Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Промени

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Промени

    От този.Момент със влизането на войските в Рим.Се установява нов ред.Сената се разпуска и се отнемат титлите от фамилиите Росций и Есенций.Отнемат им се поверените им провинции.Призовава се Луций Вер във рим.Като му се отнемат провинциите дадени му от консула Есенций.И доходите от тях.Призовават се Росций във Рим пред Римския народ.При неявяване ще се считат а предатели на Рим.Отнемат се тайните легиони на Вер,за което съществуване сме известени.Консула Есенций е обявен за предател и легионите му се отнемат.Обявава се награда за залавянето му и предаването на Рим.Изказва се благодарност на нашите съюзници Германците и Партите с които ни свързва кръвно родство.Като се обявяват женитбите на Сина ми Тиберий за партската принцеса и малката ми дъщеря Плибия за гермаския наследник.Обявава се Пулкерия за защитник на африка.И се призовава в Рим за съвет на новата власт.Сенатора Калдиус се обявава за едноличен властващ във рим до стабизилиране на управлението и въстановяване на реда.
    bulgaria on three seas

    #2
    Секст Росций Ауспекс :
    " Сенатори ! Ськрушен от мька и болка стоя пред вас . Крьвта на мьртвият ми
    обичан син Квинт тегне над Рим ! Това ли е отплатата за вярността на Росциите
    кьм Отечеството ? А на новият диктатор ще кажа - вече не сьм консул - извьн -
    редният ми мандат изтече ,като обикновен римлянин , без страх се изправям
    пред теб . Но не забравяй - този град обича свободата , а аз няма да предам
    честта си ! РИМ над всичко ! Казах ! "

    Comment


      #3
      Луций Калдиус"Никои,не ви обвинява,уважаеми Росций,аз не по-малко от вас скърбя а смърта на вашия син,и съпруг на моята обична дъщеря.Призован сте заради подкрепата си за предателя Есенций.Вярвам че,всичко ще се разбере бързо.Надявам се вашето поведение да е пример за другите призовани.В името на Рим."
      bulgaria on three seas

      Comment


        #4
        "Сенаторите Пулкерия и Калдиус,получават статута консули и народни трибуни,като Луций Вер отново е призован във Рим,в качеството му на понтифекст въпрос които трябва да бъде обсъден.Есенций се призовава да предаде легионите си на консулите всеки друг акт ще се счита за враждебен срещу рим.Росций е привикан на среща с консулите за решаване на неговия случаи"
        bulgaria on three seas

        Comment


          #5
          Аз, консулът Аелия Пулкерия, призовавам Луций Вер, бивш понтифекс, в Рим за да отговаря пред мен и сенаторът Росций на обвиненията, които отправям към него в заговор и убийството на дъщеря ми и сина на Росций.

          При неизпълнение на заповедта, Луций Вер ще бъде приет за виновен и осъден на смърт, като присъдата ще бъде изплънена при залавянето му.
          "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
          Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

          Comment


            #6
            Секст Росций :
            " Благородни ! С Аелия Пулкерия ни обвързва жаждата за мъст . Изумен съм от
            обвинението към Вер - сенатор , който винаги съм считал за доблестен римлянин .
            Призовавам към бързо решаване на загадката около долните убийства ! Но нека
            кръвта на децата ни не бъде повод за безогледни нападки - доказателства са
            необходими сега . Приканвам Вер най малкото да изпрати свой представител ,
            който да опровергае или подвърди обвиненията ! Пакс ! "

            Comment


              #7
              Без представители.РАзбирам объркването ви благородни,но сенатор Вер е длъжен сам да се яви.Неявяването му или отказа за това ще означават неговата смърт,и предателство към Рим.
              bulgaria on three seas

              Comment


                #8
                Луций Вер
                Тъй като аз съм избран за понтифик на Града нямам нито часна армия, нито нужда от такава. Не е работа на престъпници и предатели да ме призовават пред Сената.
                Получих видение миналата нощ - Кървав нож под тогата на Калдиусите и мъка в дома на Пулкериите. Нима братоубийството се завръща в РИм?
                Говорели за гарван с корона който видяли-да има такъв гарван. Нима не знаете с какво се хранят тези птици? С плътта на Републиката и вече е поставил корона на главата си този Гарван. Но народът на града ще каже думата си.

                Отказвам да се явя пред Престъпници, които нарушиха светия закон на нашите БАщи-да не се въвеждат войски в Града. Ако желаете елате при мен.
                Last edited by Odzava; 22-04-2005, 10:53. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                Неизвестен руски адмирал

                Comment


                  #9
                  Отхвърлям всички обвинения докато не видя доказателства за тях. Нима някой може да си помисли че бих посегнал на живота на граждани на Рим? Уважаема Пулхерия точно от вас да чуя тези нелепи обвинения.
                  Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                  Неизвестен руски адмирал

                  Comment


                    #10
                    Нима отричате че имате войска понтифексе,нима незнаем че в провинциите ви кънти звука на оръжието...
                    bulgaria on three seas

                    Comment


                      #11
                      Mi otri4am razbira se. Prosto nqma i edin prhotinec pri men.
                      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                      Неизвестен руски адмирал

                      Comment


                        #12
                        Да ето лъжата ви е разкрита като понтифекс вместо истината сипете лъжи нима това е вашата чест..
                        bulgaria on three seas

                        Comment


                          #13
                          Аз тълкуван знаменията уважаеми. Аз не ги измислям.
                          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                          Неизвестен руски адмирал

                          Comment

                          Working...
                          X