Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Der Untergang

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Der Untergang

    Някой успя ли да гледа филма, има ли го въобще в Б-я в някаква форма?

    Аз тук го намерих в едно забутано кино за международни филми в Манхатън (и пак имаше сума народ). Обаче не искам да давам мнение за сега. Само ще кажа, че филма е от ранга на Das Boot, дори повече, въобще един от най-добрите филми за войната правени някога.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    #2
    Няколко клипчета от филма.

    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #3
      Imperial написа
      Обаче не искам да давам мнение за сега. Само ще кажа, че филма е от ранга на Das Boot, дори повече, въобще един от най-добрите филми за войната правени някога.
      Ами според мен да кажеш, че е един от най-добрите филми правени някога определено си е даване на мнение все пак.

      Аз гледах, по стечение на обстоятелствата, 2 пъти филма. За съжаление първият път бе наистина само гледане, понеже бях в Германия, а немският ми не е на ниво да разберам всичко казано. Киното бе пълно, имаше много хора. Беше странно, защото усещах един вид неудобство след края му между зрителите. Те просто не смееха да се гледат в очите, което според мен говори много за филма. Брюно Гантц бе толкова добър, че човек се изкушаваше да симпатизира на героя му, а дори и днес, толкова години след края на войната, това е недопостимо за средностатистическия германец. А когато го гледах за втори път, повярвайте ми, докато течаха финалните надписи и зрителите се разотиваха, цареше ледено мълчание. Това е един от най-жестоките филми за войната, които съм виждала. Тук не става въпрос за °нормалната° войнишка жестокост на фронта или в момент на акция, а за дълбоко психологична твърдост, за фанатизъм отвъд границите на разбираемото. Сцената с 6те деца на Гьобелс и майка им...още имам чувството, че по гръбначния ми стълб лазят мравки. Или пък Ева Браун, която казва, ти си фюрера на Хитлер сякаш той ни най малко не е осъдил на смърт зет...
      Да се покаже фюрера като човешко същество, а не чудовището, за което имаме навика /говоря за западна Европа поне/ да го вземаме е страхотен челендж. И после, цялата тази амосфера на нереалност, на изгубеност, на безпомощност. Мъже, които знаят, че краят е там, но вече нямат куража да кажат не и да променят мнението си за една война, която са желали толкова силно. Като актьорско изпълнение, от чисто артистична гледна точка, актьорите са невероятни. Гантц сам по себе си прави филма - вижда се как той все повече се побърква, малко по малко, час след час. И как крещи все повече. Според мен е успешно избрана и гледната точка - не през очите на Хитлер, а през тези на Трауд Юнг. Ако не се лъжа точно неговите спомени са послужили и за база на филма ?
      Има много интересни въпроси, които са повдигнати. Вината на германския народ в неговата цялост - доколко са жертва на Хитлер и доколко все пак цялата нация носи своята вина. Обществената съвест днес, видяхме част от нея с един Шрьодер, извиняващ се за зверствата от преди повече от половин век. После, имам натрапчивото чувство, че все още е твърде рано за подобен филм. Има още много отворени рани, много живи свидетели.

      А пропо, винаги съм мислела, че Гьобелс и съпругата му не свършват земния си път така, както е показано във филма....
      "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
      Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

      Comment


        #4
        Като чета какво сте писали, остава ми само да се надявам този филм да се появи в България по някакъв начин...

        Comment


          #5
          В мрежата на emule има DVD-rip, сигурно ще се появи скоро и при вас.
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #6
            Сега видях, че го има на сървъра на bubu.to, качен е на 15ти. На 2 CD-та е.
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              #7
              Ухааааааааа ще се тегли! Мерси месир Воланд!

              mellisa написа
              А пропо, винаги съм мислела, че Гьобелс и съпругата му не свършват земния си път така, както е показано във филма....
              Мога да ти покажа как завършва земния си път стария Гьобелс но надали ще искаш да ме погледнеш после.
              Last edited by Док Холидей; 20-03-2005, 11:10. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

              Comment


                #8
                messire Woland написа
                Сега видях, че го има на сървъра на bubu.to, качен е на 15ти. На 2 CD-та е.
                Аха, дано е същото като това дето тегля, то е с отлично качество.
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  #9
                  Между другото, някак си смятам, че на манщайн няма да му хареса всичко. Все пак, хората не са абсолютни копия на архивните снимки и тук-там има малки неточности.

                  Но стойността на филма разбира се не е в това. Надявам се скоро да можем по-сериозно да го обсъдим, като го гледате.


                  И нека малко да ви подразня



                  Поздравяват Хитлер за рождения му ден




                  Шпеер и Фегелайн




                  Шпеер и Хитлер, Хитлер се оплаква от това как великите му планове се провалят.

                  Шпеер мълчи...




                  Вайдлинг научава, че трябва да бъде разстрелян.




                  Горките вече не знаят какво да правят




                  Съобщава се на Хитлер, че групата на Щайнер е обкръжена.
                  От дясно на ляво Кайтел, Кребс, Йодл (той въобще не си прилича)




                  Хана Райч и ритер фон Грайм





                  Чуйков приказва с Кребс. Има всичко на всичко три изречения, обаче ги изиграва перфектно.
                  Last edited by Imperial; 23-03-2005, 02:54.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    #10
                    този който играе Кребс би трябвало да играе Кайтел - мисля че ще стои по-добре. Между другото bubu.to като тръгнах да го свялам ми показа че трябва да чакам 279 часа :cry:
                    Шпеер има някаква прилика обаче дрехите му не са добре избрани. на снимката където е с Фегелайн (който никак не си прилича) изглежда добре. И Хана Райч не си прилича.

                    Мисля че Фегелайн беше Групенфюрер а не Бригадефюрер ама айде. Мързи ме да проверявам и ако се окажа прав ще се ядосам.

                    Comment


                      #11
                      Erich Von Manstein написа
                      Мисля че Фегелайн беше Групенфюрер а не Бригадефюрер ама айде. Мързи ме да проверявам и ако се окажа прав ще се ядосам.
                      Прав си
                      "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                      Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                      Comment


                        #12
                        Ще пробвам да го сваля тия дни (най-вероятно събота/неделя) и ще ти го запиша. При мен скоростта към bubu.to е малко под 60 КВ/s
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          #13
                          Аз оттам преди свалях с 40 а сега нещо тц. Иначе от датата фенбг и мп3онлайнбг със 70.

                          Comment


                            #14
                            Добре, който иска да каже и да осигури 2 CD-та
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              #15
                              Аз ги осигурявам.

                              Comment

                              Working...
                              X