Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Книги за "прабългарите"?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Книги за "прабългарите"?

    Айде кажете най-добрите според вас , естественно на по разумна цена защото в момента нямам много пари. По тази тема съм чел само "Прабългарите" на Рашо Рашев, но е доста кракта , всмисъл такъв че тя е като енциклопедия и има доста картинки. Препоръчвали са ми "Пътят на България" от Димитър Съсълов , какво ще кажете за нея?

    #2
    Ами " Вьведение в прабьлгарската култура " на проф. Димитьр Овчаров - и тя е
    кратка , но сьщо като тази на д-р Рашев е добьр общ поглед ( между другото
    " Прабьлгарите " намирам за много интересна ). Класиките като " Формиране на
    старобьлгарската култура " на Ваклинов или " Пьрвобьлгарите " току се появяват
    на сергиите на букинистите .Не споменавам различните произведения посветени
    на отделни аспекти на прабьлгарската култура като Мадара , Плиска ,ськрови-
    щето от Наг(и) Сент Миклош , пьрвобьлгарските надписи и прочее с автори имена като Тотю Тотев или Веселин Бешевлиев. Не знам , засега се сещам само за тези.
    Ако някой има още предложения -да казва .
    П.С. Всьщност , Baga- Tur , кои аспекти на (пра)бьлгарите те интересуват ?
    Култура , произход , поселения ? Защото на ум ми дойдоха само такива , касаещи
    културата .

    Comment


      #3
      Kaiser написа
      Ами " Вьведение в прабьлгарската култура " на проф. Димитьр Овчаров - и тя е
      кратка , но сьщо като тази на д-р Рашев е добьр общ поглед ( между другото
      " Прабьлгарите " намирам за много интересна ). Класиките като " Формиране на
      старобьлгарската култура " на Ваклинов или " Пьрвобьлгарите " току се появяват
      на сергиите на букинистите .Не споменавам различните произведения посветени
      на отделни аспекти на прабьлгарската култура като Мадара , Плиска ,ськрови-
      щето от Наг(и) Сент Миклош , пьрвобьлгарските надписи и прочее с автори имена като Тотю Тотев или Веселин Бешевлиев. Не знам , засега се сещам само за тези.
      Ако някой има още предложения -да казва .
      П.С. Всьщност , Baga- Tur , кои аспекти на (пра)бьлгарите те интересуват ?
      Култура , произход , поселения ? Защото на ум ми дойдоха само такива , касаещи
      културата .

      Ами най-вече произход и поселения, но общо взето всичко интересно ме вълнува . Аз съм изчел доста материали в и-нет(да не кажа почти всички ), та по принцип искам някакви такива безпристрастни автори , а не някой дето разправят за прабългари в ледниковата епоха

      Comment


        #4
        .
        Last edited by ; 21-03-2006, 13:27.

        Comment


          #5
          Уверявам те - тези са бетонно признати А за " бьлгарите - бащи на древна
          Атлантида " или " Прабьлгарите - строители на пирамиди " - тез глупости всички
          сме ги чували . Ей това е проблема според мен - много , прекомерно се нароиха
          тьпите и фантазмагорични тези и интерпретации , често от хора , дето не знаят
          и археология какво е - а още Шамполион го е казал - единственият начин обективно да разгледаш и проучиш една "мьртва " древна култура е да анализираш
          нейните паметници - тоест , комлексно исторко-археоложко-антропологично-...
          проучване на база досегашни открития . А не да фантазираш .

          Comment


            #6
            Петър Добрев. Димитър Съсълов. Имало преди девети септември една езиковедка Вера Гюлгелиева, но нищо не мога да открия.
            За прабългарите - родина на атлантида по хубаво забрави.
            Можеш да видиш "Българска зографска история" първите страници, има я в нета.
            Па виж и Омуртаговите напдписи. Сериозно - можеш да си правиш изводи за себе си;
            "... родът му беше Ермиар, ....Кюригир, Кубиар....." Интересни названия.

            Нещата не са доизяснени докрай, но е ясно, че тюрки и прабългари е различно нещо.

            Comment


              #7
              "Прабългари", "протобългари" или "древни българи"...

              Потърси и в Гугъл...
              Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

              Comment


                #8
                Препоръчвам ти да потърсиш и чуждестранни автори. Геза Фехер вече ти го споменаха. Има цяла американска група. Единсвения, който помня наизуст е Маршал ("The Bulgarians from Pagan Times to the Ottoman Conquest" by David Marshall Lang). Отделно има други двама за препоръчване: Омелиан Прицак и Николай Попе. Може да се поровиш и сред материалите на професор Ганчо Ценов. Той в крайна сметка започва цялата щафета за хунорския произход на пра-българите.
                Contra la estupidez, hasta los dioses luchan en vano.

                Злобата крепи човека, а мързела го грози!
                (собствен патент)

                Comment


                  #9
                  Batko Charly написа
                  Препоръчвам ти да потърсиш и чуждестранни автори. Геза Фехер вече ти го споменаха. Има цяла американска група. Единсвения, който помня наизуст е Маршал ("The Bulgarians from Pagan Times to the Ottoman Conquest" by David Marshall Lang). Отделно има други двама за препоръчване: Омелиан Прицак и Николай Попе. Може да се поровиш и сред материалите на професор Ганчо Ценов. Той в крайна сметка започва цялата щафета за хунорския произход на пра-българите.

                  Историк , както казах чел съм почти всички материали из нет-а за прабългарите , даже и на англииски.Сега търся книги,защото в тях изследванията са по задълбочени, аи нямам намерение вечер да се киоря в монитора и да си развалям очите . Кажи някой от книгите на Ганчо Ценов ако обичаш Батко Чарли,точно от хуните се интересувам

                  Comment


                    #10
                    Направо препоръчаите заглавията ня книгите за прабългарите,защото и мен много ме интересувапроизхода им(ни),а и много други хора предполагам.

                    The end of the world came pretty much as we predicted.Atomic spark,struck by human hand raged out of control.Great cities were reduced to dust,burning continents were absorbed by boiling oceans.The spirits of the dead faded in the background radiation that blanked the Earth.

                    The 2 minute war - FallOut

                    Comment


                      #11
                      Baga-Tur написа
                      Кажи някой от книгите на Ганчо Ценов ако обичаш Батко Чарли,точно от хуните се интересувам
                      Внимавай с писания от този род. Прочети го, но не забравяй да бъдеш критичен към написаното и да не приемаш всичко за истина, независимо кой ти я представя за такава - Димитър Овчаров или Ганчо Ценов.
                      "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                      Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                      Comment


                        #12
                        mellisa написа
                        Внимавай с писания от този род. Прочети го, но не забравяй да бъдеш критичен към написаното и да не приемаш всичко за истина, независимо кой ти я представя за такава - Димитър Овчаров или Ганчо Ценов.
                        Между другото , съмнявам се да има по критичен човек от мен. Даже и всички книги на тази тема да изчета пак ще имам съмнения отностно повечето тези

                        Comment

                        Working...
                        X