Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Троя

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Троя

    Уникално тъп филм....като фен на Илиада мога да кажа, че по-голяма гавра не бях гледал...относно битките искам да чуя вашето мнение..

    #2
    Вече има направена тема по въпроса. Потърси я.

    Comment


      #3
      извинявам се не съм видял че има още теми

      Comment


        #4
        Моят любим герой е Парис.Омир го представя като страхливец и прелъстител на чужди жени,но това си е неговата версия.Елена е била влюбена в него и сама е решила да напусне скучния си съпруг Менелай.Разбира се,Омир като грък го представя като отрицателен герой/но все пак "Илиада"е поема и трябва да има и такива/.А гърците са вярвали в съдбата,следователно никой,включително и Парис,не бива да бъде винен за действията си,ако следваме тази логика.

        Comment


          #5
          Образите на Ахил и Парис са доста споучливи,но може да се направи и по-добра версия.Патрокъл е твърде млад,а Менелай и Агамемнон нещо не ми харесват.

          Comment


            #6
            Парис жертва всичко в името на любовта:гордост,чест,достойнство и осъзнава,че срамът не означава нищо.Това е толкова силна сцена.Тези събития са се случили преди Омир.Каква точно е истината не се знае.

            Comment


              #7
              Така
              като начало:
              1.Да филмът наистина има нещо измишльотено в сюжета, но като човек чел Илиада по задължение, не мога да кажа какво точно.
              2.Парис по мое мнение е чиста проба страхливец в Илиада.Прелъстител на чужди жени - може би, но Елена е била омъжена за Менелай по две причини - че баща й се е опитвал да се отърве от назаконната си щерка ( на Зевс и жена му, докато той бил някъде си, не помня къде точно) и по сметка.Може чисто и просто да е хванала първия срещнат пухльо, за да се измъкне от Менелай.
              3.Честно казано на мен по ми харесва Хектор, или по-скоро ми е жал за него.
              sigpic
              НИКОГА НЕ СЕ ПРЕДАВАЙ

              Comment

              Working...
              X