Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"The rise and fall of Third Reich" У. Ширър

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    "The rise and fall of Third Reich" У. Ширър

    Преди видях тази книга чисто нова на руски в "Книгомания" но понеже не го разбирам този език не си я купих. Сега обаче я виждам на английски и се чудя добра ли е - май е известна - ако не се сещате става въпрос за книгата на У. Ширър. Та кажете си мнението за да преценя дали да я купувам.
    Last edited by Док Холидей; 11-12-2004, 18:08.

    #2
    Абе, не е лоша, всъщност, някъде по-надолу в страниците на същата тема имаше обсъждане и по нея.
    Доколкото си спомням, тя беше изцяло написана в журналистически стил, от гледната точка на въпросния американски журналист.
    За повече ще трябва да я прегледам отново.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      #3
      Ами това е най-известната книга по въпроса. Не съм я чел обаче.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #4
        Аз си припомних частично книгата вчера. Интересна е като писана от свидетел на събитията. Но е доста черно-бяла на моменти. Като цяло, си заслужава да се види, така че, ако имаш време я прочети. Аз я имам на руски и мога да ти я дам, но както разбирам, на този език няма да ти свърши работа.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          #5
          Да няма смисъл. Изданието което видях на руски беше много готино едно синьо с орел и беше към 20 лева а и на английски е 20 обаче е по-старо доколкото видях. Ще си го купя тия дни живот и здраве.

          Comment


            #6
            В книжарницата на "Книгомания" на бул. Левски я имаше на руски език, издание от 2003г. Томът обхваща 4 книги /от зараждането на нацизма до Пърл-Харбър"/. Останалите две излязоха още през 1998г. в поредица "Мир в войнах". В момента я чета и много ми допада. Препоръчвам я горещо на всички. Освен това предлагам на Вашето внимание и "Възход и падение. История на Германия.1914-1945" на Валентин Спиридонов.

            Comment


              #7
              Книгата определено си заслужава да се прочете :sm100:

              Comment

              Working...
              X