Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЗАСЕДАНИЕ VI - За вълненията по границите и за опасността от партите

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    ЗАСЕДАНИЕ VI - За вълненията по границите и за опасността от партите

    Фаустус Каниний:

    "Уважаеми колеги сенатори, последните вести, които пристигат до нас от периферията на републиката, няма как да не разтревожат не само гражданството на Рим, но и нас. Републиката е в опасност! Варварите-парти се опитват да ни нанесат чувствителен удар.
    Това налага да започнем ново заседание, на което да обсъдим какви мерки да предприемем, за да се противопоставим на тази опасност.
    Според мен първо трябва да ускорим избора на консули и да дадем на единият от тях незабавни правомощия да се отправи срещу Партите и да подсигури мира на граничните провинции. Второ, трябва да помислим за незабавно формиране на републикански бюджет, то който да се отделят средства за формиране на армия, която да ни отбранява от партите.
    Преди, обаче, да се втурнем презглава във взимането на решения, предлагам нашироко да обсъдим този въпрос, който изисква внимателна преценка и мъдро решение.
    Още повече, че сред гражданството се носят слухове за контакти между някоя от патрицианските фамилии и царя на Партия, които ако се окажат верни, водят до предателство, но дори и да не почиват на факти, то несъмнено могат да причинят нежелани вълнения и неприятности в Рим, които да засегнат всинца ни.
    Та предлагам ако някой знае за подобни преговори, да изложи тук, пред Сената тези сведения!"
    Last edited by gollum; 06-04-2005, 11:51.

    #2
    Моля за извинение, но не трябва ли да е тайно това съвещание, партските очи са отворени широко, римляни!!!

    Comment


      #3
      Заседанието е закрито, но така или иначе ще се обсъждат общостратегически, а не тактически въпроси. Последните са работа на консулите и Сенатът няма право да им се бърка.

      Comment


        #4
        Ако Сенатът ми даде правомощия на консул съм готов още утре да изпълня дълга си към Сената и Народа на Рим.

        Но по-важен е въпросът как ще разпределим нашата военна сила. До нас достигат вести за възстания в Испания и Сицилия. Ще се наложи да се изпрати натам един легион, което обаче оставя нашата главна армия доста слаба пред лицето на варварите от Изтока.
        Същевременно обаче до моят слух достигна новината, че определени патриции, дали за забавление, дали от предчуствие за опасността, са се заели с екипировката и обучението на допълнителен легион. Предлагам този легион да се прибави към останалите като подкрепление на консулската армия и тя да се изпрати възможно най-скоро на Изток по море. Готов съм да предоставя собствения си скромен флот за тази цел.
        Last edited by Sir Gray; 06-04-2005, 15:52.
        XV mile the sea brode is
        From Turkey to the Ile of Rodez...

        Comment


          #5
          Зова и защитата на Рим,немогат да останат нечути,аз също предлагам услугите си,моля покорно да ми бъде поверена Испания,вярвам че,ще наложа мира там,и използваики ресурсите поверени на фамилията ми.Ще подкрепя борбата ни срещу варварската заплаха.
          bulgaria on three seas

          Comment


            #6
            Благородни Римляни,
            Ето двама мъже готови да поемат защитата на Републиката.
            Предлагам с 2 от нашите легиони да бъде изпратен уважаемия Есенций на Балканите, за да заеме Мизия, Тракия и други земи като защита от партско нашествие. С 1 легион да изпратим и моят съименник в Испания, където племената надигат глава. А останалия легион да оставим на Апенините.
            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
            Неизвестен руски адмирал

            Comment


              #7
              Бащи на Града!
              Оказана ми е голямата чест да поведа нашите всепобеждаващи легиони срещу варварите от Изтока, затова не ще загубя повече време, ами ще се отдам на военна подготовка на легионите, проверка на екипировката и събиране на припаси за похода. След 7 дена легионите ще се качат на корабите, предоставени лично от мен за моя сметка, в Брундизиум и ако Боговете ни дадат попътни ветрове ще слезем в Дирахиум в Македония, в началото на Виа Егнатиа. Ще се въздържа да обсъждам по-нататъшните военни планове, защото не знаем какво достига до ушите на царя на варварите. С мен ще взема и по-големия ми син Флавий Есенций, за да може младежа да придобие опит във военното дело. Контактът ми с вас ще поддържа по-малкия ми син Луций Есенций, който също така ще изнася пред Сената и всички писма и сведения от мен. Той също е упълномощен да се изказва от мое име по спорните въпроси, разбира се доколкото уменията и знанията му за моите намерения и мисли му позволяват. Разбирам напълно, че няма да мога да участвам пълноценно в така важните за съдбините на Града дискусии тук, но дългът ясно ми показва къде лежи моя път.
              Roma Victor!
              XV mile the sea brode is
              From Turkey to the Ile of Rodez...

