Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Битката при Ел Аламейн

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Битката при Ел Аламейн

    Много ще съм ви благодарна,ако поне един човек ми помогне и ми даде информация(до понеделник,06.12) за тази битка,защото имам да пиша доклад по история,а не мога да намеря необходимата ми информация.Вие със сигурност знаете кога е,но аз за жсеки случай ще напиша датата на началото на тази битка,а именно 23 октомври 1942 година.Благодаря,предварително!

    #2
    О да о да о да!!! ОТ мен са снимките и сега ще потърся нещо из гуугъл. Ае момчета дайте да помогнем на девойката.

    Comment


      #3
      Здравей, сладкото^бебе^. Преди да се поразтърся из източниците си (впрочем, дано служебните ми ангажименти ми позволят въобще да го направя, щото май тея почивни дни за мен ще си отстанат само на книга) не е зле да напишеш какво точно ти трябва и колко подробно трябва да бъде - например:
      1. приблизителен обем на доклада;
      2. рамка (дали само битката или цялата кампания, в чийто контекст протича тя);
      3. кратко описание на предходните сражения, довели до ситуацията при Ел Аламейн;
      4. силите на страните (доколко подробно (например - общо съотношение, съотношение по количества въоръжения, по съединения, по части и т.н.);
      5. подробен ход на битката или по-общо проследяване.
      Last edited by gollum; 02-12-2004, 23:37.

      Comment


        #4
        юли 42 германците бият ингилизите в пустинята и заплашват да им вземат пирамидите, т.е. лошите идват от запад
        е тръгват малко неподготвени, но при Масра Матрух , кажи го за да блеснеш, отново имат успех, защото англичаните отстъпват, и започва първото сражение при Ел Аламейн, гара на 80 км от Александрия, по скоро южно от нея. там малко ги бомбардират, а те не могат да се окопаят, щото е каменисто, не могат и да заобиколят. :twak:
        Следва упорита тупа лупа, яко жертви от страна на настъпващите, англичаните си сменят командира, с ... няма да ти кажа, няма да блеснеш чак толкоз, и после като натрупват вафли и снаряди, тръгват да сивземат Европа обратно.
        Обачегерманците не са съгласни. Започва як бой, в който италианците и австралийците са потърпевши. Това вече край морето, по скоро северо-западно от гарата. Англичаните са известни с упоритостта си, така, че до първите дни на ноември прегризват отбраната.
        А, има и анимация за десерт, сладкото

        Comment


          #5
          Уф ама как се казваше стария командир на британчетата леле не беше някакъв с много забавно име - а да Клод Окинлек май беше или?

          Comment


            #6
            Ами въсщност там е мешавица - предишният командир е Окинлек, но той е едновременно командир на целият театър и към края поема по съвместителство и командването на 8-ма армия. Преди това на този пост се сменят няколко командващи (Ритчи и още някои). Фактически в средата на лятото на 1942 г. Окинлек е главнокомандващ на театъра, Ритчи е сменен (той е предният командир на 8-ма). На негово място назначават Гот, но той загива в самолетна катастрофа - тогава Окинлек поема командването и на армията (като фактически командването се осъществява от командира на 30-ти корпус).
            В първата десетдневка на август там пристига Монтгомъри (в този момент генерал-лейтенант) със заповед да поеме началството над 8-ма армия, а едновременно с него пристига и Александър, който трябва да смени Окинлек на поста главнокомандващ. Фактически промяната трябва да стане на 15 август, но реално Мнотгомъри поема командването на 13.
            Вечерта като имам повече време ще напиша едно подробно изложение на нещата.

            Comment


              #7
              Ами първо:Искам да ви благодаря,че искате да ми помогнете и второ:По въпроса за обема и информацията,която трябва да включва доклада.Информацията трябва да включва самата битка(къде е,кога е),участниците в нея,причините за нея,победителя и последиците,и това не трябва да е кой знае колко подробно.Това е!И вярвам,че благодарение на вас ще блесна и ще полу4а увайението на преподавателя ми!

              Comment


                #8
                А снимки да има ли впрочем?

                Comment


                  #9
                  А загубите какви са на всяка от страните?
                  П.В.

                  Comment


                    #10
                    Момчета как се пише доклад?
                    Първо причините за битката-кратък в увод в който се описват несгодите на италианците в Северна Африка и как на помощ ни идва Ромел.След това маръштъ му на Изток към Александрия и целта му-нефт ли ще копа и какво ще търси из Близкият Изток аджеба.
                    Изложение- англичаните , австралийците страшно уплашени-бият се ама нещо не успяват.
                    Първа част на изложението състав на силите-колко души имат немците, самолети, танкове и прочие.Ингилизите също. Къде се намира Ел Аламейн и защо там е дадено решително сражение на немците.
                    Втора част на изложението-самата битка -маневрите и от двете страни-ако момата покаже карти, които е намерила от интернет защото темата уж много й харесала и тя потърсила нагледно пособие-те това вече ще закопае даскала и тя ще се издигне в очите му.
                    Накрая заключение кой победил, защо победил. Какви са последиците от битката от една страна за Англичаните, а от друга за германицте.
                    Та така се пише доклад.
                    В интерес на истината аз щях да го напиша, но много малко знам за тази битка.
                    Ако можете помогнете на момата
                    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                    Comment


                      #11
                      Erich Von Manstein написа
                      А снимки да има ли впрочем?
                      Aми ако имате и снимки ще е още по-добре!А само не разбрах пояснението за това как се пише доклад за мен ли е?И ще ми напишете ли направо доклад или аз от информацията,която ми давате ще трябва сама(с поясненията как се пише доклад)да си го напиша?Иначе много ви благодаря за интереса!

                      Comment


                        #12
                        Plamen написа
                        А загубите какви са на всяка от страните?
                        Ами ако знаеш какви са загубите за всяка от страните и имаш свободно време,ще съм ти много благодарна ако ги напишеш!

                        Comment


                          #13
                          Е, съмнявам се, че някой ще иска да ти напише цялото домашно
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            #14
                            Мдам и аз се съмнявам.

                            Comment


                              #15
                              Е, мислех че вчера ще имам време да напиша нещо, но, уви, не остана. За сметка на това си прегледах материалите и днес вечерта определено ще спретна едно анализче. Сражението си го заслужава .

                              Comment

                              Working...
                              X