Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стоян Стоянов

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Стоян Стоянов

    Ще сложа няколко снимки и една статия която съществува из Интернет за този голям пилот и най-вече българин!

    Ако нещо със снимките не е наред или аз съм допуснал грешка казвайте защото всеобщата забрава е най-лошото което може да се случи на тези мъже. Трябва да се направи нещо за тях.

    На дясната и средната снимки се вижда Железен Кръст ІІ степен. А на льявата любопитното е че петлиците приличат на германските за сухопътните сили. Или това не е снимка на Стоян Стоянов????
    Attached Files

    #2
    Ето още две-три.
    Attached Files

    Comment


      #3
      Най-добре тази тема да я преместиш във форума за Военна авиация все пак той се разглежда по-често от маниаци на тази тема. Иначе аз ще се поинтерисувам малко дали на снимката е Стоян Стоянов. И си абсолютно прав че забравата за тези мъже е най-лошото.
      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

      Comment


        #4
        Ами аз нарочно съм я направил тази тема тук и ще направя още подобни защото искам Империал да създаде нов раздел към досегашните 4 към Важни сражения Оста СССР и тактиката да има и "България във ВСВ" и там да има подобни неща с биографичен характер.

        Comment


          #5
          Така може и аз съм навит за твоето предложение макар че не се бях сетил за това.
          Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

          Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

          Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

          Comment


            #6
            Абе като гледам в едно от приложенията на сп. "Криле" от брой април 2000 г. има една снимка на Стоян Стоянов, но аз имам преснето това приложение и все пак като гледам твоите снимки сякаш не приличат на него сравнено с това от приложението. Но казвам че моята снимка по която сравнявам е в лошо качество така че нищо чудно да бъркам. Ще гледам по нататък да сложа и информация за него.
            Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

            Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

            Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

            Comment


              #7
              Обаче обещаната от мен информация няма да бъде предоставена защото моя човек, който щеше да ми дава нещо за Стоянов нещо си прецакал книжлетата абе ей такива работи и сега много ме е яд. А иначе като се загледам в снимката на Манщайн и сравнявам с мойта (която е в лошо качество заради преснемането на книжката която имам) абе сега ми прилича на него на мойта снимка Стоянов има бял кръст за храброст. Абе трудно ще се определи дали е той ако не се намеси някой спец или някой от форума на Криле.
              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

              Comment


                #8
                Стоян Стоянов е единственият от нашите летци, който има т.нар. Командирски Кръст за харброст, а именно трета степен втори клас.Този орден се е давал от подполковник нагоре в БА. Стоянов е бил капитан , когато е го е получил или за да бъда максимално точен, с получаването на този орден, той предсрочно е произведен в чин капитан
                То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                Comment

                Working...
                X