              Comment


                #8
                Фауст Каниний:

                "Радва ме това, че има сред нас, патрицийте, хора готови веднага да "скочат" и с оръжие в ръка да защитят републиката. още повече ми вдъхва радост това сега, когато варварска опасност надвисва над някои гранични провинции. Но малко ме изнедват думите ти, Луций Вер - защо тъй бързо отпращаш Луций Октавий с консулските легиони към Иберия, още повече, че вече имаме назначени консули и Луций не е сред тях? Може би искаш да видиш Луций Октавий порпретор на Иберия (което би му дало право да използва тамошните провинциални войски, нещо повече, да добави своите към армията на тази провинция), но защо не сториш това по обичайния ред, защо не го предложиш за пропретор на Иберия?
                Инак и аз предлагам един от двамата консули веднага да поеме с армия към граничните провинции с Партия - сърцето ми подсказва, че проблемите ще дойдат именно оттам."
                Last edited by gollum; 07-04-2005, 17:08.

                Comment


                  #9
                  еха, почна се...!!!
                  Attached Files

                  Comment


                    #10
                    защо тъй бързо отпращаш Луций Октавий с консулските легиони към Иберия, още повече, че вече имаме назначени консули и Луций не е сред тях?
                    Уважаеми,Фауст Каниний,моето неразбиране е пълно спрямо вашите думи,аз от сърце и болка за нашия светъл град предложих услугите си.Трудно ще оставя град ни и неговата красота но зовът и дългът са едно а желанията друго.Както обсъдихме вече, на предните заседания аз предложих сина си за попретор на Иберия,тои е млад и способен,но ако толкова спорите сам ще замина заедно със него.Рим е преди всичко.
                    bulgaria on three seas

                    Comment


                      #11
                      Фауст каниний:

                      "Уважаеми Луций Октавий, та нима не разбирате? Ние имаме институции като Сената и консулатите! И за да тръгнете с армия към някоя провинция първо трябва да бъде утвърдено назначението ви за управител на тази провинция тук, в Сената. Другата възможност и да получите консулство, но консулствата вече са определени за този мандат. Така че щетрябва да се изчака решението ни, за да можете да се отправите накъдето сърцето ви води. Инак желанието ви да защитите републиката е похвално, но ние имаме закони и те са създадени преди всичко за да се спазват!"

                      Comment


                        #12
                        Драги ми,Фауст каниний,тогава моля ви подкрепете ме в молбата ми да оглавя провинцията,не е време за празни приказки а за деиствия.Мисля че,всички са съгласни с това.
                        bulgaria on three seas

                        Comment


                          #13
                          Посол от Парти.

                          Великие граждане Вечного города.

                          Сенат и народ Римский.

                          До слуха царя Парти дошли сведения что не добрые люди желают занести вражду между нашими государствами. Нам ведомо сколь велик и могуч Рим и сильны его легионы и сколь много бедствий предвещает война для обоих наших держав. Рим стоит в Италии, сердце Европы и является законным хозяином Европейских провинций, Рим победил Карфаген и является хозяином Африки, но Азия является родиной партов и мы не можем признать Рим хозяином Азии так как имеем друзей и союзников в Азии.
                          Цар Дианбрянасар предлагает - вечный мир между Римом и Партией и разделение территорий - Европа и Африка Риму, а Азия за Парти. Добро соседство даст большие богатства и процветание как Риму так и Партии.
                          Извенявам за грешки кога пишу на български. Български не е роден език.

                          Comment


                            #14
                            Уважаеми Каниний, аз просто предложих да назначим посочените сенатори като пропретори. За сега няма избрани Консули, а и не е задължително те да водят войските.

                            Вер поглежда към царя нба Партия....

                            Бащи на града, за мир говори царя, когато войските му сеят смърт и пожарища из Армения. какър ще е мирът с такъв съсед. Кървав ще е казвам аз. Нека оставим за сега разговорите на тази тема. Смятам че вътрешните работи на републиката ни задължават да се обърнем първо към тях.
                            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                            Неизвестен руски адмирал

                            Comment


                              #15
                              Уважаеми колега Вер, нима не сте посещавали наскоро храма Янусов? Та видно е за всеки, че вече имаме избрани не само консули, но и народни трибуни. А именно на консулите се пада честта да се разпореждат с републисканската армия.

                              Comment

                              Working...
                              X