Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Крал Артур

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Крал Артур

    Сега гледам "Крал Артур" и искам само да изкажа личното си мнение че този филм е една свинщина... Визирам по-специално светата инквизиция...
    Много ми хареса, но заглавието трябваше да не е свързано с Артур

    #2
    Оф, аман от тия нескопосаници - и онова с Ричард Гиър беше тъпотия на тъпотиите. Всичко развалят. Каква инквизиция, бре, крал Артур е 800 години преди нея! Леле, аман от американски изпълнения.

    За да не ти е такова впечатлението от тая иначе много добра история - един съвет от мене.
    По темата за крал Артур има ЕДИН ЕДИНСТВЕН филм- "Екскалибър - мечът на крал Артур" на Джон Бурман. Правен е преди 25 години, ефектите са малко класически, обаче историята е върхът!
    Музика - Вагнер и Карл Орф.
    Това е филма, да знаеш от мене.
    Другото майната му.

    Comment


      #3
      И аз се присъединявам, наистина Excalibur е филмът, толкова стилизиран филм рядко може да се види, всеки път го гледам с удоволствие!
      "Fiercer than Fierceness itself!"

      Comment


        #4
        KG125 написа
        Оф, аман от тия нескопосаници - и онова с Ричард Гиър беше тъпотия на тъпотиите. Всичко развалят. Каква инквизиция, бре, крал Артур е 800 години преди нея! Леле, аман от американски изпълнения.

        За да не ти е такова впечатлението от тая иначе много добра история - един съвет от мене.
        По темата за крал Артур има ЕДИН ЕДИНСТВЕН филм- "Екскалибър - мечът на крал Артур" на Джон Бурман. Правен е преди 25 години, ефектите са малко класически, обаче историята е върхът!
        Музика - Вагнер и Карл Орф.
        Това е филма, да знаеш от мене.
        Другото майната му.
        Да, гледал съм го и е КЛАСИКА
        А имаше преди години още една версия, в която Артур, Гуинивър и Ланселот правиха тройка по желание на крал, а после Мордред (май беше християнин), избеси всички в двора... Дано... Не сте го гледали. Пфу.

        Comment


          #5
          Wellington написа
          И аз се присъединявам, наистина Excalibur е филмът, толкова стилизиран филм рядко може да се види, всеки път го гледам с удоволствие!
          ...и с усет за точно тази история! Направо обобщение на подхода на 19-век към тия легенди, обаче и съвременен. Голяма работа, наистина!

          Stagon написа
          Да, гледал съм го и е КЛАСИКА
          А имаше преди години още една версия, в която Артур, Гуинивър и Ланселот правиха тройка по желание на крал, а после Мордред (май беше християнин), избеси всички в двора... Дано... Не сте го гледали. Пфу.
          Е затова човек не трябва да изпуска класиката от внимание. Не стига само да се гледа "Троя", друго си е и да се прочете "Илиадата".
          Last edited by ; 23-05-2005, 03:27. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

          Comment


            #6
            Stagon написа
            Сега гледам "Крал Артур" и искам само да изкажа личното си мнение че този филм е една свинщина... Визирам по-специално светата инквизиция...
            Много ми хареса, но заглавието трябваше да не е свързано с Артур.
            E, това с Инквизицията нещо ми се губи. Сигурен ли си, че не е грешка при превода? Иначе какво друго не ви харесва във филма? Филма е готин, за разлика ит Троя и пр. Крал Артур е измислица от начало до край, така че свобода за филмиране много. Да 'Екскалибур' е съпричастем към легендата на Малори , а 'Крал Артур' не е. И какво? В книгата, описваща легендата има толкова много легенди, че не съм видял и една стотна от тях в 'Ескалибур'. А цялата история е по френски легенди, проникнали в Англия с норманите...
            Проблемът на форума :damnyou:

            "Чети историята и като познаеш от нея суетата на тоя свят, научи се да го презираш"
            Паисий Хилендарски

            Comment


              #7
              Avatarx написа
              E, това с Инквизицията нещо ми се губи. Сигурен ли си, че не е грешка при превода? Иначе какво друго не ви харесва във филма? Филма е готин, за разлика ит Троя и пр. Крал Артур е измислица от начало до край, така че свобода за филмиране много. Да 'Екскалибур' е съпричастем към легендата на Малори , а 'Крал Артур' не е. И какво? В книгата, описваща легендата има толкова много легенди, че не съм видял и една стотна от тях в 'Ескалибур'. А цялата история е по френски легенди, проникнали в Англия с норманите...
              Преводът беше изпълнен с грешки, но филмът си беше на английски, а това е единствения език с който нямам проблеми. Ако си спомняш действоето се развиваше през 452 след Христа. И видяхме живи зазидани хора, затова че не са се подчинили на християнската църква, като някои от тях преди това са били изтезавани (изкълчени пръсти) за да признаят неща, които дори и не са сънували (някаква аналогия с лова на вещици), а за битката на 200 сакси с 8 "Сарматски рицаря" и мадама чийто пръсти до преди ден са били изкълчени, но това не и пречи да бие на 200 метра с тисов лък, не искам да коментирам.....

