Съобщение

Collapse
No announcement yet.

На милитерата...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    На милитерата...

    Са сложили пълния дневник на Халдер.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    #2
    :cry: :cry: :cry:
    Как тебя зовут? Меня зовут свински бут!
    нищо не знам на руски ама нищо!!!
    Искам дневника на английскииииииииииииии. :cry: :nworthy: :cry:

    Comment


      #3
      Erich Von Manstein написа
      :cry: :cry: :cry:
      Как тебя зовут? Меня зовут свински бут!
      нищо не знам на руски ама нищо!!!
      Искам дневника на английскииииииииииииии. :cry: :nworthy: :cry:
      На английски струва някъде $200, академично издание, въобще го няма в масово издание. Както и примерно книгата на Мюлер-Хилебранд - много евтина на руски, а на английски въобще е рядкост (аз лично не можах да намеря :weird: ). Нямам обяснение.


      А руския хич не е толкоз труден хващаш и четеш с речник и лека-полека научаваш основните думи.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #4
        Аз го намерих в "дневники и писма" по азбучен ред.Няма ли го някъде откъде да си го изтегля в pdf или е много голям? Отбелязах че ги има и последните записки на Гьобелс.

        Comment


          #5
          Милитерата не дава pdf-и, каквото е там - тва е.
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #6
            И без друго ако текстът в pdf не е генериран от шрифт, а е картинка, сатват твърде големи и тежки. А на милитерата са в html, т.е., удобни за всичко. Радвам се, че най-после се е появила втората част на дневника, което ме обнадеждава, че вероятно са я издали и на хартия, та да си я потърся.

            Comment


              #7
              А Какво е "Милитерата"?
              "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

              И други затворници
              нека четат пред вратите
              нашата памет остъклена
              с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


              Comment


                #8
                Мене там ми е като Александрийската библиотека, Hoaster е пич та дрънка, сега в последния ъпдейт, освен споменатия мосьо Халдер, са сложили и една приказна книжка за подводниците на британския флот в двете световни войни. Няма да ви разправям как не спах две нощи да си я изгълтам...Адски добре разказано от вътрешен човек, а за операцията на "Маджетите" срещу Тирпиц, Шарнхорст и Лютцов в Каа фиорд, просто приказка, Лукас репи да пасе, дайте ми британски исторически книги, тия са просто убийци! Е , които го могат де, как пък не се намери един британски офицер от марината или разузнаването дето да не може и да пише на стари години! :sm252:
                Имперец, тия от спомената библиотечка наистина дават добър пример, въпроса е, че разполагат с доста голям набор от вече преведени неща! Цифровизацията не е чак толкова голям проблем, но качествения превод е рядкост.
                Last edited by von Danitz; 28-01-2005, 06:37.

                Comment


                  #9
                  Heinz W. Guderian написа
                  А Какво е "Милитерата"?

                  Comment


                    #10
                    Hoaxer предлага на дискове целия сайт. Мислех да се сдобия с тях и все още не съм се отказал. Така, че ако имате търпение... стига аз да се организирам .

                    Comment


                      #11
                      Ммм чудесно! :mhehe:

                      Comment


                        #12
                        О, аз навремето (преди година) бях почнал да я свалям цялата. :aaa: Е, свалих само Военно дело и мемоарите и се отказах, но ако някой проявява интерес мога да му ги изпратя. Но не са ъпдейтвани от почти година.
                        Dulce et decorum est pro patria mori

                        ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
                        СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
                        НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
                        СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

                        Comment


                          #13
                          gollum написа
                          И без друго ако текстът в pdf не е генериран от шрифт, а е картинка, сатват твърде големи и тежки. А на милитерата са в html, т.е., удобни за всичко. Радвам се, че най-после се е появила втората част на дневника, което ме обнадеждава, че вероятно са я издали и на хартия, та да си я потърся.
                          Коя втората?... Аз имам точно две части и то поне от няколко месеца... Мисля, че заедно са издадени.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment

                          Working...
                          X