Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ИЗВЪНРЕДНО РЕШЕНИЕ!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    ИЗВЪНРЕДНО РЕШЕНИЕ!

    Фауст Каниниус:

    "Обръщам се към Сената и гражданите на Рим. В извънредна ситуация се оказа републиката след неочакваната и преждевременна смърт на консула Децим Антоний. Поради това аз, като понтифекс максимус и уважаемите Аелия Пулхерия и Антония Галба, като народни трибуни, формираме временен триумвират. Неговата задача е да поеме властта над Рим до разрешаване на политическата криза."

    ПЪРВИ ЕДИКТ на триумвирата

    * Отпращаме пратеник с писмо до консула Квинт Есенций, с окето незабавно го призоваваме да се върне в Рим и да поеме отговорността по властта до края на втората половина от мандата му.

    * В негово отсъствие републиканските легион, намирали се под негово командване остават в провинция Македония и провинция Ахея като временни провинциални войски.

    * Към провинция Ахея незабавно отпътува Авл Полибий Кантон, който ще поеме управителството над провинцията.

    * След завръщането на консула Квинт Есенций в Рим ще се свика Сената за да избере втори консул до края на първият мандат.

    * Триумвиратът поема контрола и командването над легиона, разположен за охрана на Рим и въвежда в столицата извънредно положение до приключването на кризата.
    Last edited by gollum; 13-04-2005, 19:38.

    #2
    Луций Есенций:
    "Това решение е напълно незаконно! Явно Фауст Каниний се опитва да узурпира властта! Понтификсът не може, особено без НИКАКВО одобрение от Сената, да обявява нелегална структура като този триумвират, независимо по какви причини! Призовавам всички сенатори, за които честта на Републиката все още означава нещо да се противопоставят активно на това престъпление!

    Относно подточките на този смехотворен едикт:
    1. Да, баща ми най-вероятно ще се върне след като го усведомя за трагичната смърт на колегата му консул, защото е негово задължение да се продължи управлението на Републиката до насрочването на избори за нов консул. НЕГОВО, а не на узурпатори.
    2. Войските под негово командване са КОНСУЛСКИ, не провинциални, и като такива отговарят на неговите заповеди. Както между впрочем и останалия в Рим легион.
    3. Уважаваният Авл Катон не може да отпътува за Ахея защото едно, че там е брат ми и две, не е сенатор вече. Но аз въобще се съмнявам, че неговата несъмнено достойство ще му позволи да участва в подобен долен метеж.
    4. Да, това е задължение на баща ми - да организира изборите за нов консул
    5. Явно триумвирата иска да организира военен метеж - никой от членовете на този триумвират няма пълномощия да командва консулски легион. За това призовавам първо самите членове на триумвирата да се осъзнаят и да престанат с престъпните си действия, ако ли пък не, то се обръщам към войниците да не се поддават на подобни криминални интриги и да не приемат команди от друг, освен от законния си командващ. Ако ли пък тези трима наши колеги не влязат отново в правия път, то всяка мярка, дори военна ще е оправдана за спасяването на Републиката от тези узурпатори.

    С това мисля отговарям на престъпните замисли на Фауст Каниний. Обръщам се още веднъж към другите сенатори, хора с достойнство и чест, да се възбунтуват срещу тези замисли. А сега отивам на Форума да осведомя гражданите на Рим за тези намерения на Каниний, да видим как свободните римляни ще погледнат на неговия опит да заграби властта."
    XV mile the sea brode is
    From Turkey to the Ile of Rodez...

    Comment


      #3
      Сест Росций :
      " Сенатори ! Републиката и свободата са в опастност ! Аз и моят род отказваме да
      преклоним римската чест и правата си на свободни граждани ! НЕ признавам никакъв
      триумвират ! Само Сенатът при редовно заседание може да предостави извънред -
      ни правомощия на когото и да е било . Призовавам консулът Квинт Есенций да се завърне и да свика заседание , в което да изберем нов консул ! Дотогава всеки , който се самонатавари с власт е предател , изменник и заслужава смърт и изгнание
      за фамилията му ! Сенатори , да защитим Републиката !!! Казах "

