Съобщение

Collapse
No announcement yet.

2046

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    2046

    "2046" Това е новия филм на тайванския режисор Уонг Кар Уай.
    Рядка прелест. Освен, че ще е филма на годината е може би един от най-хубавите филми които съм гледал.

    При това филма е невероятен по всички възможни параграфи: синематофрафия, музика, костюми, сюжет, актьорско майсторство и т.н.
    Contra la estupidez, hasta los dioses luchan en vano.

    Злобата крепи човека, а мързела го грози!
    (собствен патент)

    #2
    За какво става дума във филма?
    Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

    Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

    Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

    Comment


      #3
      Ами за живота...

      За какво ли не. За превратностите в живота и за многобройните въпроси на които няма отговор, за проститие и сложните неща, за човешките взаимоотношения и за това какво означава да си човек, за смисъла и безмислието на много неща, за невероятната човешка фантазия и за неясната граница между фантазия/мечти и реалност
      Contra la estupidez, hasta los dioses luchan en vano.

      Злобата крепи човека, а мързела го грози!
      (собствен патент)

      Comment


        #4
        А субтитри на български дали има? Защото, там където съм го намирал, няма такива..

        .
        ..И кажи ми ти страннико,
        чувал ли си звук,
        по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

        Comment


          #5
          BAGA_TUR написа
          А субтитри на български дали има? Защото, там където съм го намирал, няма такива..
          Абе не знам, аз го гледах на английски. Ако го намериш в България е логично да има превод на български мисля, или... :sm186: Иначе забелязвам напоследък много dvd-та дори произведени навън имат между опциите за език български. Та тва ще да е друг вариант. Абе не е ли бил пускан в България този филм? Аз между другото чак сега разбрах, че всъщност бил миналогодишен...

          Други две подробности - този режисьор има и друг филм, много известен, отпреди няколко години, "In the mood for love" ("В настроение за обич" грубо преведено).

          Мадамата от "Crouching Tiger Hdden Dragon", тази по-младата актриса играе една от централните роли в 2046, и то прекрасно! Това може би и е най-силния филм, поне където съм я гледал
          Contra la estupidez, hasta los dioses luchan en vano.

          Злобата крепи човека, а мързела го грози!
          (собствен патент)

          Comment

          Working...
          X