Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимати, положението е критично !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Оптимати, положението е критично !

    Напоследък претоварени под делата на семействата си забравихме тези на Рим !
    Германите не са далеч, отхвърлихме (?) мира с партите, а легионите ни са далеч. И какво правим ние? Строим си провинции и се караме за проценти.
    Искам уважаемият консул да ни каже какво точно е положението в момента и какви мерки смятат да предприемат с колегата си, в момента някъде на неподходящо място.
    "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
    Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

    #2
    Аз не знам нищо повече от останалите, нито съм получавал някаква информация относно положението. Така че няма как да отговоря на това.
    За армията - предпочитам част от нея да остане в Рим. И на следващия ход ще започна да укрепявам Галия, за да разрешим ситуацията с германците. Също така предлагам Триумвират - 3ма консули, двама от които да водят армиите, а един да седи в Рим. И задължително - тайна служба, която да докладва на Сената, а да се ръководи от консулите, които са в Рим.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      #3
      и последните устои на традициите паднаха в самия храм на предците - партията на оптиматите Да се чудиш как са се справяли консулите в древен рим само двама

      за вас пълководци няма ли?
      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

      请您死在地狱般的阵痛
      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
      きさまはしんでくださいませんか
      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

      Comment


        #4
        Ситуацията с Германите е сериозна !
        Трябват ни поне 2 легиона за Галия, а не да пращаме всички на Изток.
        Грей трябва да върне част от легионите, за да се отправят на север и запад, а с партския цар да се сключи незабавен и изгоден мир !
        Подобен мир ще ни даде време да намерим нови доходи за армията си и да укрепим положението с Германите
        "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
        Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

        Comment


          #5
          Хъмн ... според мен по-скоро трябва да се сключи мир с германците. това е нов фронт, без да има струпани войски там. Глупаво е да размотавате легионите си така. Нека Грей с набраните си легиони съкруши партите, но зад гърба му трябва да има поне още три легиона ..които да спрат партте, ако Грей претърпи поражение.

          През това време германците трябва да се залъгват....те и без това нямат все още обща граница с рим. Първо трябва да преминат през галите.

          Но какот казах Грей трябва да има гръб, за да не викате "Грей , върни ми легионите" докато партите изнасят съкровищата от храма на сатурн.
          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

          请您死在地狱般的阵痛
          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
          きさまはしんでくださいませんか
          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

          Comment


            #6
            Не съм съгласна !
            Нещо ми подсказва, че Германите са още по-близо, отколкото си мислим, дали не е връзката на дъщеря ми, весталката, със света на боговете или особената женска интуиция, не знам и не искам да знам.
            Но това, което мисля е, че днес ни трябва мир с партите и да обърнем поглед към Германите. Още повече, ако мирът с парите ни осигури и някои допълнителни средства за да укрепим и построим флот или допълнителни легиони.
            "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
            Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

            Comment


              #7
              Вижте, с Галия проблема може и да изглежда сериозен, но ... на мен лично по-сериозна ми изглежда ситуацията с партите. А и Египет не е завоюван още, нали? Тоест, евентуална криза в Средиземно море ще бъде много по-опасна за Рим като цяло.
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                #8
                messire Woland написа
                Вижте, с Галия проблема може и да изглежда сериозен, но ... на мен лично по-сериозна ми изглежда ситуацията с партите. А и Египет не е завоюван още, нали? Тоест, евентуална криза в Средиземно море ще бъде много по-опасна за Рим като цяло.
                Нима ? И как ситуация с народ, които иска мир може да изглежда по-опасна от народ, които е на границите ни и с който не сме дори в преговори ? Египет не е завоюван, но и партскя цар няма интереси в Африка за сега. Проблемът идва от север, варварите скоро ще са на твоята граница, Воланд.
                "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                Comment


                  #9
                  Няма да ви осигури нищо ... партите са настроени агресивно. мирните преговори са за отвличане на внимание. Изтеглите ли войските от изток ...партите ще ги последват.