      Comment


        #4
        Луций Есенций, облечен в доспехи, с меч и в компанията на десетина военни легати от III Legio Italica:
        "Уважаеми сенатори!
        Вчера бяхме свидетели на размирици и безредие из Града, причинено от обявяването на този неестествен триумвират. В резултат на тези безредици беше убита весталка, нечувано светодатство, а сенаторът Фауст Каниний реши да ни напусне. За да въдворя ред в Рим до идването на баща ми, консулът Квинт Есенций, и да възпра от началото тази опасност за нашата Република, аз се обърнах към III Legio, чакащ в момента в Брундизиум прехвърляне към Македония. Нашите верни легионери разбира се веднага подкрепиха законния си консул и мен като негов син. Затова сега обявявам:
        1. В Рим цари военно положение, всички магистраторски длъжности са отменени до завръщането на консула и организирането на нови избори.
        2. Участниците в този триумвират биват арестувани, което ще рече, като респект към нашите две дами, Аелия Пулхерия и Антония Галба, че те са под домашен арест считано от сега. Аелия Пулхерия в момента е в Храма на Веста, където тъгува за трагичната смърт на дъщеря си. Тя не ще бъде притеснявана там, но съм поставил постове около храма, които не ще и позволят да излезе.
        3. Имуществото на Фауст Каниний се конфискува безапелационно. Имуществата на Аелия Пулхерия и Антония Галба биват временно конфискувани, докато се разгледа подробно от Сената тяхната роля в този заговор.
        4. Всички сенатори се призовават да дойдат в Рим за гласуването на нов консул и понтифекс.
        Баща ми, Квинт Есенций, ще бъде до няколко дена в Рим и ще се заеме с належащото организиране на тези избори."
        XV mile the sea brode is
        From Turkey to the Ile of Rodez...

        Comment


          #5
          Консулът Квинт Есенций:
          "Сенатори!
          Идвам директно от кораба, докарал ме така по спешност от военния лагер в Македония. И по пътя ми през Италия навсякъде срещам обърканост, хаос и безредици! А в самия Рим нещата са удържани единствено благодарение на верния III Legio Italica, за което Републиката и аз лично като верен нейн представител ще се отблагодарим подобаващо.
          Но военното положение е екстремна мярка, която моят син е бил принуден да предприеме, за да попречи на членовете на злополучно известния триумвират да разрушат устоите на нашия Град. Екстремна мярка, която трябва максимално бързо да бъде отменена. Сега, когато съм тук и виждам със собствени очи беззаконието, настанало в Рим, предлагам следното на вниманието на благородните сенатори:
          Като единствен консул да ми се гласува диктаторска длъжност за оставащите месеци до края на годината (до края на ход 2) с цел:
          1. Установяване на ред и спокойствие в Града, както и в провинциите.
          2. Незабавно и скорошно организиране на изборите за консули за следващата година, както и за нов Понтифекс Максимус.
          3. Незабавно организиране на кандидатирането и гласуването на пропреторство на провинциите за следващата година. Ситуацията от началото на тази година, когато дълги дискусии попречиха на управниците да поемат провинциите си почти до 5тия месец не трябва да се повтаря.
          4. Разследване по случаите на Аелия Пулкерия и Антония Галба - доколко те са замесени в заговора на Фауст Каниний. Ако те бъдат намерени невинни и само използвани от Каниний, за което имам основания да вярвам че е така, те ще бъдат възстановени на техните постове и имуществото им ще бъде върнато. Ако ли пък не, то Сенатът ще трябва да реши тяхната съдба и да се организира изборът на нови трибуни.
          5. Най-строго разследване по случая с убийството на младата весталка. Такава трагедия и богохулство не могат да останат ненаказани и ще бъдат преследвани с цялата строгост и средства на разположение на Републиката!
          6. Отделяне на известна сума от републиканската хазна като възнаграждение на верните римски легиони и може би издигането на някакъв монумент в тяхна чест.
          Призовавам присъстващите сенатори да гласуват незабавно това ми предложение, за да се предотвратят по-нататъшни размирици и хаос в Града!"
          XV mile the sea brode is
          From Turkey to the Ile of Rodez...

          Comment


            #6
            Объява от Партите

            До слуха цар на Партите дошли сведения что в дружественной нам державе каковой является Рим произошел мятеж, в ходе которого власть узурпировал быший консул Квинт Есенций, коий готовил нападение на партите и подкрепа сторона на война срещу нашей держави. Он сместил сенаторов и объяви "военно положение" без всяка война в римската граница. Для восстановления мира и дружбы между партией и Великим Римом и соблюдения договоров о защите цар на Партите ОБЪЯВА ВОЙНА НА КВИНТ ЕСЕНЦИЙ, но не срещу Рима. Римските граждане которые есть верны идеалам на республика могут обращаться за всякой подкрепой к Партите. Наша цель - помочь соседям.
            СМЕРТ НА КВИНТ ЕСЕНЦИЙ, МИР НА РИМСКАТА РЕСПУБЛИКА.

