Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Снимки от процеса за клането в Малмеди

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Снимки от процеса за клането в Малмеди

    След акто завършв авойната много SS офицери са изправени пред съда за да отговарят за убийствата на канадски военнопленници при Малмеди по време на Арденската операция през декември 1944 г.

    На тази снимка:

    Sepp Dietrich (11), Fritz Krдmer (33), Herman Priess (45), Jochen Peiper (42). Second row: Manfred Coblenz, Arndt Fischer (13) Hans Gruhle (19), Hans Hennecke (23) and Venoni Junker. Third row: Gustav Knittel (31), Werner Kьhn (34) and Erich Mьnkemer (39)
    Attached Files

    #2
    Според материалите на Нюрнбергския процес, на 17.12.1944г. войници и офицери от "Бойна група Пайпер" от 1 - ва SS танкова дивизия на SS, зверски са избили 129 американски военнопленници ( в района на действие на Бойна група Пайпер не са се намирали канадски части ). Впоследствие US повдигат срещу голямо число бивши военнослужащи от 1-ва SS танкова дивизия обвинения за убийство, за издаване заповед за убийство и за подбуждане към убийство на 71 невъоръжени американски пленници на 17.12.1944г. в района на Малмеди. На т.н. процес за "Клането в Малмеди" са издадени 43 смъртни присъди ( вкл. и Пайпер ); 23 доживотни присъди; 8 - с по-малки срокове, в т.ч.: Зеп Дитрих - 25 години лишаване от свобода; Кремер - 10 години лишаване от свобода; Прис - 18 години лишаване от свобода. През март 1948г. 31 смъртни присъди са заменени с различни срокове лишаване от свобода. През април американският върховен комисар заменя 6 смъртни присъди с различни срокове лишаване от свобода; а през януари 1951г. по силата на обща амнистия на американския върховен комисар заменя останалите смъртни присъди с доживотен затвор.
    SEMPER AGRESSUS

    Comment


      #3
      Йохен Пайпер (както правилно се изписва името му - много хора мислят че е съкращение от Йоханес) умира през 1976 г. и е убит от френски антифашисти в нощта срещу 14 юли (направили са си подарък по случай националния празник).

      Благодаря ти за информацията HELLCAT. Да допълня че Кремер например е командир на 12та SS "Hitlerjugend" а Херман Прис на други SS дивизии.

      Между другото да имаш нещо във връзка с Бернхард Зибкен? Носител на РК от 12та SS. Снимка самостоятелна ако имаш ще съм ти задължен безкрайно много. Аз имам една негова с Макс Вюнше и Курт Майер.

      Зибкен е обесен през 1949 но не знам защо.
      Last edited by Док Холидей; 31-03-2005, 11:25.

      Comment


        #4
        Ето снимката.

        отляво на дясно:

        Курт Майер Макс Вюнше Бернхард Зибкен
        Attached Files

        Comment


          #5
          Erich Von Manstein написа
          Йохен Пайпер (както правилно се изписва името му - много хора мислят че е съкращение от Йоханес) умира през 1976 г. и е убит от френски антифашисти в нощта срещу 14 юли (направили са си подарък по случай националния празник).
          Манщайн , какви са тези хора , и къде е станало това ?
          Hannibal ante portas.

          Comment


            #6
            Как си с английския? Ще ти направя чудна компилация от документи и статии кратки по въпроса както и снимки защото Йохен Пайпер е легенда в SS - за едни с добро като храбър водач - за други като изверг. Просто кажи. Не се хващам да преведа поне в момента защото имам десетки страници преводи и превъртам. Но и този пропуск ще бъде поправен.

            Comment

            Working...
            X