Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шрек

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Шрек

    Преди 5 минути догледах за хиляден път Шрек 2 и отново ме хвана магията на този филм. Определено е най-промисления, най-умния най-направения филм. Така ме е впечатлявал само "Приключенията на Марк Твен" направен от пластелин който съм гледал преди много години и бих направил много за да се сдобия с него но не мога да го открия.

    Шрек ² Шрек ²² и "Приключенията на Марк Твен" са филмите. Нямам думи направо. Бих се зарадвал ако някой направи подобен филм по книжката на Толкин "Фермерът Джайлс от Хем" - пародия на средновековен роман много добра книга. А и българското издание от 1988 е с добри илюстрации. Е не са върха но стават.

    #2
    Шрек е модернистична крайно американска гавра с приказките.
    Най-добрият 3D филм до момента е The Incredibles.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #3
      Гавра е силна дума. Закачка може - някак по умерено е - какво лошо че си е бил майтап с "Пришълеца" "Годзила" "Матрицата" и т.н. Умно и красиво сторено

      Comment


        #4
        Според мен най-хубавите, най-безпристрастни и най-разбираеми за целият свят анимации са "Том и Джери".
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          #5
          Аз говоря за пълнометражен филм а не за серий от по 5 минути или половин час защото мога да посоча пак твърде много добри филми. Става въпрос за сериозен филм. Е не е само Шрек - това което съм гледал от Тим Бъртън много ме е впечатлявало - "Бийтълджус" (и него много го обичам обаче не го намирам) "Кошмарът преди Коледа" "Винсънт".

          Comment


            #6
            Erich Von Manstein написа
            Гавра е силна дума. Закачка може - някак по умерено е - какво лошо че си е бил майтап с "Пришълеца" "Годзила" "Матрицата" и т.н. Умно и красиво сторено
            Спокойно, Манщайн, аз съм на твоя страна - тия две филмчета мога да се спукам да ги гледам и всеки път си ме радват


            А това магаре трепе рибата просто ...
            "Нима, Създателю,
            съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
            мигар аз самият съм те молил
            от мрака да ме извлечеш?"

            Comment


              #7
              Това с магарето е като Орфей негъра.
              „Аз, Драгомир, писах.
              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

              Модератор на раздел "Военна Авиация"

              Comment


                #8
                Е, хъм, и мен "Шрек" много си ме кефи, както и "The Incredibles" - и двете са много добре направени пародии и са доста сходни като цяло (впрочем, и в графично отношение ). Като и двете са еднакво сащиански, според мен, което не е много чудно като се има предвид в рамките на коя кумтура са създадени. Но това не им пречи да са хубави (или поне на мен да ми харесват).

                Това с магарето е като Орфей негъра.
                Честно казано, не виждам каквато и да е връзка между случая с Орфей във филма на Холмарк и магарето (което най-малкото си няма реален митичен прототип).

                Comment


                  #9
                  Личния ми любимец е Puss in boots озвучен страхотно от Бандерас. И магарето е готино а за женския дракон да не говорим. Рядко ми е харесвал главен герой в анимация.

                  Трябва да си зваля The Incredibles значи.

                  Comment


                    #10
                    Хехе тая котка е велика...
                    Аз принципно мноооого си обичам котета /най-вече големи/,
                    а пък оранжевите са ми любими....

                    и особено как го казва онова "Pray for mercy from....... Puss .... In Boots"
                    "Нима, Създателю,
                    съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
                    мигар аз самият съм те молил
                    от мрака да ме извлечеш?"

                    Comment


                      #11
                      Ако си виждала корицата на Сепулведа - "Историята на една чайка и на котарака който я научи да лети" така ми изглежда котката.
                      Напълно черна с големи зелени очи и разбира всичко което й кажеш а от време на време даже прави каквото й кажеш.

                      Котките владеят.

                      Не че не обичам и кучета но просто котките управляват.
                      Last edited by Док Холидей; 20-02-2005, 19:50.

                      Comment


                        #12
                        Котки rulezzz
                        "Нима, Създателю,
                        съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
                        мигар аз самият съм те молил
                        от мрака да ме извлечеш?"

                        Comment


                          #13
                          Наистина и на мене много ми харесаха двете части на Шрек, но за мен лидерът е "Ледена епоха" там съм се превивал от смях.
                          Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                          Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                          Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                          Comment


                            #14
                            За мен удоволствието в тези филми е не първото а следващите гледания.

                            Comment


                              #15
                              Erich Von Manstein написа
                              За мен удоволствието в тези филми е не първото а следващите гледания.
                              При мене си мисля че е обратното винаги се наслаждавам на първото гледане повторното вече не е със същия заряд, но пак зависи от филма.
                              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                              Comment

                              Working...
                              X