            Цар на Партите
            Динбрянассар 1
            Извенявам за грешки кога пишу на български. Български не е роден език.

            Comment


              #7
              "Не на диктатурата братя,благородни патриици",Тиберий Калдиус се изправи на площада във рим."Вдигнете се в защита на Рим,братя и неговите основи и принципи,консула Есенций се забрави,неможем да допуснем това",меча изсвистя от ножницата на младия Октавий,заобиколен от верните си подвижници,"Обвинявам консула Есенций в заговор срещу Рим,обвинявам го,че се е домогвал до договор с партите,стремейки се да установи диктатурата в рим.Хвърлям и смърта на дъщерята на така уважаваната Пулкерия на неговите ръце.",гръмкия глас е последвам от удобрителните викове на тълпата,"Рода Калдиус се изправя срещу,диктатурата на предателя Есенций,в този миг съдбовен за рим,баща ми и брат ми летят на крилете на съдбата заедно с нашите приятели,избирай Рим свобода или робство в краката на Консула Есенций.
              bulgaria on three seas

              Comment


                #8
                Квинт Есенций:
                "Благордни сенатори,
                уважаемия Тиберий Калдий явно не е съвсем с ума си, иначе не мога да си обясня думите, който чуваме от него. Аз, в договор с партите?! Че царя на партите ми обяви лично на мен война! Що за договореност е това? Или Тиберий смята, че подобно на него съм достатъчно ирационален да се договоря за собствената си смърт? Смешно... Моята цел винаги е била и ще бъде първо отбиване на заплахата, идваща от тази страна, а после и пълното и елиминиране. И нека припомня, че моето единствено занимание като консул беше точно тази задача, от което занимание бях откъснат пряко волята ми, по спешност, от неразбориите, забъркани от коледите на Тиберий Калдий. И моите действия ще покажат най-ясно моята единствена загриженост за славата на Рим.
                А сега младия Тиберий, вместо да прояви римски дигнитас и да направи всичко по силите му за бързото успокояване на вътрешните дела пред грозящата опасност отвън, какво прави той? Подклажда допълнително вражди и иска дори гражданска война да започне! Не разбира ли, че така директно играе в ръцете на варварите, които само това чакат - междубратски конфликт в самия Рим - за да нахлуят през лимеса и да пометат нашия Град. Дори започвам да си мисля, че Тиберий симпатизира на варварите! Нечувано! Римски патриций, подкрепящ враговете, които искат да опожарят Рим! И ето партите вече стоят с три легиона в Тракия, готови за атака! Сега е времето за мобилизация, политиката може да почака, сега трябва всички дружно да се опълчим срещу диваците. Затова призовавам не Тиберий, а неговия баща Луций Октавий, който несъмнено притежава повече мъдрост и благоразумност от младия Тиберий, да се откаже от опасния бунтовнически път докато е време и да впрегне като всички нас силите си в спасяване на самия Рим!"
                XV mile the sea brode is
                From Turkey to the Ile of Rodez...

                Comment


                  #9
                  Тиберий Калдиус:"Воина,консуле официално я обявавам сега,решенията ти,задръжки за теб,легиона идва да те свали и не е само тои,Рим иска да се откажеш и да спасиш себе си макар и опозорен.Това е пътя които избра моята фамилия.Към благородните Росций с които се сродихме наскоро,забравете обещанията на консула послушайте сърцата си,и подкрепете правдата...Легиона в галия е под командата на баща ми и идва към Рим,консуле едиктите ти не важат,също и решенията ти за благородните трибуни които ти затвори,,отхвърляме твоята тирания.."
                  "Война,Рим защити свободата си"
                  bulgaria on three seas

                  Comment


                    #10
                    "4ти легион беше под команването на благородния консул Децим Антоний в Галия. Как така Калдий ще се домогва до него или пък въобще до управлението на Галия? Неговите правомощия се простират само в Испания. И това ако не е доказателство за бунтовнически намерения, не виждам какво друго... Слава на Боговете, моят нов колега е вече на път за Галия и ще поеме тамошния легион, който несъмнено ще остане верен на консулите и Републиката.
                    А относно вашите смехотворни обвинения - моите действия ще покажат кой действително милее за Републиката и справедливостта. Народните трибуни, ако са невинни, както получавам сведения напоследък, ще бъдат възстановени. А Боговете са ми свидетели, че царска корона никога не ме е влечала, както и самия Рим ще се убеди - до края на живота си не ще се съглася на цар в Рим!
                    И за каква тирания става въпрос тук? Та нима не предложих най-срочно да изберем нови консули, защото моят мандат изтича? Та нима това не е достатъчно доказателство за моята лоялност към традициите ни? А точно вие бойкотирате изборите и подтиквате към гражданска война! Но аз съм спокоен - народът ще прозре вашето двуличие..."
                    XV mile the sea brode is
                    From Turkey to the Ile of Rodez...

