Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Велизарий

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Велизарий

    Чели ли сте тази книга на Грейвс и ако да какво мислите за нея?

    #2
    Добра е! :tup: :tup:


    ..
    ..И кажи ми ти страннико,
    чувал ли си звук,
    по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

    Comment


      #3
      Не за какво става дума?За кой Велизарий по точно?Военначалникът?
      ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

      Comment


        #4
        Не за какво става дума?За кой Велизарий по точно?Военначалникът?
        Същият. Прочети я, ще ти хареса! Там ги има набъркани и българите!
        :sm229:



        ..
        ..И кажи ми ти страннико,
        чувал ли си звук,
        по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

        Comment


          #5
          Къде да е намеря?Тука в нашето селце книга е мръсна дума
          ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

          Comment


            #6
            Книгата е с черна корица издадена 1987 от "Народна култура" и да - определено е готина - това все пак е Робърт Грейвз.

            Comment


              #7
              Къде да е намеря?Тука в нашето селце книга е мръсна дума
              Кога ще идваш в Стара Загора? Имаме добре развит книжен пазар. Тази книга е класика и ако не всеки, то поне всеки втори търговец на книги я има. Пазара на книги се намира в центъра, зад един голям универмаг - преди десети ноември ги наричаха ЦУМ. 100% е сигурно че я има и в Пловдив и в София - площад "Славейков"...
              А главният герой, Велизарий.. бе наполовина тракиец.. Наше момче..
              :sm229:

              .
              ..И кажи ми ти страннико,
              чувал ли си звук,
              по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

              Comment


                #8
                Другата седмица ще дойда за през деня да видя как седят работите с школата.Аз ще се обадя на Горан или на Явор да видим какво ще измислим
                ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                Comment


                  #9
                  Бива я,особено за войните с Персия.
                  "Прави каквото трябва,да става каквото ще!"

                  Comment

                  Working...
                  X