Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Български филми

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Български филми

    Не знам има ли подобна тема аз лично не намерих пък би трябвало.Преди два дни гледах "Сватбите на Иван Асен II".Много стар и много добър!Гледа ми се "Време разделно" но нещо като го сваля дава страни картини... :x
    ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

    #2
    Araslan написа
    Не знам има ли подобна тема аз лично не намерих пък би трябвало.Преди два дни гледах "Сватбите на Иван Асен II".Много стар и много добър!Гледа ми се "Време разделно" но нещо като го сваля дава страни картини... :x
    На DVD не го ли искаш? в комплект с Крадеца на праскови... фирмата където работя току що ги направи на истински дискове - печатани в Стара Загора а не на DVD-R
    may the Force be with you

    Comment


      #3
      Уу, опита ми с наште дискове е толкоз потресаващ, че не бих взел даже да ми подаряват
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #4
        Който иска български кино веднага да се свърже с Хан Соло , той има почти всичко. На пролет живот и здраве ще пазарувам при него
        Last edited by Док Холидей; 13-12-2004, 20:55.
        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

        Comment


          #5
          В "Сватбите на Иван Асен" има една потресаваща сцена - когато бъдещият цар сяда на трона... Освен това всеки път , когато гледам филма , се опитвам да запомня речетатива на слепеца - текста е невороятен... Изобщо това е класическо европейско кино , поне за мен. Апостол Карамитев умира по време на снимките. Поради тази причина мястото му до края заема Коста Цонев , който до този момент вече има една роля във филма. Някой чувал ли е за друг такъв случай изобщо ?
          Last edited by Човек; 13-12-2004, 02:54.
          Hannibal ante portas.

          Comment


            #6
            Филмът е абсолютно слаб. Чел съм и книгата-фактически самата тя е слаба. Няма дух и живец в нея.
            Да така е, Апостол Карамитев умира по време на снимките на този филм и Коста Цонев го замества, като играе едновременно ролята на севастократор Александър и тази на Йоан Асен, откъм декори, дрехи и оръжие както винаги сме на висота, но откъм игра на актьорите-боза.
            Но всеки си има собствен вкус, така че който не е гледал филма, нека да го гледа може й да му хареса.
            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              #7
              Не съм чел книгата , но за мен този филм е един от най-хубавите български филми въобще.
              Hannibal ante portas.

              Comment


                #8
                И аз като цяло не харесвам много нашата актьорска школа, там така ли ги учат, но все преиграват и някак си фалшиво звучат.
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  #9
                  ,,Мера според мера" , ,,Авантаж" ?
                  Hannibal ante portas.

                  Comment


                    #10
                    Вторият не съм го гледал, а първият доста отдавна. Наистина от доста време не съм гледал стари български филми (то нямам и възможност тука), просто такива са ми били впечатленията.
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #11
                      А също така ,,Мъжки времена" . Но Парабелум е прав , че специално за кино диапазонът на вкусовете е огромен...
                      Hannibal ante portas.

                      Comment


                        #12
                        Мъжки времена е невероятен филм,Мера според мера, Куршум за Рая, Съдията, Аспарух, Време Разделно, Покръстването, слово за Буквите-това са шедьоври на българското историческо кино.А забравих да спомена и Козият Рог, Капитан Петко войвода, а още колко много има.
                        Но наистина според мен "Сватбите на Йоан Асен" е много слаб филм
                        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                        Comment


                          #13
                          Мен пък ми харесаТи по горе изброените...Време разделно ми е любим български филм.Представям си БГ филм с ефекти ала Холивуд(без осиране на сценария ала Холивуд)...Козият рог коя версия?Като малък плачиех на Капитан Петко.Покръстването най ми хареса когато хан Борис каза на сръбския княз "коня си ти дадох,парясницата си ти дадох но един камък то земята българска не давам" Доста поучителна сцена за днешните политици както и за тези от изминалото столетие.Аспарух колко и да е невероятно не ми се понрави много.Не знам защо не ми хареса особено.Мъжки времена на съм го гледал но го има в ФТП може и да го сваля.
                          ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                          Comment


                            #14
                            Parabellum написа
                            Който иска български кино веднага да се сквърже с Хан Соло , той има почити всичко.На пролет живот и здраве ще пазарувам при него
                            Не аз а фирмата дето работя... а за ценители при нужда мога да кача и филм на цифрова касета - DV например.. а Империал за качеството на българските филми на дискове си общо взето прав, ама те болшинството ги правят на DVD-R и ги качват от някави незнайни касети майки... поне за Време на насилие /Време Разделно/ и Крадеца на праскови мога да гарантирам че издирихме най- качественото филмово копие дадахме да го почистят и го свалихме на най-доброто телекино което е в България на цифрова касета - Digital Betacam и оттам мастерирахме.. единственото което се оказа е че дори и това копие е понакъсано и липсват кадри, та се наложи някои от кадрите с дължина до 3 мин да са от по-стар носител така уви се пази българското културно наследство
                            may the Force be with you

                            Comment


                              #15
                              Imperial Friedrich написа
                              И аз като цяло не харесвам много нашата актьорска школа, там така ли ги учат, но все преиграват и някак си фалшиво звучат.
                              Това личи все повече и повече в последните български филми (все пак правят по един на година) Отвращавам се като гледам - срамувам се дори.

                              Comment

                              Working...
                              X