              Comment


                #8
                Avatarx написа
                E, това с Инквизицията нещо ми се губи. Сигурен ли си, че не е грешка при превода? Иначе какво друго не ви харесва във филма? Филма е готин, за разлика ит Троя и пр. Крал Артур е измислица от начало до край, така че свобода за филмиране много. Да 'Екскалибур' е съпричастем към легендата на Малори , а 'Крал Артур' не е. И какво? В книгата, описваща легендата има толкова много легенди, че не съм видял и една стотна от тях в 'Ескалибур'. А цялата история е по френски легенди, проникнали в Англия с норманите...
                Да де, ама начинът, по който е поднесена историята - тъпотиите ги посочи Стагон.

                Comment


                  #9
                  Stagon написа
                  Преводът беше изпълнен с грешки, но филмът си беше на английски, а това е единствения език с който нямам проблеми. Ако си спомняш действоето се развиваше през 452 след Христа. И видяхме живи зазидани хора, затова че не са се подчинили на християнската църква, като някои от тях преди това са били изтезавани (изкълчени пръсти) за да признаят неща, които дори и не са сънували (някаква аналогия с лова на вещици), а за битката на 200 сакси с 8 "Сарматски рицаря" и мадама чийто пръсти до преди ден са били изкълчени, но това не и пречи да бие на 200 метра с тисов лък, не искам да коментирам.....

                  Ееее, хубаво де, ама нали ..' да не би чудо ставало, не би се песен пяла'
                  Аз твърдя, че филма е по-добър от претендиращите за исторически филми , а си мисля, че този не е точно в графа исторически. А изтезанията не са ги измислили от Инквизицията, по всяко време ги е имало (хммм и сега ги има). Пък мадамата е готина, нищо, че и излекуваха пръстите за 10 минути....абе няма вяра във вас!!!
                  Проблемът на форума :damnyou:

                  "Чети историята и като познаеш от нея суетата на тоя свят, научи се да го презираш"
                  Паисий Хилендарски

                  Comment


                    #10
                    Бе то хубаво, ама в оригинала на Джон Бурман просто и яко е разказана легендата, с точно правилния класически подход, улеснен от ефектите на киното.
                    Пък тия другите са тъповати. В "Първият рицар" мацката играеше футбол с разни рицари и пажове. (

                    Comment


                      #11
                      Хихихи... добре, че само футбол е играла.
                      Проблемът на форума :damnyou:

                      "Чети историята и като познаеш от нея суетата на тоя свят, научи се да го презираш"
                      Паисий Хилендарски

                      Comment


                        #12
                        Ами, то си има една тема за филма..
                        отпреди 3 - 4 месеца...
                        http://www.forum.boinaslava.net/showthread.php?t=5826

                        .
                        ..И кажи ми ти страннико,
                        чувал ли си звук,
                        по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

                        Comment


                          #13
                          Avatarx написа
                          Хихихи... добре, че само футбол е играла.
                          И още имаше, ама съм забравил. Абе въобще...

                          Comment


                            #14
                            BAGA_TUR написа
                            Ами, то си има една тема за филма..
                            отпреди 3 - 4 месеца...
                            http://www.forum.boinaslava.net/showthread.php?t=5826

                            .
                            Mda. Изчетох мненията и там. Пропуснал съм го! Той и филмът не е нов де, ама аз нови филми не гледам. Виж, като ги пуснат на ДВД, тогава става. Спрете се от време на време да търсите историческите неточности. Този не бил с такива лъкове, онзи не бил така облечен, пък що имало лед и пр. Ами сложили - има! Ами нали все пак това не е документален филм, а художествен игрален филм. Важното е не да вкара сарматите като обединители на Британия, пък и не виждам някой да го възприема така. Тук е важно повествованието и битката. Целия филм се върти около боят, героизма на бандата на Артър и останалите побойници. Вие в един филм за Втората Световна Война много повече неточности можете да видите , седнали сте да спорите какво било във времена, от които почти няма данни. Абе хора, аз още не съм видял човек, който да може да ми каже кога и откъде са дошли българите, вие говорите за брити и сакси все едно сте присъствали там. Започвам да ви се възхищавам вече! :sm290:
                            Проблемът на форума :damnyou:

                            "Чети историята и като познаеш от нея суетата на тоя свят, научи се да го презираш"
                            Паисий Хилендарски

                            Comment


                              #15
                              Абе, футбол е нямало

                              Comment

                              Working...
                              X