Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КОНСУЛСКИ ЕДИКТИ

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    КОНСУЛСКИ ЕДИКТИ

    Консулски едикт I
    Консули: Квинт Есенций, Децим Антоний

    Относно: Разпределение постовете проконсули/пропретори

    За да се ускори административния процес по назначаването на управители консулът Квинт Есенций обявява, че нему известните канидатури както следва биват одобрени и съответните управители могат да се отправят към своите провинции.

    1. ИБЕРИЯ (Балеарите и Тaракона) --- Луций Октавий Калдий

    2. АФРИКА (Африка) --- Аелия Пулкерия

    3. ЛИБИЯ (Либия и Киренайка) --- Луций Вер

    5. АХЕЯ (Ахея) --- Квинт Есенций

    6. ИЛИРИКА (Далмация, Илирик) --- Фауст Каниний

    7. СИЦИЛИЯ (Сицилия и Сардиния) ---

    8. ГАЛИЯ (Транспаданска, Циспаданска, Нарбонска) ---

    Тези управители могат да се считат за назначени. Приемат се допълнителни кандидатури или директно при консулите, или пред Сената (както и повелява благоприличието) Конфликтни кандидатури ще се гласуват в Сената (досега поне по мое знание няма такива)

    Относно провинция Македония виж едикт II.






    Консулски едикт II.
    Консули: Квинт Есенций, Децим Антоний

    Относно: Провинция Македония

    Аз, консулът Квинт Есенций, обявявам провинция Македония за база на военните операции срещу партските варвари. Съответно управлението на провинцията минава под директен военен контрол, като военното командване може да разполага с каквито и колкото провинциални ресурси сметне за нужно.
    Last edited by Sir Gray; 10-04-2005, 13:27. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
    XV mile the sea brode is
    From Turkey to the Ile of Rodez...

    #2
    Децим Антоний също изразява своята подкрепа за това решение.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      #3
      Консулски едикт III
      Консули: Квинт Есенций, Децим Антоний (починал)

      Относно: Незаети магистратски длъжности

      Предвид последните бурни събития и грозящите опасности по границите съм принуден да се погрижа за възмножно най-бързото назначаване на нови магистрати. Сенатът за жалост обаче не е особено продуктивен в тази насока. Затова:
      1. Назначавам по изключение Секст Росций Ауспекс за консул до края на годината с приоритети: Поемане на командването на 4ти легион в Галия, както и управлението на тази провинция, с цел защита на границата откъм германите и при случай, че Луций Калдий не се вразуми, то и защита на Републиката от бунтовниците
      2. Назначавам уважавания Луций Вер за Понтифекс Максимус, защото боговете бяха достатъчно разсърдени в последно време от неуважението на някои сенатори и трябва някой бързо да се погрижи за тяхното умилостивяване.
      XV mile the sea brode is
      From Turkey to the Ile of Rodez...

      Comment


        #4
        Тиберий Калдиус;"Отхвърляме последните решения на консула,и неговото решение да затвори народните трибуни смятано от сега заяваваме че,несмятаме неговите едикти за валидни и следва да не се спазват.Нима уважаемия консул мисли че може да назначи,верните си последователи както сам иска.Нима затваряйки трибуните и пренебрегвайки сената тои си вярва че,ние ще мълчим."
        bulgaria on three seas

        Comment


          #5
          Аз призовах към нови кандидатури и гласуване - някой да се отзова?? Ако Калдий толкова милееше за благото на Републиката да се беше кандидатирал, тогава нямаше да ми се налага да прибягвам до изключителната мярка да назначавам колега консул. Но Калдий явно симпатизира повече на партите, отколкото на съгражданите си и за него дълг към Града не значи нищо...
          Относно трибуните - след лична среща в Храма на Веста с Аелия Пулкерия се убедих, че тя не е замесена във вашия долен метеж, а просто името и е било използвано от сенатора Фауст Каниний. Затова тя не е вече под стража, всякакви обвинения срещу нея са отменени и тя ще получи отново имуществото си. За сега обаче управлението на провинция Африка остава неизяснено.
          Същевременно тя най-много понесе от този метеж - собствената и дъщеря беше убита! Както вече споменах, подобно богохулство не ще остане ненаказано -аз самият ще отделя значителна сума за разследване по въпроса, като същевременно по молба на самата Пулкерия ще изградя храм в памет на младата весталка и за умилостивяване на Боговете.
          Ето това са моите действия - възстановяване на справедливостта и почитане на Боговете, не казах ли аз, че по действията ще познаете истински достойния човек? А какви са действията на Калдий? Обявяване на въоръжен бунт и подклаждане на гражданска война... Не виждате ли, Калдий, че самите факти опровергават лъжливите ви думи?!
          XV mile the sea brode is
          From Turkey to the Ile of Rodez...

