Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"СС в действие"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    "СС в действие"

    Днес в центъра влизайки в едно известно място където няма книга под 15 лева и хората обикновено отиват за да видят определено книга и да й се порадват но не и да я купят. Та съвсем случайно влизайки видях един опърпан том от някъде 1955-1960 г. "СС в действие". Документи снимки статии просмукани обаче от идеологемно изкривяване. Та нео не ми се даваха 15 кинта обаче кой знае. Просто исках да разкажа за това си откритие - преди не бях я виждал тази книга - даже като я съзрях си помислих че е на руски но не! Чист български.

    #2
    Оригинала на тази книга е на Руски.Имам го в нас.)))

    Comment


      #3
      Според мен определени части от нея са си за темата "Майтапи" но бих си я взел ей така защото не съм я виждал и е рядка. Сигурен съм че пише и големи глупости в нея.

      Comment


        #4
        Моя съвет е да е вземеш а на глупостите спокойно може да слагаш в "Майтапи".То по-голямата част от пропагандата е за там
        ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

        Comment


          #5
          Здравейте,

          Много се радвам че попаднах на този форум.
          Конкретно за книгата- ще ви препоръчам да си я купите ако проявявате интерес към тематиката.Най-малкото което може да се каже за нея че никак не е забавна,а съдържа уникални данни и материали за престъпленията на СС
          Аз я имам ,на българския е да,излизала е на руски а оригинала е германски.жалко че тиражът и е бил толкова малък 5000 бр.
          Книгата е само оригинални документи и свидетелства всички са преведени -наистина доста факти малко известни за мнозинството хора.
          Идеологично искривяване ако има такова е само в предговора!
          Вижте пределно ми е ясно това което имат предвид хората наричайки подобни неща без да ги познават, Майапи.Жалко наистина че всичко е толкова смешно днес,всичко е ясно ,знаем и познаваме миналото си,поне така си мислим!?
          Дано такива майтапи никога не се правят с никой вече, но ми ясно че е невъзмажно.Една от причините е че и днес съзнанието ни като че ли иска да отрече случилото се,може би е естествено,може бие тенденциозно.
          Става ми жал като чета изниканлите множество статии и мнения за "истината " за Холокоста . НАй малкото се подменя същината на проблема а цялата енергия се хвърля в омразата към евриите и всичко което произлиза от тях.
          Мъчно ми е защото и днес Холокост съществува под най различни модерни форми ,а и понякога в съвсем откровен вид.
          Поздрави

          Искам да добавя още нещо
          В книжарниците изобилства от ака нареченета ревизионистична версия за Холокоста.В интернет също намерих доста книги и материали .А приори не отхвърлям нищо затова си купих някоии от тях.Но за жалост немога да намеря ,а може би не съм се разтърсил добре за книга описваща престъпленията на СС за концлагерите ,свидетелства изследвания и така нататък.Показателно е това.
          Дори Дневника на Ани Франк който е бил преведен на 60 езика не открих никакви данни да се продава някаде на Български .За сметка на това отново книга която изоблиавал уж достоверноста на този дневник.
          Last edited by oncho99; 03-04-2006, 19:36. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

          Comment


            #6
            Имам особено отношение към откровеното вкарване на личен елемент от страна на съвременниците на ВСВ в изследванията им. Вместо да тръгна да се потрисам от бомбардировките над Дрезден, Хамбург, Ковънтри, Ленинград или Смоленск предпочитам да дам фактологическата основа. Да направя историята студено и бездушно чудовище (за справка Вапцаров - "и те напоихме с кръвта на хиляди убити" - по спомени) Изпадането във всякакви крайности е ужасно за следващите поколения. Избиването на руското население от Айнзацгрупите или безчинствата в Берлин са едно, а цифрите друго.
            Малко като онази известна "мъдрост" на Сталин, сещате се.
            Не ме разбирайте погрешно нямам предвид тоталното изваждане на чувствата, игнорирането на личната трагедия, просто си има различни "места", където трябва правилно да бъде ситуирана информацията.
            Щото не може в една хронологията на войната от 1976 г. която претендира за професионална коректност и сериозност под еди коя си дата да пише "Днес в София пристигна футболният отбор на Спартак Москва. Той победи с 5 - 1 отлорът на Левски (примерно, не помня истинският отбор) с което доказа предимствата на съветската футболна школа. Това ако не е за майтапи...
            Та така.