                  неоникс от своя страна е в самото начало на играта. тоест няма достатъчно приходи за да поддържа адекватни легиони. Първата му работа ще е да завладее провинциите около себе си.
                  Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                  请您死在地狱般的阵痛
                  [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                  きさまはしんでくださいませんか
                  [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                  Comment


                    #10
                    Доколкото разбрах, партите са останали с впечатлението, че няма да има мир? Тоест, че следва война. А с германците - на следващия ход ще започна да събирам войска в Галия тъй или инак.
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      #11
                      Цитат от прехванато писмо до римски патриция, вестоносеца предпочете смърт вместо да предаде господаря си:

                      "да у меня их 5 таких предложенцев -)). Один из них правда сам Сир Грей -). И самое главное все на словах хотят мира с Парфией. Приходят говорят тебе помочь чем надо -)) давай поможем -)).
                      Но у меня план проще - напасть на сицилию тогда сенат отзовет войска с востока (Воланда будут германцы сдерживать), набрать там 1 легион из рабов и в Испанию, свергнуть там власть Рима и обратно в Сицилию на соединение с египтянами а там можно и на Рим будет идти -)). Естественно при этом на партские деньги дакийские варвары и киликийские пираты будут постоянно нападатьи грабить восточные провинции Империи. Главное чтобы они сразу на Парфию не пошли - тогда хуже получиться."

                      От тук следва че вече пет сенатори зад гърба на самия Сенат се опитват да сключат сделка със Партия. Включително нашия борец с варварите - Грей. Ако не го накараме да нападне партите - скоро той ще престигне с партите в рим.

                      Не забравяйте крайната цел на играта не е благото на Рим, а победа над останалите.
                      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                      请您死在地狱般的阵痛
                      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                      きさまはしんでくださいませんか
                      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                      Comment


                        #12
                        княз Крылов написа
                        Цитат от прехванато писмо до римски патриция, вестоносеца предпочете смърт вместо да предаде господаря си:

                        "да у меня их 5 таких предложенцев -)). Один из них правда сам Сир Грей -). И самое главное все на словах хотят мира с Парфией. Приходят говорят тебе помочь чем надо -)) давай поможем -)).
                        Но у меня план проще - напасть на сицилию тогда сенат отзовет войска с востока (Воланда будут германцы сдерживать), набрать там 1 легион из рабов и в Испанию, свергнуть там власть Рима и обратно в Сицилию на соединение с египтянами а там можно и на Рим будет идти -)). Естественно при этом на партские деньги дакийские варвары и киликийские пираты будут постоянно нападатьи грабить восточные провинции Империи. Главное чтобы они сразу на Парфию не пошли - тогда хуже получиться."

                        От тук следва че вече пет сенатори зад гърба на самия Сенат се опитват да сключат сделка със Партия. Включително нашия борец с варварите - Грей. Ако не го накараме да нападне партите - скоро той ще престигне с партите в рим.

                        Не забравяйте крайната цел на играта не е благото на Рим, а победа над останалите.

                        Преведи ми го, ако можеш.

                        Що се отнася до Грей, той отдавна играе двойна, че и тройна игра и определено преговаря тайно с партите. Но понеже съм единствената, или поне синът ми е единствен, натоварен да преговаря официално, нека все пак разчитаме на дипломацията.
                        Да нападне партите ? Ами ако вместо да ги нападне се обърне срещу нас ? Ахея е негово владение, а Македония под негово командване. балканите като лична провинция на Грей ? Кое е следващото, Тракия ?
                        Предлагам да заместим Грей.
                        "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                        Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                        Comment


                          #13
                          Сори, не се досетих че някои не разбират партски

                          "имаме вече пет подобни предложения -)). едно от тях от самия Сър Грей-). И всичките искат мир с Партия. И все искат да помагат-))
                          Но аз имам по-прости планове - нще нападна сицилия тогава Сенатът ще отзове войските от изток (Воланд ще му отвличат внимането германците), ще набера там един легион от роби и към Испания, ще отстраним там властта на Рим и обратно към Сицилия за да се съберем с Египтяните, а там вече ще може да нападнем и Рим -)). ЕЕтествено при това срещу партски пари даките и кирликийците постоянно ще нападат и грабят източните провинции на Империята. Важното е да не нападнат веднага Партия - тогава съм загубен ."

