Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Генерал-полковник Едуард Дийтл и Нарвик

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Генерал-полковник Едуард Дийтл и Нарвик

    Значи този прочут сред ABR средите генерал-полковник (посм. носител на Мечовете към Рицарския Кръст) става такъв именно защото през 1940 по време на Операция Везерюбунг спасява войските си. Кои войски по-точно? Планински ли парашутни ли какви? Питам специално защото днес ми се наложи да разказвам за ВСВ на 11 клас и сам не можех да си отговоря, а той е наречен едва ли не "Спасителят при Нарвик". Някой може ли да разкаже повече, дори да даде линк - ще съм доста благодарен.

    #2
    Ето за кого иде реч:



    Освен това той е командир на мисля единствената чисто планинска армия във Вермахта - 20 планинска армия

    Снимките долу са изключително интересни - Дийтл и Манерхайм и т.н.
    Attached Files

    Comment


      #3
      И последни.

      Въобще Дийтл е много интересна личност. Ако бе доживял края на войната може би щеше и да достигне фелдмаршалския жезъл. (Той загива в самолета катастрофа през лятото на 1944)
      Attached Files

      Comment


        #4
        Пробвай сайта http://history.acusd.edu/gen/st/~slappen/Narvik.htm. Това е единственото на което се натъкнах досега. Мисля, че на 13 ред пише нещо, което може да ти е от полза.

        ***
        Сега ще проверя и в сайта на университета.
        Last edited by khanbulgarski; 08-02-2005, 19:58.

        Comment


          #5
          Благодаря. Между другото сега ще си подредя снимките които открих и ще ги сложа.

          Comment


            #6
            Ето ги

            Снимкта обозначена като Dietl хмм този отдясно ми е доста познат и се чудя дали не е Йоахим Мюнхеберг?
            Attached Files

            Comment


              #7
              Точно така, по това време е командвал 3-та Планинска дивизия. Виж и сайта http://www.geocities.com/~orion47/WE...TL_EDUARD.html, където е написана цялата му биография.
              Last edited by khanbulgarski; 08-02-2005, 20:34.

              Comment


                #8
                Erich Von Manstein написа
                Ето ги

                Снимкта обозначена като Dietl хмм този отдясно ми е доста познат и се чудя дали не е Йоахим Мюнхеберг?
                Имаш предвид известният авиатор. Може и той да е, но в профил ми е трудно да го разпозная. Може би ако сравниш ръста им, ще ти е по-лесно. И освен това, имаш ли данни те да са били приятели, или пък дали са се засичали някъде?

                Comment


                  #9
                  Е сега се вгледах по-добре и вече съм сигурен че не е Мюнхеберг което не пречи на снимката да е много добра.

                  Comment

                  Working...
                  X