Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Некъв филм

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Некъв филм

    Някой знае ли за филм в който се представя едно алтернативно развитие на историята - Оста побеждава във ВСВ. Как се казва ? Май са го давали по ТВ.
    Ruhm und Ehre der Waffen SS

    #2
    Май говориш за Фатерланд, има и книга по която е правен филма и е много по-хубава.... във филма играе Рутгер Хауът
    may the Force be with you

    Comment


      #3
      Да, филмът беше с Рутгер Хауърд, а книгата пак се казва "Фатерланд", автора е Робърт Харис, издателство "Обсидиан", 1993 г.
      Книгата, макар и нелоша, е малко плитичка на моменти, а от филма спомените ми са смътни, но май беше по-зле от книгата.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #4
        Защо плитичка, аз вярно не съм спец по нацистка Германия но ми се видя доста детайлно изпипана
        may the Force be with you

        Comment


          #5
          Филмът във всеки случай беше много плитък.
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #6
            Imperial Friedrich написа
            Филмът във всеки случай беше много плитък.
            Защо??? аз се смях вярно на Вартбурзите които използваше ОрПо но може би понеже бях под впечатление на книгата го намерих за горе долу приемлив, докато книгата ми хареса много, също както "Човека във високия замък"
            may the Force be with you

            Comment


              #7
              Авторът на "Фатерланд" има книга за аферата с дневниците на Хитлер - тя се казва "Да продадеш Хитлер" - не съм я дочел не ми беше интересна но я имам.

              Comment


                #8
                Авторът на Фатерланд май беше Томас Харис, ще проверя като се прибера в къщи
                may the Force be with you

                Comment


                  #9
                  "Човека във високия замък" на Филип Дик наистина е добра. Сега, и двата романа си имат своите слабости, обаче лично за мен във "Фатерланд" слабите моменти са повече. Като идеи Филип Дик е по-добър, като реализация са горе-долу еднакви, като повествование също.
                  Самата идея в книгата на Харис имаше някакви слаби места, беше прекалено прозападно написана, затова май не ми допадна тогава, може би трябва да хвърля опреснителен поглед на книгата. А идеята на Филип Дик аз я разбрах така: японците са по-човечни, но по-зле с техниката, а немците, макар и да са стигнали до Марс и да имат велика наука и техника, са станали абсолютно безчовечни зверове. И съответно той противопоставя едните на другите.
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    #10
                    Аха, много черно-бяла беше и на практика основната идея беше за културното превъзходство на обикновения американец над немците и японците. :stupid: Не ми хареса.
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #11
                      Han Solo написа
                      Авторът на Фатерланд май беше Томас Харис, ще проверя като се прибера в къщи
                      Робърт Харис.

                      Comment


                        #12
                        Упс, малка грешка
                        may the Force be with you

                        Comment


                          #13
                          Аз съм гледал филма...Ми нищо особено.Изключително добра идея с относително лоша реализация.Мисля че ако беше сериал би пожънал повече успех...
                          ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                          Comment


                            #14
                            "Фатерланд" не е лоша. Мого интересна беше карта на Германския Райх през 1961г., поместена в началото на книгата. България, за жалост, беше в границите си до 01.03.1941г. :noway:
                            Харис е автор и на "Енигма". Книгата е екранизирана. Книгата, като и филмът ми харесаха. Криптологичната война е доста интересен въпрос и можем да го дискутираме в отделна тема.
                            Вчера купих от една антикварна книжарничка друга книга на Харис "Архангел" - книга за последните дни на Сталин. А чели ли сте последната му книга ? "Помпей" ?

                            Comment


                              #15
                              Glenn Miller написа
                              "Фатерланд" не е лоша. Мого интересна беше карта на Германския Райх през 1961г., поместена в началото на книгата. България, за жалост, беше в границите си до 01.03.1941г. :noway:
                              Харис е автор и на "Енигма". Книгата е екранизирана. Книгата, като и филмът ми харесаха. Криптологичната война е доста интересен въпрос и можем да го дискутираме в отделна тема.
                              Вчера купих от една антикварна книжарничка друга книга на Харис "Архангел" - книга за последните дни на Сталин. А чели ли сте последната му книга ? "Помпей" ?
                              "Жарка седмица в края на август 79 г. Има ли по-чудесно място за отмора през последните летни дни от Неаполитанския залив? По цялото крайбрежие най-богатите граждани на Римската империя блаженстват в луксозните си вили. Най-големият военноморски флот на света е закотвен мирно в Мизенум. Курортите Бая, Херкулан и Помпей процъфтяват.
                              Само един човек е обзет от силна тревога. Инженерът Марк Атилий току-що е поел ръководството на огромния водопровод Аква Августа, който осигурява вода на двеста и петдесет хиляди души в девет града около залива. За пръв път от поколения насам изворите пресъхват. Стокилометровият акведукт е прекъснат северно от Помпей, по склоновете на Везувий.
                              Атилий – почтен, практичен, неподкупен – обещава на знаменития учен адмирал Плиний, който командва флота, че ще поправи Аква Августа, преди резервоарите да пресъхнат. Но той не подозира, че ще се сблъска със стихии, срещу които са безпомощни дори римските легиони. Пред такъв враг и Цезар не се е изправял.
                              С убедителни, но икономични подробности за периода и множество интриги, които да поддържат темпото, авторът довежда романа си до неговия вълнуващ финал.
                              Елегантно и интелигентно, Робърт Харис пресъздава един свят на ръба на катастрофата. "

                              Аз съм чел "Енигма" и Фатерланд". "Архангел" и "Помпей" още не съм
                              We don't see things as they are, we see them as we are
                              ---Anais Nin----

                              Comment

                              Working...
                              X