Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Untergang, Der (2004) или Downfall: Hitler and the End of the Third Reich, The

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Untergang, Der (2004) или Downfall: Hitler and the End of the Third Reich, The

    Untergang, Der / Залезът/ (2004) или
    Downfall: Hitler and the End of the Third Reich, The
    някой дали е имал възможноста да гледа този филм- все пак немски филм за Хитлер, и по конкретно за последните ме дни. Бях чел в Лик че доста е разгорещил духовете и отзивите в английската, френската и американската преса са били критични. Германия обаче го била определила като свой участник за Оскар 2005, а и филмът имал търговски успех- продаден в над 20 страни. Дали и ние в българия ще можем да го гледаме официално, или поне на компютър?
    Та ако някой случайно го е гледал , да хвълрли впечатления, доста ми е любопитен този филм

    #2
    Не съм го гледал, но чувам че бил страшно добър и реалистичен.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #3
      Аз съм гледал 1 мин от филма защото дадоха нещо в новините на една от телевизиите и ми направи впечатление че са поизпипани дребните детайли които обикновено дразнят вманиачените.Сигурно няма да го дадат в БГ.

      Comment


        #4
        Ами става. Реално си е чист преразказ на последните дни в бункера. Разказа върви от гледната точка на едната от секретарките и по принцип са се помъчили да се придържат макс към фактите (доколкото такива има) Диалозите и всичко са където може извадени от документи и спомени (мен много ми напомни на книгата на Тревор, в която има разбира се някои остаряли неща). Някакво послание или размишление върху материала липсват (то пък и няма начин как да направиш от това философски въпрос де) Но е готин де, един вид възможност да видим нещата, не само да четем за тях и да си представяме
        За добър/лош е трудно да се каже. Плюс е, че са се опитали да е максимално безпристрастен.
        XV mile the sea brode is
        From Turkey to the Ile of Rodez...

        Comment


          #5
          Книгата на Тревър Роупър ако говориш за нея не е лоша е има разни изхвърляниякато мнението което автора подържа за Химлер Шеленберг и Шверин фон Крозиг или както се казваше там - но не е зле. И по-добре че филмът е немски за да изпревари поредната амерканска помия която би се появила по темата Хитлер и ВСВ.
          Last edited by Док Холидей; 03-12-2004, 15:29.

          Comment


            #6
            да, точно това че филмът е немски, особено ме заинтригува. Все пак по рано гледахме само руските интерпретации, сега американските, все пак е време да се види и немската гледна точка по-въпроса.

            Comment


              #7
              Въпросът е какво значи гледна точка по въпроса Или още по-точно как гласи върпоса (ако приемем, че не е "Колко прави 6*7?" ) Последните дни на Хитлер в бункера не са някакъв материал, които да позволява много интерпретации, нито пък са момент, повратен в историята (по това време вече всичко е било ясно). Някаква радикално нова гледна точка би било ако тръгнеха да оправдават Хитлер и да го изкарват последния борец на барикадите, загинал геройски в бой с болшевиките
              Това е плюс, както вече казах, на филма, че не се опитват да излюпят някакво послание или "нова гледна точка", а просто се опитват да опишат действителните характери. Не използват образа на Хитлер като израз на някакви други идеи и морализми, а просто го описват като човек - колко е бил луд за връзване и колко обаче другите от обркъжението му не могат да се откъснат от влиянието му въпреки това.
              XV mile the sea brode is
              From Turkey to the Ile of Rodez...

              Comment

              Working...
              X