Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Библиотеката на Великите хора"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    "Библиотеката на Великите хора"

    Днес попаднах на най-неочакваната за мен новина... Нека започна с това: Преди петдесет години в Лом се ражда необикновен човек. Разбирасе завършва философия, като е почетен доктор на университети из цяла Европа: Франкфурт, Париж, Будапеща и най-накрая Лондон. Завръща се в България и... го обвиняват в шпионаж в полза на Великобритания и след няколко години се самоубива (не звучи ли оруелско). Та, този човек бил толкоз ценен в областта си, че англичаните не му позволявали да си замине, но носталгия. Имал особен план за България, но вероятно са го запознали с Белене.

    Сега по същество. В родната му къща приятел намерил цяла барака с литература от цял свят на абсолютно всякаква тема, на всички европейски и на редица източни езици: арабски, китайски, японски и още, и още. Самите книги са изключително редки и ценни издания, а са оставени да мухлясват, някои са изядени и от мишки... Невероятно, още не мога да повярвам и да си обясня това.

    Да се похваля от лъвския пай може да получа книгите на руски, френски и английски, а това ще бъде всичко издавано на руски до 80те години...
    Last edited by Heinz W. Guderian; 23-02-2005, 15:17.
    "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

    И други затворници
    нека четат пред вратите
    нашата памет остъклена
    с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"



    #2
    Пфу

    Винаги бъркам с темите, които пускам. Никога никого с нищо не мога да заинтересувам.
    "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

    И други затворници
    нека четат пред вратите
    нашата памет остъклена
    с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


    Comment


      #3
      Мен лично ме заинтересува. сега чета Георги Господинов и Кундера. Кундера е интересен.

      Comment


        #4
        О, мой човек - "Непосилната лекота на битието" е една от най-любимите ми книги !

        Comment

        Working...
        X