          Comment


            #6
            "Лъжливи думи,а къде са легионите на границата защо партите настъпват,нима силата ни е толкова малка,неможем да спрем варварите.Нима трибуна не трябва да получи отново африка,след като е чиста но вие имате планове за там,кажете че,легионите ни са на границата и ние ще спрем бунта срещу вас,нима не ви умръзна да говорите едно и също криейки се зад празни думи консуле.Да се кандидатирам,нима аз сената ще издигне кандидатурите,аз съм никои просто гражданин на Рим."
            bulgaria on three seas

            Comment


              #7
              Знаете много добре, че ние сами трябва да поемем инициативата като най-видни членове на Сената. Такава беше процедурата и в първите избори, сам се оплитате в думите си.
              А легионите СА на границата, уважаеми ми Тиберий Калдий. А партите настъпват, защото вие и вашите "съпартийци" от фалшивия триумвират (защото Каниний е действал от свое лице както се оказа) непрекъснато саботирахте моите предложения за засилване на военната ни сила. Откога предупреждавам аз, че партите са сериозна опасност? Вижте откога, от почти година. И предлагах действия, предлагах набиране на нови легиони... Но не, вие преследвахте собствени користни цели, затова сега Рим стои така слабо защитен пред варварското нашествие.
              Но аз ще направя каквото е по силите ми, че и отвъд тях. Може да падна в опита, но не ще допусна да бъде потъпкана римската чест с варварско господство, още пък по-малко с господство на лакеите на варварите.
              XV mile the sea brode is
              From Turkey to the Ile of Rodez...

              Comment


                #8
                Нима имате доказалтесва че,триумвириата беше фалшив,тои беше единственото съвестно нещо в последните дни,но вие го опетних те Есенций,нима легионите са на границата но защо пратениците и хората от границата говорят други.Нима ако те бяха там,партите щяха да успеят да завземат територии на рим.
                bulgaria on three seas

                Comment


                  #9
                  Самата Аелия ще каже доколко е участвала в него.
                  А самият "триумвират" беше опит за подриване на консулската власт и премахване на нашите традиционни институции.
                  А относно легионите - кои пратеници, уважаеми Кладий? Кои хора? Вашите приятели партите може би? Та по-големият ми син беше ранен, водейки поверените му войници в защита на Ахея! Нима това не ви стига?! Семейството ми вече воюва с враговете на Рим, докато вашето разпалва братоубийствени кавги! И партите не са завзели римска територия... все още... Но вашите антиримски намерения ще им помогнат значително в това им намерение, против моето желание.
                  XV mile the sea brode is
                  From Turkey to the Ile of Rodez...

                  Comment


                    #10
                    Консулски идикт IV

                    Година 1-ва , ход 2-ри , консули Квинт Есенций и Секст Росций Ауспекс :
                    1. Консулите на Римската република слагат край на гласуването по законо-
                    проекта на настоящия понтифекс максимус Вер относно Сенатските заседа -
                    ния , предвид правомощията си на председателстващи Сенатското събрание.
                    Вследствие вече дадените гласове законопроектът се приема за действащ
                    закон . Нека всички сенатори се съобразяват с него .
                    2. Консулите на Римската република призовават сенаторите , техните фа -
                    милии , и целият римски народ да запазят спокойствие при създалите се
                    обстоятелства . Всеки , дръзнал да се противопостави на приетите от
                    Сената закони и противопоставящ се на магистратската дейност на консули-
                    те , предвид опасността от вражеско нашествие , ще се счита за изменник .
                    В името на Боговете и Римският народ , Квинт Есенций и Секст Росций ,
                    консули на Римската република .

                    Comment


                      #11
                      "война война....това е нарушение на традициите,Консули осъзнайте се.Росций изменико.."
                      bulgaria on three seas

                      Comment


                        #12
                        Секст Росций , консул :
                        " Вразуми се ти , Тиберий Калдий , спазвай клетвите за вярност към Рим и не пречи
                        на консулската колегия ! Лесно е да призоваваш Марс , но с него са и Срахът и Ужа -
                        сът , носещи беди и нещастия , погубващи смелите ! Нека , роднино мой , не кръв про-
                        тича по римските улици - кръв на братоубийството , а кръвта на жертвените животни,
                        бележещи краят на враждата и началото на единството . "

                        Comment


                          #13
                          Амм, само техническа вметка - един ход е 5 месеца, половин година. Сега сме втората половина на година 1, не година 2.
                          XV mile the sea brode is
                          From Turkey to the Ile of Rodez...

                          Comment


                            #14
                            Благодаря на колегата консул за бдителността - неволната грешка вече е поправена .

                            Comment


                              #15
                              Консулски едикт V

                              На победителя на траките, сенатора Квинт Есенций се предлага да се завърне в Рим като победител и да отпразнува триумфа си с този на уважаемия ми колега, консулът Луций Калдий.
                              Нека преди завръщането си да разформирова личните си легиони и да предаде републиканските в ръцете на изпратени от нас легати.
                              След заслужените овации, на сенаторът Квинт Есенций се гарантира с клетва пред Двуликия Янус, че ще му бъде позволено да се оттегли заслужено в римските си имения, всички обвинения ще бъдат свалени, като Републиката ще поеме разходите му, а в негова чест ще бъде издигната арка за наша сметка.
                              След 2 години на сина му ще може да заеме неговото място в Сената.
                              Last edited by mellisa; 20-04-2005, 18:06.
                              "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                              Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                              Comment

                              Working...
                              X