                    Comment


                      #11
                      "Нима не се уморихте,уважаеми Есенций,стига сте ни унижавали и уморявали да слушаме вашите лъжи,легиона в галия и самата галия са предадени на моя род Калдиус,след внезапната смърт на консула ни.Нима мислите че,следваме вашите едикти и вашите решения,вие сте извън закона,уважаеми,народа на рим идва към своя град да го защити,съжелявам да го кажа но ако роднината ми Росций се появи в Галия то тои ще бъде арестуван до изясняване на положението,искрено се моля на боговете това да е грешка.Отново обявам воина в Рим и призовавам,патрицийте да изберат свободата а не тиранията на Есенций,нима незнам че искахте да изтеглите легионите от границата,консуле и само действията на партите ви спряха от това действие,затова ревете сега,отеглете се и се молете да оживеете,след позора които донесохте на рода си и Рим."
                      bulgaria on three seas

                      Comment


                        #12
                        Aliendreamer написа
                        Отново обявам воина в Рим и...
                        Обявявате война?!?!?!
                        Несъмнено самите Богове ви накараха самият вие да издадете подлите си намерения. Сенатори и народе на Рим - доказателството е налице! Оставям на вас да съдите!
                        XV mile the sea brode is
                        From Turkey to the Ile of Rodez...

                        Comment


                          #13
                          "А какво искате Есенций,да седим и чакаме като покорни овчици,докато вие управлявате еднолично Рим,нима ще отречете че,се покрихте с кръвта на весталката и искате да върнете легионите от границата във рим в своя подкрепа,използвате жалка софистика,Есенций,обявихме война за свободата на рим давайки на народа и сената да избере,а вие се опитвате да ни направите на глупаци.",Тиберий маха отегчено с ръка,"усмирете се консуле и нека правдата се върне във рим,нима да стоим глухи като затворихте трибуните и пренебрегнахте сената при назначенията които правите еднозначно,нима ще стоим със затворени очи.","рода Калдиус тръгва в защита на рим,изменико дори това да ни донесе погром ще паднем в името на рим."
                          bulgaria on three seas

                          Comment


                            #14
                            Aliendreamer написа
                            "...нима ще отречете че,се покрихте с кръвта на весталката..."
                            Какви доказателства имате за това жестоко обвинение? Покажете ги, покажете всичко каквото имате и аз ще се оставя на народа на Рим да реши моята участ! Но аз съм спокоен, защото вие само се опитвате да ми припишете това гнусно деяние, свидетели има достатъчно, че аз никак не съм замесен в него. Дори самата Пулкерия може да го потвърди. А и разумът, ако имахте такъв, би ви го показал - каква полза бих имал аз от смъртта на девойката? С каква цел бих искал да разгневя Боговете? Изкажете, моля ви се, вашите опасения, вашите твърдения, да се посмеем малко в този толкова тъжен напоследък Сенат.

                            ... и искате да върнете легионите от границата във рим в своя подкрепа...
                            А бихте ли показали заповедите ми за това действие?? Бихте ли указали как точно съм смятал да ги върна, при положение, че дори нямам достатъчно флот за тази цел? И бихте ли разяснили защо, при положение че толкова съм искал да ги изпратя срещу Рим, в момента легионите все още са на границата под командването на сина ми и се подготвят да поемат удара на вашите съюзници партите? И самият аз щях да бъда там, готвейки се за своя дълг, ако метежът на Фауст Каниний не ме беше върнал обратно, а предателството на вашата фамилия не ме задържаше в Рим пряко волята ми.
                            А относно уважаемите трибуни - нека напомня, че имаме само един вече или по-точно една, Аелия Пулкерия, и обвиненията срещу нея бяха веднага отменени след като се убедих в нейната невинност.
                            Както казах, действията говорят...
                            XV mile the sea brode is
                            From Turkey to the Ile of Rodez...

                            Comment


                              #15
                              Дествия покрити със сянката на лъжата консуле,сената ще реши,дела ни зоват а вие губите време в приказки консуле.
                              bulgaria on three seas

                              Comment

                              Working...
                              X