Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нова книга!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Нова книга!

    На вас ще ви кажа, щото сте готини. Всъщност никой друг няма да се заинтересува.

    Ако се сещате един добър човек на име Александър Забравихмуфамилията започна да издава свои книги за българската армия. Предвижда се да излязат 4. Излезли са вече две - за Сръбско-българската и за Балканските войни. Остават за първата световна и втората световна. И така едниственото място на което съм видял книгата е "Ориндж" - на 50ина метра нагоре по графа от лявата страна. Малко след като минете площад "Славейков". На 3ия етаж има книги. Там ще я намерите. Просто забравих фамилията на автора. Струва към 13-15 кинта. Мисля, че такива инициативи трябва да бъда подкрепяни. така че за бога братя, купувайте.

    Струва ми се че би допаднала на Парабелум и Капитана.
    Last edited by Док Холидей; 10-04-2005, 19:42.

    #2
    Авторът е Александър Въчков. Специалист по униформата на Българската армия с публикации в "Оръжеен магазин" и "Българска армия" (вероятно и другаде).
    Ето една от тези публикации:
    EAMCI steht für: Europa-Arbeitsgemeinschaft für Mensch-Computer-Interaktion Die Nutzung der Möglichkeiten des Computers in einem multikulturellen Kontext und ihre gesellschaftlichen Implikationen – hierzu bietet sich der Standort Bulgarien an der Grenze von Orient und Okzident idealerweise an. Der fortschrittliche Einsatz von Computern, insbesondere die neuen Chancen des Internets für Marketing und politischen Dialog, sollen hier aufgezeigt […]



    На мен са ми известни две негови книги:

    "Българската военна униформа: Балканската война 1912-13 г." Александър Въчков, 1996 Първо издание.
    Антикварна рядкост Аз обаче я имам


    Сръбско-българската война - 1885 г.


    автор: Александър Въчков
    Издателство Анжела
    Година на издаване 2000
    ISBN 954-90587-1-9
    Език български (с описание на английски на изобразените униформи)
    Страници 80
    Цена 12.50лв.
    Книгата още е откриваема в "Книгомания", "Анжела" и "Хеликон". И тази я имам естествено Предвидено е да са поредица от 4 (1885, 1912-1913, 1915-1918, 1941(или 44?)-1945). Предполагам за тези говори Манщайн. Не знаех, че е излязла втората. Утре ще проверя и ще кажа дали е така или са просто останали бройки от старото издание от 1996г.
    Attached Files
    Last edited by dibo; 11-04-2005, 22:51.
    We don't see things as they are, we see them as we are
    ---Anais Nin----

    Comment


      #3
      В Orange със сигурност я има даже може да се видим ако искаш.

      Comment


        #4
        Аз библиографската рядкост я имам, но нямам втората от поредицата-Сърбско-българската също я имам.Значи като си дойда в България ще я търся.Благодаря ви за инфото-задължен съм ви с боза!
        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

        Comment


          #5
          За Сръбско-Българската война и аз я имам - взех си я с поръчка от книжарници "Пингвин" (може по нета да се поръчва). Но за Балканските войни ми казаха, че тиража е изчерпан.
          Dulce et decorum est pro patria mori

          ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
          СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
          НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
          СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

          Comment


            #6
            Erich Von Manstein написа
            В Orange със сигурност я има даже може да се видим ако искаш.
            Аз ще мина оттам в обедната си почивка - някъде около 12.45
            We don't see things as they are, we see them as we are
            ---Anais Nin----

            Comment


              #7
              Мда....втората част е. Довечера ще сканирам корицата. Книгатa може да се поръча онлайн на адрес:
              Last edited by dibo; 11-04-2005, 16:21.
              We don't see things as they are, we see them as we are
              ---Anais Nin----

              Comment


                #8
                Тук май само в бози си благодарим. Лошо няма.

                Comment


                  #9
                  Eто обещаните корици на книгата
                  Attached Files
                  We don't see things as they are, we see them as we are
                  ---Anais Nin----

                  Comment


                    #10
                    Дибо ае да дойдеш на срещата, че да бутнеш една боза насам. Аз вече имам да взимам и да давам една на Парабелум.

                    Comment


                      #11
                      Със сигурност ще гледам да си ги намеря. Рядкост нерядкост ще гледам да си ги купя. И без това като идвам в София за празниците ще мина да ги видя или направо може да отидем заедно.
                      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                      Comment


                        #12
                        Здравейте,колеги!Малко късно отрих този форум, но се надявам да наваксам! Много съм поласкан, че четете моите книги. Доста труд хвърлих при събирането на източниците на информация, а и писането си е зор! За рисуването не ми се говори. За в бъдеще ще се радвам да участвам в дискусии по теми касаещи униформите, оръжие и други.

                        Comment


                          #13
                          Г-н Въчков, моля Ви да посетите и форума на Национално дружество "Традиция", където, където сме ние маниаците на тема оръжие, униформи и аксекоари: http://www.traditsia.com/forum/.

                          Comment


                            #14
                            Г-н Въчков мога ли само да ви попитам долу горе кога ще излязат следващите две книги за ПСВ и ВСВ?
                            Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                            Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                            Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                            Comment


                              #15
                              има ли я в пингвините?
                              ЗА славата на бъларската армия(за почест) :salute: :bulgaria:

                              За вражеските армий(по 5 на нож,изколете ги)
                              :sm229: :beatdeadh :fire:

                              Comment

                              Working...
                              X