Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Сталинград"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    "Сталинград"

    Става въпрос за филма. Добър ли е?
    Някои казват че превъзхожда многократно "вЛаК пЛет поЛтата" (но то малко филми са по-зле от горния), а други въобще не знаят че съществува филм "Сталинград".

    #2
    "Сталинград"

    фаталистичен, нали знаеш или си чувал за легендите, че германци са се измъкнали от обкръжението, разказвасе за такъв случай, но не е особено умел...
    В германия май също са на мода ремейковете, но подражанията винаги са слаби...
    Имам предвид не "Враг пред портите", който е доста по нов, а "Железния кръст", който си е класика, него гледал ли си...
    А пък скоро даваха една боза "Диамантени мечове" или нещо подобно, да паднеш от смях, френско-германо-незнам какъв си, даже ордена бяха объркали, а главният герой, естествено от Африка, авиатор и се казваше Авиньон, а бе мани-мани

    Comment


      #3
      Да му се не види - на немски е!!! :cry: :evil:

      Comment


        #4
        ---

        Сталинград определено е готин, въпречи че страда от липсата на готин сюжет. Просто са наредени наредени сцени една след друга как ние/режисьора си представяме Сталинград и това е - няма някаква завръзка. Но пък на моменти готино предава настроението от тогава (там със самолета например). Но също така куца тук там - например дето наште с някво мижаво ПАКче, май 57мм, опуцаха 5-6 среднотежки руски танка и то в челна проекция.
        XV mile the sea brode is
        From Turkey to the Ile of Rodez...

        Comment


          #5
          Да знаете откъде можем да си изтеглим и него и титрите към него.

          П.С. В една тема Витман пеше пуснал една песничка към този филм, абре беше върхът.
          "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

          И други затворници
          нека четат пред вратите
          нашата памет остъклена
          с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


          Comment


            #6
            Филмът не е лош, но честно казано аз очаквах много повече. Гледах го само веднъж, но не много внимателно. Имаше и силни моменти, подчертаващи рицарството на германците.


            В стара къща всичко има. :lol:
            Ето субтитрите.
            scharfschutze ®
            _______________________________________
            Мощта на оръжието се умножава по разума на този, който го използва.

            Comment


              #7
              Мерси за субтитрите - сега определено ще разбера нещо от филма

              Comment


                #8
                А я кажи къде е филма. За да мога да разбера нещо от субтитрите :lol:
                "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                И други затворници
                нека четат пред вратите
                нашата памет остъклена
                с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                Comment


                  #9
                  Аз го изтеглих от free.evro.net

                  Comment


                    #10
                    е, ако не броим Т-34/85ците, всичко е наред
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #11
                      Винаги трябва да има кусур, иначе няма да повярваме на очите си :twisted:
                      "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                      И други затворници
                      нека четат пред вратите
                      нашата памет остъклена
                      с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                      Comment


                        #12
                        Филма е много добър и типично немски. Къде-къде по-добър от руските и американските бози за ВСВ, които съм гледал. Заслужава си да се гледа, съвсем определено.
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          #13
                          Филма нов ли е или от доста време, питам защото нямам възможност да го изтегля от някъде.
                          Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                          Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                          Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                          Comment


                            #14
                            Филма е много хубав. Аз го гледах на немски-нищо не разбрах, но определено ми хареса. Като се загледаш внимателно разбираш смисълът му-Абсурдът на войната!
                            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                            Comment


                              #15
                              Бърза артилерийска викторина

                              [quote="scharfschutze"]Филмът не е лош, но честно казано аз очаквах много повече. Гледах го само веднъж, но не много внимателно. Имаше и силни моменти, подчертаващи рицарството на германците.[quote]

                              Господи опази :oops:
                              Фашисти и рицарство ама хич не ми се връзва.Това да грабиш от по слабите не е рицарство.Да убиваш хора затва че не са немци не е рицарско, Да имаш по добро оръжие не значи че си рицар.Ако въобще знаеш какво се има в предвид под думата рицар.

                              Comment

                              Working...
                              X