                          Той сам ни казва плановете си и метода как да се борим с него. Глей не трябва да се освободи от войската , а просто да не му се дават провинциите под негов контрол. В Ахея и Тракия да се настанят пропретори от оптиматски и близки нам фамилии.
                          Да се издействат тяхното опрощаване на данъка към рим с прелог че с тези пари ще се укрепят провинциите ...така ще се получат именно онези 2-3 легиона кото да "пазят" гърба на Грей.

                          Човека мисли а напада Сицилия за да ви накара да се изтеглите, а вие му давате изтока на тепсия.

                          В друго свое писмо Царят на Персите уверява анонимния патриция че вече е пред подписване на съюза с Египтяни и контролира напълно Армения.
                          Last edited by княз Крылов; 12-04-2005, 13:38. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                          请您死在地狱般的阵痛
                          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                          きさまはしんでくださいませんか
                          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                          Comment


                            #14
                            Здавейте, явно вече и аз съм в партията на оптиматите . Така, напълно подкрепям предложението на Децим Антоний - нека се обединим и временно да променим нещата в републиката. Аз ще се заема с информационното осигуряване, а от 4-тия ход мога да поема и голяма част от финансовата тежест. Но мнението ми е, че основната опасност лежи тук, в самия Рим, а не при варварите. Още повече, че с германите вероятно може да се постигне споразумение или поен забавяне. Важно е сега цялата армия с изключение на един легион, който да пази Рим, да нападне Партия.
                            Въпросът е доколко може да се вярва на консула Квинт Есенций.

                            Comment


                              #15
                              Копие от кореспонденцията ми, официална дипломатическа такава, с царя на Партите.
                              Ето какво е получил от друг сенатор, уважаемият Квинт Есенций, като предложение.



                              Ето , виждаш ли какво става в Сената !
                              Остави ние , римляните да завладеем Тракия , а когато нападаш - атакувай Африка . Не Египет - той
                              скоро ще стане наш - провинция Африка на Пулхерия .
                              И моля те - нашите взаимоотношения трябва да оста-
                              нат тайни ! Пък и никой няма да те атакува докато
                              посланникът преговаря с теб !

                              Вот как -)).

                              gollum написа
                              Здавейте, явно вече и аз съм в партията на оптиматите . Така, напълно подкрепям предложението на Децим Антоний - нека се обединим и временно да променим нещата в републиката. Аз ще се заема с информационното осигуряване, а от 4-тия ход мога да поема и голяма част от финансовата тежест. Но мнението ми е, че основната опасност лежи тук, в самия Рим, а не при варварите. Още повече, че с германите вероятно може да се постигне споразумение или поен забавяне. Важно е сега цялата армия с изключение на един легион, който да пази Рим, да нападне Партия.
                              Въпросът е доколко може да се вярва на консула Квинт Есенций.
                              На консула Квинт Есенций не може да се вярва, той заговорничи открито с Партите.
                              Не приемам да се нападат партите с цялата армия, напротив, нека поне половината остане зад гърба на Грей за да му напомня какво го чака ако ни предаде. Консулът Деций Антоний да прокара веднага единкт за опрощаване данъците на Ахея и Тракия за създаване на нови легиони под командването на генерали (в никакъв случай благородния Квинт Есенций)

                              П.С. Добре дошъл
                              Last edited by mellisa; 12-04-2005, 13:54. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                              "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                              Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                              Comment

                              Working...
                              X