Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Последният мохикан

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Последният мохикан

    Винаги съм мислел, че това е най-геройчният филм правен някога. Може би съм го гледал над 20. Филмът излезе през 1990 и почти веднага се превърна в абсолютна класика. Ако някой от вас го е гледал неизбежно е усетил величието и красотата на добре воденото сражение и умението на индивидуалните герои да боравят както с по-примитивно оръжие, така и с огнестрелно.
    Last edited by Иван Миланов; 01-02-2005, 22:23. Причина: сега пускам нова тема за пръв път
    Прави така, че като удариш с половината от силите си, да можеш да постигнеш двойно по- голяма победа :artil:

    #2
    Преди няколко дни го гледах пак...
    Наистина невероятен филм...

    .....доста....истински.
    И песничката от него е особено красива
    Clannad - I Will Find You
    "Нима, Създателю,
    съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
    мигар аз самият съм те молил
    от мрака да ме извлечеш?"

    Comment


      #3
      Песента е много добра найстина. Имаш ли някаква идея от къде мога да я сваля? А какво ще кажеш въобще за мелодията през цялото време? Мене лично много ме радват бойните сцени, и въобще цялата нагласа и виждания на главните герой, въобще тейния подход към битката.
      Прави така, че като удариш с половината от силите си, да можеш да постигнеш двойно по- голяма победа :artil:

      Comment


        #4
        Все пак - разговаряш с човек, който без музика няма да оцелее и до утре

        ето ти версията от филмаhttp://ftlbg.com/krasimir/last%20of%...%20Clannad.mp3

        и пълната песен


        .... всеки ден си я слушам нея....
        "Нима, Създателю,
        съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
        мигар аз самият съм те молил
        от мрака да ме извлечеш?"

        Comment


          #5
          Филмът е добър.Аз лично съм си изтеглил и целия саундтрак.Има го в дата.бг.Най-добрата музикална тема от него според мен е Kiss.Страхотни келтски мотиви на второ и трето място съответно Top of the worlld и Fort Battle!!!
          ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

          Comment


            #6
            Страхотен филм !!! За пръв път го гледах преди точно 13 години в кино "Левски" ! Ах време, време, как бързо летиш !!! Много приятни спомени са свързани с тази февруарска вечер на 1992г. Но това е друга история...
            Кой може да забрави Маделин Стоу в този филм ?
            Филмът описва североамериканския театър на военните действия по време на Седемгодишната война - 1757г. - 1763г. Макар че на европейския театър на военните действия пруско-британската коялиция търпи поражение, то в Северна Америка Британия установява своята хегемония за сметка на френските колонии. Войната по този начин предопределя съдбата на региона през следващите векове.

            Comment


              #7
              Наистина много добър филм :tup:
              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

              Comment


                #8
                Миланов, споделям твоето мнение. А имам Enya - the last of the mohicans
                One Ring to rull them all One Ring to find them One Ring to bring them all And in the darkness bind them!

                Comment


                  #9
                  ....Neveroyaten film, lubimiat mi ....gledal sum go stotici puti
                  Predi vreme, kato doidoh v statite si go poru4ah po internet , filmut ima6e edna scena pove4e ot tozi koito imah v BG .....krasota
                  ....tozi Daniel Day Lewis ....ami tazi Madelein Stowe Eeeeh
                  iska mi se da sum jivyal togava

                  "just survive, I will find you"
                  ...Before, my sword was without a name

                  Comment

                  Working...
                  X