            Comment


              #7
              oncho99 написа
              Дори Дневника на Ани Франк който е бил преведен на 60 езика не открих никакви данни да се продава някаде на Български .За сметка на това отново книга която изоблиавал уж достоверноста на този дневник.
              Дневникът на Ане Франк е превеждан на български, чела съм го преди време.

              Comment


                #8
                Радвам се ,но сега е невъзможно да се намери

                Док Холидей написа
                Имам особено отношение към откровеното вкарване на личен елемент от страна на съвременниците на ВСВ в изследванията им. Вместо да тръгна да се потрисам от бомбардировките над Дрезден, Хамбург, Ковънтри, Ленинград или Смоленск предпочитам да дам фактологическата основа. Да направя историята студено и бездушно чудовище (за справка Вапцаров - "и те напоихме с кръвта на хиляди убити" - по спомени) Изпадането във всякакви крайности е ужасно за следващите поколения. Избиването на руското население от Айнзацгрупите или безчинствата в Берлин са едно, а цифрите друго.
                Малко като онази известна "мъдрост" на Сталин, сещате се.
                Не ме разбирайте погрешно нямам предвид тоталното изваждане на чувствата, игнорирането на личната трагедия, просто си има различни "места", където трябва правилно да бъде ситуирана информацията.
                Щото не може в една хронологията на войната от 1976 г. която претендира за професионална коректност и сериозност под еди коя си дата да пише "Днес в София пристигна футболният отбор на Спартак Москва. Той победи с 5 - 1 отлорът на Левски (примерно, не помня истинският отбор) с което доказа предимствата на съветската футболна школа. Това ако не е за майтапи...
                Та така.
                Уверявам те че няма почти нищо лично в книгата.Преди свичко свидетелстват самите нацисти пред международния трубунал,както и се цитират преведени германски документи и сухи!?!? факти.

                Разбирам те какво казваш ,но ние преди всичко сме човеци а после историци или политици.Ако не подложим всичко скучило се на проверката на съвеста ан всеки от нас то рискуваме да ни сполети дори по лоша учат от тази на концлагеристите през втората световна война.
                Истината трдно вижда бял свят ако не е изгодна на мнозинството или на тези които пишат бъдещата история .Разбирам това ,ное крайно време да решим кое е истинската ценност за нас преди всичко като хора.
                Last edited by oncho99; 03-04-2006, 20:11. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                Comment


                  #9
                  Дневникът на Ане Франк за последно бе издаден преди 2 години от издателство "Пан". Два пъти мина през ръцете ми и двата пъти я подарих.
                  Изданието е доста пълно, може би най-пълното от предишното (издадено доста отдавна). Има известни съкращения, не знам какво засягат.

                  Comment


                    #10
                    Тук мисля да подкрепя Док Холидей
                    Струва ми се, че отношението към историята и фактите трябва да е именно такова - сухо и по възможност без емоции. А вече тълкуванията и версиите, градени отгоре е ясно, че ще зависят предимно от гледните точки на пишещите. Обаче, ако допунсем емоциите да вземат връх, в крайна сметка получаваме не исторически труд, а художествена литератрура, която сигурно ще е интересна, но нищо повече от това.
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      #11
                      Док Холидей , мерси за информацията относно издателството ще се разровя и там

                      Comment


                        #12
                        книгата "СС в действие" я имам от доста време.
                        но не мисля че е прекалено идеологизирана.
                        това което ми хареса че за всеки документ който се цитира и е преведен е направено фотокопие от оригинала.

                        Comment

                        Working...
                        X