Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"ПОДВОДНИЦАТА" (Das Boot) - на български език

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    "ПОДВОДНИЦАТА" (Das Boot) - на български език

    Филмът, създаден от режисьора Волфганг Петерсен по документалния роман на Лотар-Гюнтер Бухайм, си спечелва международна известност.

    В България Лотар-Гюнтер Бухайм се издава за първи път.
    Неговият роман пресъздава „Одисеята по заповед” на една подводница и нейния екипаж в жестокото и призрачно царство на подводната война.

    Лотар-Гюнтер Бухайм е роден през 1918 г. във Ваймар. Още на 14 години е обявен за дете-чудо в областта на изобразителното изкуство и започва да работи за вестници и списания. Следва художествена академия в Дрезден и специализира в Мюнхен. Няколко години служи като лейтенант във военноморския флот на Германия. През войната плава на миночистачи, разрушители и подводници. След войната открива ателие за художествени предмети и галерия. През 1951 г. основава във Франкфурт издателство за произведения, посветени на изобразителното изкуство. Автор е на изследвания за експресионизма, монографии за художници и книги за историята на Втората световна война.

    Романът „Подводницата” (Преводач: Асен Георгиев, редактор: Чони Чонев, 426 стр., цена 15 лева) можете да намерите на щанда на „Военно издателство” по време на Пролетния панаир на книгата 25-28 май 2005 г. (София, НДК, ет.7, зала 3)
    Attached Files

    #2
    Ако юни заделя малко пари ще си купя тази книга и още някои които съм си набелязал. Благодаря много за инфото
    Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

    Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

    Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

    Comment


      #3
      Вече я имам!!!
      Rolling, turning, diving
      Rolling, turning, diving, going in again
      Run, live to fly, fly to live, do or die
      Run, live to fly, fly to live, Aces high.

      Comment


        #4
        Някой може ли да ми посочи от къде мога да си го дръпна този филм?
        Вярвам на всички с изключение на дявола в тях!

        Comment

        Working...
        X