Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Правила и съвети

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Правила и съвети

    Тук слагам готовите правила и няколко файла, вкл. Вашия excel помощник ще пращам лично, както и инсталация за по-придирчивите, просто подобен вид файлове не са пригодени за качване тук.

    Приемам всякакви съображения и уточнения през следващата седмица!
    От понеделник ще разпращам и лични съобщения и мейли на участниците. Първите трима вече са ги получили! Имате време да разгледате и разучите спокойно. Надявам се ако всичко е по план в петък да започнем нулевия ход , който ще трае 1 седмица!
    Които още не са успяли да побързат с регистрацията! Надминаването на числото 12 не е проблем за момента!
    Attached Files
    Last edited by von Danitz; 27-03-2005, 14:14.

    #2
    Пробвах да ти ги пратя в бележка, но пощенската ти кутия изглежда препълнена.
    Пускам ги тук, изтрий ги, ако прецениш, че е спам.

    Salve



    Last edited by von Danitz; 28-03-2005, 13:49.
    "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
    Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

    Comment


      #3
      Благодарим, в екселския ви файл има избороени провинциите, а коя къде е, може да се установи по тези карти или просто да попитате, една провинция се преминава за един ход! Специална карта ще има малко по-нататък, просто не смогвам за момента!
      Мелиса, ако ми е пълна кутията, пращай по пощата която пак ви я пиша, сега нямам твоя поща, знаеш защо, така че пиши, за да си получиш пълния комплект! Ако в понеделник не можеш, разбираемо е, когато можеш!

      Comment


        #4
        Така да почвам аз старата песен:

        1. Консулите и другите служебни лица се избирали 6 месеца преди встъпването им в длъжност. Което е важно .... ако знаеш кой е набелязан за някой длъжностза следващата година, може съответно да направиш постъпки той да не успее да встъпи в нея а не да посягаш на вече встъпил в длъжност магистрат.

        хи хи хи - гледам трибуните са обяснени ....ами значи засега нямам други предложения за промяна освен вече изложените преди.

        - вкарването на Цензори
        - разбиване на престижа на три показателя за пред трите различни съсловия. Едно е бунт на народа, друго е омраза на патрициите.
        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

        请您死在地狱般的阵痛
        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
        きさまはしんでくださいませんか
        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

        Comment


          #5
          правилата

          Comment


            #6
            Притеснява ме разпределението на ходовете.

            0-лев ход от петък до неделя - за хора които ползват интернет изключително от работа им се отрязва възможността да водят адекватни преговори, те са длъжни да вземат решения още в петък, докато ситуацията ще се развива чак до неделя включително...предлагам първия ход да бъде от петък до понеделник включително , и във вторник до петъ да е втория ход .... и т.н.
            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

            请您死在地狱般的阵痛
            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
            きさまはしんでくださいませんか
            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

            Comment


              #7
              княз Крылов написа
              Притеснява ме разпределението на ходовете.

              0-лев ход от петък до неделя - за хора които ползват интернет изключително от работа им се отрязва възможността да водят адекватни преговори, те са длъжни да вземат решения още в петък, докато ситуацията ще се развива чак до неделя включително...предлагам първия ход да бъде от петък до понеделник включително , и във вторник до петъ да е втория ход .... и т.н.
              ПРАВ СИ, ЩЕ УДЪЛЖА ХОДОВЕТЕ С ПО ЕДИН ДЕН ЗА НАЧАЛО!

              Comment


                #8
                Само да кажа, че ще трябва да пропусна 0-левия ход,
                понеже ще замина за 3-4 дни (на място без компютри/освен ако на село
                не са направили клубче )
                "Нима, Създателю,
                съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
                мигар аз самият съм те молил
                от мрака да ме извлечеш?"

                Comment


                  #9
                  КАЖИ НА НЯКОЙ ДА ТИ ВОДИ ХОДА!

                  Comment


                    #10
                    ок и аз ще се включа,искам да разберя трябва ли да пратя лс на някои от водещите...
                    bulgaria on three seas

                    Comment


                      #11
                      В темата за Контакти си напиши името на героя , имената на двете ти дъжери и двамата ти сина . след това прати ЛС на вон Даниц с мейла си
                      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                      请您死在地狱般的阵痛
                      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                      きさまはしんでくださいませんか
                      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                      Comment


                        #12
                        Как ще бъдат разпределени провинциите и с какъв капитал и престиж ще стартираме. Извинявам се ако сте го написали някъде, но в правилата го нямаше. А да и ще е полезно да направите нещо като форма за ходовете хем ще ви е по-лесно да водите хем ние да си правим ходовете и да не забравяме нещо. И последно добре от петък до понеделник но не разбрах датите :Р
                        Fairness is a wonderful attribute, Major Anderson. It has nothing to do with war."
                        Page 97
                        "Human beings didn't evolve brains in order to lie around on lakes. Killing's the first thing we learned. And a good thing we did, or we'd be dead, and the tigers would own the earth."
                        Page 241
                        "I am your enemy, the first one you've ever had who was smarter than you. There is no teacher but the enemy. No one but the enemy will tell you what the enemy is going to do. No one but the enemy will ever teach you how to destroy and conquer. Only the enemy tells you where he is strong. And the rules of the game are what you can do to him and what you can stop him from doing to you. I am your enemy from now on. From now on I am your teacher."
                        Page 262
                        Ender's Game

