правило - книгата винаги е по-добра от филма, ще гледам да я прочета скоро.
          Това "правило" е смешно. Киното и литературата са две съвсем различни, несравними медии.
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #6
            Той според мен гвори за филмите по книги но и това не е желязно правило.

            Comment


              #7
              В смисъл никога не ми се е случвало да прочета някоя хубава книга и след това като я видя филмирана да ми хареса повече. Не ставаше въпрос за сравнение между различни жанрове на изкуството. А и все пак то си е до лично мнение, някои предпочитат да гледат филми вместо да четат книги, аз не съм от тях. А филмът все пак си е вид чужда интерпретация на една книга.
              (\_/)
              (°_°)
              (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

              Comment


                #8
                dibo написа
                Главният герой не е сърбин (оттук разбрах, че не си чел книгата ), а руснак.
                Сега чета една от книгите на Акунин и там се описва произходът на Фандорин - руснак, но потомък на холандския военен Корнелиус ван Дорн, дошъл по времето на Петър Първи в Русия и сстанал Корней Фандорин. А пък Корнелиус ван Дорн бил потомък на Тео ван Дорн, известен рицар-кръстоносец. Това всичко е разбира се фантазията на Акунин, но е любопитно.

                Comment


                  #9
                  "Алтън-Толобас"?
                  We don't see things as they are, we see them as we are
                  ---Anais Nin----

                  Comment


                    #10
                    dibo написа
                    "Алтън-Толобас"?
                    Да Само не ми казвай, че си чел всичките фандорински истории

                    Comment


                      #11
                      Не съм ги чел всичките все още
                      We don't see things as they are, we see them as we are
                      ---Anais Nin----

                      Comment


                        #12
                        А не знам дали знаете, но в момента руснаците усилено правят филми по книгите на Акунин.

                        Статский советник
                        Режисс¸р: Филипп Янковский
                        В ролях: Олег Меньшиков, Никита Михалков, Константин Хабенский, Владимир Машков, Олег Табаков, Федор Бондарчук, Мария Миронова, Михаил Ефремов, Эмилия Спивак, Оксана Фандера, Алексей Горбунов
                        Музыка: Энри Лолашвили
                        Автор сценария: Борис Акунин

                        Статский советник. Официальный сайт фильма
                        We don't see things as they are, we see them as we are
                        ---Anais Nin----

                        Comment


                          #13
                          Не знаех това за филмите, но определено Акунин си струва да бъде прочетен. И като художествени качества книгите му са добри, а и от историческа гледна точка мисля, че е доста интересно, пък и достоверно. Аз лично съм чела "Азазел"

                          и "Статския съветник"

                          Iега в момента чета "Алтън-Толобас"

                          Последната май най ми допада: освен добрата хрумка и сюжета, една тънка ирония над руската действителност - нещо, с което руснаците не се отличават много, та затова е още по-ценно.
                          Има ги всичките на руски в нета, освен сайто, който посочи Дибо, ето още един Борис Акунин

                          Comment


                            #14
                            Грешките във филма "Турецкий гамбит":

                            We don't see things as they are, we see them as we are
                            ---Anais Nin----

                            Comment


                              #15
                              Видяхте ли, че главният герой всъщност е сърбин. Продължавам да се чудя как го измислиха това.
                              (\_/)
                              (°_°)
                              (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                              Comment

                              Working...
                              X