Съобщение

Collapse
No announcement yet.

З-ние IV - Избор на консули и народни трибуни - ПРИКЛЮЧИЛО

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    З-ние IV - Избор на консули и народни трибуни - ПРИКЛЮЧИЛО

    Служебна информация: Тук всеки трябва да съобщи своят вариант за кандидатури и също така да обяви за кого дава гласа си.
    В този начален пост ще се обобщават всички предложени до момента кандидатури и ще се изброяват дадените до момента гласове за всяка от тях.

    Нека изберем достойни люде за постовете консули и народни трибуни.
    Предложени кандидатури до момента:

    КОНСУЛИ:

    Квинт Есенций
    гласове: 5
    (гласували: Луций Вер, Фаустус Каниний, Секст Росций, Децим Антоний, Квинт Есенций)

    Децим Антоний
    гласове: 6
    (гласували: Луций Вер, Фаустус Каниний, Калиопа Либерия, Секст Росций, Децим Антоний, Квинт Есенций)

    НАРОДНИ ТРИБУНИ:

    Секст Росций Ауспекс
    гласове: 1
    (гласували: Луций Вер)

    Аелия Пулкерия
    гласове: 3
    (гласували: Фаустус Каниний, Децим Антоний, Аелия Пулкерия)

    Антония Галба
    гласове: 4
    (гласували: Фаустус Каниний, Децим Антоний, Квинт Есенций, Аелия Пулкерия)
    Last edited by gollum; 07-04-2005, 14:24. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

    #2
    изказване на Фаустус Каниний

    Фаустус Каниний:
    "Почитаеми патриции, днес, уважаваният от мен Луций Вер, предложи за постовете на народни трибуни двама наши колеги, също така почитани сред всички ни заради мъдростта си. Предложението му е несъмнено навременно, защото това е работа, която трябва да свършим - нещо повече, наш дълг пред републиката, римското гражданство и не на последно място - пред боговете.
    Но това, което ме изненада е, че колегата Квинт Есенций бе предложен от Луций Вер не само за консул (предложение, което подкрепям аз самия), но и за народен трибун. Струва ми се, че подобно съвместяване на постове би било непиремливо, особено като се имат предвид особеностите на тези две служби. Та затова ми се струва неправилно един и същи сенатор да заема две толкова различни длъжности и предлагам да гласуваме закон проти тази практика преди тя да се е утвърдила.
    ...
    От свое име за народни трибуни предлагам кандидатурите на Аелия Пулкерия и Антония Галба."

    Comment


      #3
      Моят глас:
      Консули:
      Квинт Есенций
      Децим Антоний
      Народни трибуни:
      Аелия Пулкерия
      Антония Галба
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #4
        Към Фауст Каниний:
        Предполагам, че уважаваният Луций Вер се е объркал, предлагайки ме за две длъжности едновременно. Оттеглям кандидатурата си за трибун.

        Към Сената:
        Аз давам моя глас за Децим Антоний като консул.
        За народни трибуни предлагам самия Луций Вер и подкрепям кандидатурата на Антония Галба.
        XV mile the sea brode is
        From Turkey to the Ile of Rodez...

        Comment


          #5
          Фауст Каниний:
          "Току-що внесох в храма имената на сенаторите, избрани на длъжностите консул и понтифекс максимус, та да бъдат вписани в таблиците.
          Остана още едно важно дело - да изберем бързо народни трибуни. Гласувайте сенатори, да не си навлечем гнева на боговете!"

          Comment


            #6
            Не бих могла да гласувам срещу себе си, ако такава е волята на боговете.
            Ще подкрепя и благородната Антония Галба
            "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
            Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

            Comment


              #7
              Моля ви Сенатори! Никога и при никави обстоятелства не бих гласувал за себе си. Освен това ще оттегля своята кандидатура за народен трибун.
              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
              Неизвестен руски адмирал

              Comment

              Working...
              X