Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЗАКОНОПРОЕКТИ, по които тече гласуване в Сената

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    ЗАКОНОПРОЕКТИ, по които тече гласуване в Сената

    служебна информация:
    В тази тема ще се постват всички законопроекти по които в момента тече гласуване, както икои и как са гласували до момента. Това ще улесни взимането на решения и прегледана дискусиите.

    -------------------------------------------------------------------------------------
    -------------------------------------------------------------------------------------


    1.3 Всичко, което пропреторът (управителят на провинция) построи в поверената му провинция да остава собственост на самата провинция, т.е., следващият след него пропретор (управител на провинция) го получава като част от провинцията и нейния доход. Така всеки управител ще се грижи да множи богатствата и удобството на провинцията и ще мисли не само за рода си, но и за републиката.

    1.4 Също така предлагам да ограничим по следният начин заемането на постове на пропретори и консули - представители на един и същи пратрициански род да нямат право да заемат последователни мандати като пропретори. Представител на един и същи род може да заеме отново длъжността пропретор на дадена провинция едниствено ако преди това пропретор е бил член на друг род за поне един мандат.

    1.6 Легионите, създадени в някоя провинция по време на мандата на определен управител, след изтичане на мандата или остават на разположение на следващия управител, или се предават в състава на консулската армия.

    * * *

    Отделно гласуване за точка 1.3
    ГЛАСОВЕ ЗА: 5

    гласували: Фауст Каниний, Антония Галба, Децим Антоний, Аелия Пулхерия, Децим Платий

    ГЛАСОВЕ ПРОТИВ: 1
    гласували: Квинт Есенций

    * * *
    Отделно гласуване за точка 1.4
    ГЛАСОВЕ
    ЗА: 3
    гласували: Фауст Каниний, Антония Галба, Децим Антоний

    ГЛАСОВЕ ПРОТИВ: 1
    гласували: Ааелия Пулкерия

    ВЕТОза точка 1.4 (Аелия Пулхерия)

    Отделно гласуване за точка 1.6
    ГЛАСОВЕ ЗА: 5
    гласували: Фауст Каниний, Децим Антоний, Антоний Галба, Аелия Пулхерия, Квинт Есенций

    ГЛАСОВЕ ПРОТИВ: 0
    гласували:
    Last edited by gollum; 11-04-2005, 11:49.

    #2
    Технически въпрос - до кога е гласуването ? Мерси
    "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
    Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

    Comment


      #3
      - докато ги приемем/отхвърлим. Желателно е да стане скоро, във всеки случай преди края на ход първи, за да имаме време да разпределим губернатори за този ход. Инак пропускаме един ходи опрвинциите ще бъдат обхванати от анархия.

      Comment


        #4
        Аелиа Пулкерия уморено се изправя от мястото си и се отправя към трибуната. По лицето и се чете умора и още нещо, което някои интерперират като опасения, а други, като страх. В Сената разговорите стихват и сенаторите от по-отдалечените редове надават ухо за да чуят по-добре думите й, които днес сякаш излизат трудно от устните й.

        Благородни сенатори, бащи на Републиката, отправям се към вас днес, в съдбоносен за нас момент, когато партите са на границите ни, а в Рим има смутове. На нас се пада да работим за благото на Града, наша отговорност е, да защитим страната ни от враговете, които неуморимо дебнат всяка наша слабост. Като сенатор, одобравям и давам своя глас за точките 1.3., 1.6, 2 и 3 от законопроекта на уважаемия Понтифекс и се надявам, че всеки от нас бързо ще заеме поверените му длъжности и провинции за да не оставяме нито ден повече границите ни незащитени.
        Но аз не съм само сенатор, днес аз съм и трибун и моята роля е да бъда като майка на този народ, който е кръвтта на Рим, и който е като наше дете. Рим, сенатори, не е само улици, сгради и 300 благородни фамилии, Рим е и гладиаторът, ковачът или актьора. Тези хора съм призвана да защитавам и ще го сторя с цената на всичко, въпреки заплахите, които получавам.