                        Comment


                          #13
                          --------------------------------------------------------------------------------
                          Цитат:
                          gollum написа
                          Привет, прегледах правилата, но у мен останаха някои неясноти, та затова ще попитам: всяка фамилия ще има своя родова провинция, с която започва и която си е лично нейна или не? И ако отговоръте положителен, то как и кога ще се определя кой с коя провинция започва. Ако отговорът е отрицателен, то тогавае малко неясен въпросът със собствеността на всяко нещо, което някоя от фамилиите постори със собстевните си пари.
                          Впрочем, с колко сестерции започваме нулевия ход или това ще бъде уточнено?
                          Повдигаш както винаги много важен от юридическа гледна точка въпрос
                          Провинциите се разпределят за временно управление, построеното в тях носи доходи на построилия го, с изключение на Муниципия, без която нищо друго в дадената провинция не може и да се строи. Строежът и е скъпо нещо и бих казал ненужно, в провинциите, в които няма такава... освен ако играчът не си поставя специални цели! Но както и в древния Рим, така и в играта “12 цезари” основните строежи ще бъдат в Рим. Първо е по-сигурно, второ е по-изгодно. И ти е винаги под ръка.
                          Разбира се остава и вариантът да се правиш на Сертории, да си окупираш провинция, или провинции, и да си ги развиваш, но Републиката едва ли ще трае спокойно подобен сепаратизъм!
                          Няма родови провинции както е в “Тотал уар”
                          Бъди здрав!
                          (ще постна кореспонденцията ни в общите теми, за да не се повтори като питане!)



                          @ фасо , провинциите ще ги разпределите вие, ако не можете, първите консули ще го направят или редът ще бъде какъвто прецените!
                          За парите, ще бъдат по равно, общия бюджет е малко по-малко от 60 хил. сестерции, но ако има още един участник както мисля ще е точно толкова, общо, но разпределено м-у родовете...
                          И не забравяйте, Рим не е бил построен за ден!

                          Comment


                            #14
                            Аз да си продължа със своето, но този път уточнявайки - каквото построи всяка фамилия то си е нейно частно притежание? Или греша и става въпрос за държавна или обществена собстевонст.
                            Явно основното сторителство ще е в Рим, въобще ще имали поначало някаква разлика в собствеността или цените на построеното в Рим или някъде в провинциите (ясно е, че веднъж играта започне ли всичко ще е въпрос на законотворчество)?
                            В този смисъл се оформят още питания (не знам дали няма да е по-добре тази дкусия, която започнахме, да се отдели в отделна тема "Въпроси около принципите и парвилата на тази игра"):

                            1. Началната сума за всеки род си е негова лична собстевност или не?

                            2. Ще има ли някакъв зададен поначало данък върху собствеността на всяка фамилия и ако има кой ще се разпорежда със създавания по този начин бюджет (и като игрови персонаж, и като институция)?

                            3. Ще могат ли фамилиите да придобиват лични имение в Рим или в провинциите, т.е., да закупуват земя от империята и да се разпореждат с нея или цялата земя е държавна собственост и всеки член на фамилия може да я използва само в качеството си надържавен служител?

                            4. Доколкото разбрах, никоя фамилия няма право да създава на частни начала армия и в този смисъл, да има собстевни войски? Ако това е така, ще има ли поначало закон, който да фиксира количеството лични воини, влизащи в домакинството на всяка фамилия?

                            5. Въобще ще е хубаво да се разбере дали започваме играта с някакъв готов набор закони и какъв е той съответно.

                            6. Задължително ли е да предоставяме копия от цялата лична кореспонденция на водещите или не?

                            Comment


                              #15
                              Искам само да поясня нещо, за което ме пита Квинт Есенций, а в правилата не е пояснено, макар, че би трябвало. Така или иначе започва предвижване на войски, част от които по море.
                              В правилника се казва:
                              Самостоятелен легион или армия може да се придвижва по суша само с по една провинция на ход. Подобно ограничение за придвижване по море няма
                              Това е така, Средиземно море е басейн и в него няма ограничения за придвижването, нито за малки, нито за средни или големи флоти, т.е. в тази версия на играта няма бойни дествия по море, необходим е само флот за предвижване на войски, които за един ход, около 5 месеца, стигат довсяка точкал Това следва да се тълкува така, легион се натоварва на малка флота в Италия на 1-ви ход и стига в Хиберния, Дакия или Египет на 2-ри ход, т.ел на пръви ход не води бойни действия там, но на втори вече да. Ограничения при тонажа не бяха предвидени, но за да е реалистично, ми се налага все пак въведа!

                              Т.е. Един легион може да се товари на малка флота, 2 на средна, 3 на голяма, 4 на една малка и 1 голяма или на две средни и пр.

                              Това ще бъде добавено и в правилата! За сухопътното предвижване, нещата ще останат същите. Моля да го имате в предвид при планирането на играта си!

                              Comment

                              Working...
                              X