Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Снимки от войните

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Снимки от войните

    Я вижте хора тая снимка. Първата световна война, награждаване на наши войници, шинелите ми мязат като да са на някой от шефските полкове... както е да е. Я сега вижте - в средата в профил е един генерал /според мен/, с протегнатакъм един войник ръка. И точно пред носа на генерала, на заден план се вижда.... това не е ли негър????? /бе надали е, по-скоро е от снимката... ама прилича!!!!/
    Attached Files
    Last edited by kapitan; 24-05-2005, 20:38.
    На нож!

    #2
    Баш негър е. това е дядо ми Кристиан от Нигерия. както се казва в "Швейк": "И руснаците като видяха негъра Кристиан си помислиха, че Австро-Унгария вади африканските си резервни полкове".

    Comment


      #3
      Не е негър, ами пада малко така "чилингирин". Обърни внимание на лицата на останалите - и те са тъмни, щото явно ги е духал фронтови вятър и слънце. На такива им викат "печени", само да им не падаш в кунките.
      После, има и сянка. Лицето му е в такъв ракурс, че се засенчва. Има и един такъв в крайната дясна част на снимката.

      Генералът май е ген.Брадистилов? (Питайте Dibo)

      Имало е чат-пат и манговци във войската, макар и рядко.
      Ама наистина има негърски черти

      Comment


        #4
        ,
        Last edited by mellisa; 18-10-2005, 18:16.
        "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
        Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

        Comment


          #5
          Като се замисля, може да е като Йовковия Сали Яшар. По земите български са живели и суданци, в Добруджа, ако не знаете.

          mellisa написа
          Не е негър, но светлината в анфас, както и ъгълът на правенето на снимката, която го оставя в сянка го правят така. Освен това, на нея всички се леко тъмни, а при наистина афроафрикански произход на войника, трябва да е по-тъмен от останалите, въпреки и без това затъмнения вид.
          Като го загледам, по-тъмен е и мани това, ами има африкански черти. Някой "Сали Яшаровец" ще е.
          Last edited by ; 24-05-2005, 16:12. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

          Comment


            #6
            То всички са тъмни... ама и кръгло-месестите му черти създават допълнителен ефект
            На нож!

            Comment


              #7
              Шака Зулу

              Така е,но всичко е игра на сенки..
              На мен пък един от момчетата ми мяза на 'сиганин,но не е(май).
              *
              Zoom на снимката и ясно се вижда,че не е африканче.

              Comment


                #8
                Това са зуавите от Колониалната дивизия, рекрутирана от туземното население на о-в Тамбукту !

                Шегувка !!!!
                Last edited by HELLCAT; 24-05-2005, 21:43. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                SEMPER AGRESSUS

                Comment


                  #9
                  Ами не, не е негър. Снимката е малко преекспонирана иначе е супер. Отлично качество за годините в която е правена. Аз у дома имам подобни снимки на които хората са почти черни или пък обратното - жълтеят като китайци.
                  Проблемът на форума :damnyou:

                  "Чети историята и като познаеш от нея суетата на тоя свят, научи се да го презираш"
                  Паисий Хилендарски

                  Comment


                    #10
                    Момчета и моичета стига глупости-това си е жив циганин. Навремето ми попдна снимка-която после някой ми я открадна-снимката е правена през 20-те години и бяха се снимали няколко циганина и няколко българина.Циганите мязаха на негри, а българите на цигани.това се дължи на факта, че навремето 80% от нашето население е било селско и всеки от тях е бачкал 12 месеца на нивата-от слънцето от ниските битови условия нашите пра-деди са си били баш циганета.Друг е въпросът , че нивото на фотографията тогава е било много ниско и допълнително сме изглеждали още по-черни. Тогава какво остава за циганетата?
                    Пича е с български шинел и пагони-баш черен циганин си е лъжа няма.
                    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                    Comment


                      #11
                      Напълно съм съгласен с Парабелум :tup:
                      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                      Comment


                        #12
                        Снимки от войните

                        Такаааа! Не видях подобна тема, а понякога на човек му се иска да се похвали с никоя снимчица на свои роднини или познати. Говорим разбира се за снимки от няколкото войни, които са водили нашите предци.

                        Та и аз да се похваля: първата снимка ( сканирал съм и гърбовете на снимките, защото имат надписи) е от Първата световна война и на нея е чичото на моят дядо (нисичкият,четвъртия от ляво на дясно), който както е видно и от надписа на гърба на снимката е служил в телефонна команда.

                        На втората снимка е дядо ми. Снимката е от ВСВ.

                        Имам и молба (питане) към всички които биха могли да добавят каквато и да е информация относно снимките, базирайки се на това което се вижда на тях.
                        Attached Files
                        Dulce et decorum est pro patria mori

                        ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
                        СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
                        НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
                        СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

                        Comment


                          #13
                          Моят дядо е бил нацист и е управлявал селото по онова време, той се гордееше с мен и аз с него !

                          Comment


                            #14
                            Негър,грънци..
                            Просто някой по-мургав войник. А и на фронта е била една картинка-кал, мръсотия, напечени от слънцето окопи...На много снимка от тая епоха и британските Томита изглеждат като войници от Сенегалската дивизия.
                            А дори и да е циганин - български войник е бил все пак през Голямата война. И това достатъчно за да изпитвам уважение към него.

                            Comment


                              #15
                              по-горе сте го изкарали почти Шака Зулу и според мен не е негър - просто е по-мургав, а и снимката е специфична...

                              Comment

                              Working...
                              X