        Аелия Пулкерия се спира за момент, а из Сената се чува шепот на учудване и загриженост. Отделни гласове като че ли питат Кой се осмелява, но Аелия продължава, концентрирана в своята реч.

        Сенатори, не ме е страх за себ си, но днес аз се боя за живота на семейството и близките ми.
        Но, бащи на Републиката, децата ми са ми скъпи, но Рим ми е по-скъп и не ме е страх, вярвам, че боговете ще ни закрилят, особено, когато защитавам слабите. Използвам правото си на вето и спирам проектът в неговата точка 1.4. и нека Янус види правотата ми, а народът да знае, че може да разчита на сигурен защитник.
        А за мен, бащи на републиката, не се тревожете. Дори и да падна, ще падна с гордо изправена глава и с тогата на сенатор.

        Салве !

        Чуват се овации и викове на подкрепа...
        "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
        Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

        Comment


          #5
          Децим Антоний: "за" по всички точки на предложения законопроект.
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            #6
            Аз май вече бях гласувал "за" по т1.6, но ме няма нещо... Затова пак "за"
            И да, технически въпрос - понеже консулите имат за задача да спазват законите, то предлагам консулите да се грижат за "опресняване" на списъка (на този и другите). Аз внасям моето име директно.
            XV mile the sea brode is
            From Turkey to the Ile of Rodez...

            Comment


              #7
              Ами идеята ти е добра, но има и някои минуси - само модераторите могат да вършат тая работа по обясними причини . Затова предлагам консулите и понтифекса да вършат тая работа .

              Comment


                #8
                Sir Gray написа
                Аз май вече бях гласувал "за" по т1.6, но ме няма нещо... Затова пак "за"
                И да, технически въпрос - понеже консулите имат за задача да спазват законите, то предлагам консулите да се грижат за "опресняване" на списъка (на този и другите). Аз внасям моето име директно.
                Това добре, но какво ще стане в деня, в който няма да има консули, които да са и модератори ? Или благородният Квинт Есенций вече се вижда пожизнен диктатор ? :p
                Нека Понтифексът, ако това не го натоварва допълнително, както и боговете да следят точно тази част от техническата страна на играта.
                А предполагам иначе може и консулите, когато имат тези модераторски възможности. :nod:
                "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                Comment


                  #9
                  Ами Понтифексът доброволно се нагърби с това тежко бреме (ей, много било забавно да пишеш за себе си от трето лице ).

                  Comment


                    #10
                    Внимавай, проявяваш признаци за поява на синдрома на Цезар :lol: :lol:
                    "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                    Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                    Comment


                      #11
                      Да, сам видях несъстоятелността на моето предложение, което все пак беше направено с добри намерения...
                      И нека уважаемата Аелиа Пулкерия не се притеснява - диктаторството е бреме, което ни най-малко не бих пожелал на моите плещи. Но аз съм уверен, че тя познава моята себеотдайност към Сенатът и Народът на Рим и само се опитва да си поиграе с един прост войник, далеч не толкова остроумен и умел в репликите като нея самата
                      XV mile the sea brode is
                      From Turkey to the Ile of Rodez...

                      Comment


                        #12
                        Предлагам корекция на точка 1.3, с което се надявам да я приемем най-сетне:

                        Нека всичко, което проперторът постори в провинцията да му се води лична собственост, но да е обложено с данък от 10% към републиканската хазна и 10% към хазната на провинцията. Този данък да се изплаща на всеки 5 месеца веднъж (т.е., всеки ход), като делът за провинцията ще се използва от управителя на провинцията.

                        Също така предлагам още две точки:

                        1.7 Ако управителят на провинцията не плати дължимата сума към републиканският бюджет, то тя да се смята за негов личен дълг към републиката.

                        1.8 Всеки е задължен в срок от една година от възникването на задължението към хазната на републиката или към хазната на провинцията, да го погаси. Ако не стори това и през следващите 5 месеца, тогава следва консулът да заведе процес срещу него и да прехъврли собствеността на съответната част от имуществото му към републиканската хазна.
                        Т.е., казано иначе, всеки е дължен да погаси възникналите задължения в максимален срок от година и половина.

                        Comment

                        Working...
                        X