Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не мога да не споделя

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Не мога да не споделя

    Разхождам се аз из волните и необятни простори на Нет-та и що да зърна? В първия момент си викам, такова нещо не мож да бъде, търкам, очички,ама не може ли? Я, хвърлете един поглет и да изкументираме, хм, ако има нужда от кuментар, де...
    Attached Files
    Last edited by von Danitz; 03-05-2005, 14:03.

    #2
    Първата не знам... може би е от филм? Шваби някакви...

    Втората - с германица и нашия подофицер - тя е доста популярна из интернет, според мен си е оригинално фото от времето на войната...

    Що, нещо по-особено ли си набелязал в тях?
    На нож!

    Comment


      #3
      е, първата изразява известен драматизъм, а за филм, май си прав, може би "Мостът"...?

      А това пък е хумористично списание, вероятно трябва да е смешно, орган на ,забележете, генералния инспектор на танковите войски, сиреч на Гудериан - но пък заглавието му е "Пантерен буквар"!?!?, ако правилно съм превел!

      Last edited by von Danitz; 03-05-2005, 15:08. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

      Comment


        #4
        хехехехе. Tigerfibel и Pantherfibel не са "хумористични списания", а са официалните наръчници по експлоатация за танкистите. Изготвени са в такъв вид за да е по-лесно и забавно заучаването на важните неща по правилното ползуване на тия звери. Като казвам "официален наръчник" разбира се нямам предвид че също така няма и сериозна техническа документация с всичките му инженерни чертежи и пр., но редовият танкист тия неща не го интересуват, за него е важно да знае колко масло, гориво и тн отиват за колко време, как се кара танка и пр. Също така имайте предвид, че редовият танкист е среднообразован, незадължително високоинтелигентен човечец, затова и учебното пособие трябва да е на съответното ниво. Вече майсторството се трупа с опита. Струва ми се, че идеята на тия книжки е доста удачна.
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #5
          Книжлетата са страхотни! Браво :tup:
          http://thirdreich.boinaslava.net/

          Comment

          Working...
          X