Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПЛАН НА БОМБОУБЕЖИЩЕ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    ПЛАН НА БОМБОУБЕЖИЩЕ

    Незнам дали не искам невъзможното, но пробвах каде ли не, ама... НИЩО. Трябва ми план на Бомбоубежището в Стара Загора, коя година е построено... Всякаква информация е добре дошла! Много ще съм благодарен на всеки който ми помогне! Каквото и да знаете, дори и да не е потвърдена информацията! Благодаря Ви предварително!
    -=ХХ=- НАШАТА ВЯРНОСТ Е НАШАТА ЧЕСТ -=ХХ=-

    #2
    Къде точно се намира в града това съоръжение?
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    Comment


      #3
      Бомбоубежището е разположено под кв. Лозенец (Циганския квартал), който когато е строено вероятно не е съществувал. Надеждата ми е да е строено от SS. Та днес отидах до един от входовете и беше пулно с буклуци, но зад решетката явяваща се за врата беше чисто. Утре мисля да направя снимки на входа, защото мисля, че е интересно да се види! От входа се вижда един дълъг тъмен тунел който е леко заострен откъм покрива... абе нещо уникално! Мечта ми е да вляза вътре, но ако е строено от комунистите няма какво да видя вътре, та затова искам план и евентуално година на строеж.
      -=ХХ=- НАШАТА ВЯРНОСТ Е НАШАТА ЧЕСТ -=ХХ=-

      Comment


        #4
        оффтопик - доста ме притеснява подписът ти, но както и да е иначе в Шумен има няколко бункерчета, влизал съм в повечето, ама са строени последните 30-40-50 години, затова не са особено интересни, пък и повечето вече са затворени иначр под града има доста тунели, някой отиват чак до съседни села, или поне се носят такива слухове

        Comment


          #5
          За съжаление, едва ли е строено от ония дето тяхната вярност е тяхната чест, не съм чувал те въобще да са строили в БГ, някакъв временен блиндаж като са лагерували - може, но пък цял бункер едва ли... Но разбира се, това че аз не съм чувал, не значи много :sm100:
          На нож!

          Comment


            #6
            Аз също не съм сигурен, че СС са строили нещо из България! Впрочем аз незнам дали са идвали и на курорт тук у нас!
            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              #7
              Доколкото знам Софийското е строено от Ес Ес!... Освен него има още доста който със сигурност са строени от тях!
              -=ХХ=- НАШАТА ВЯРНОСТ Е НАШАТА ЧЕСТ -=ХХ=-

              Comment


                #8
                Официално едва ли има планове на ЕсЕските, но... от някой архив... Ако някой може да ми даде план ще ви дам снимки след това
                -=ХХ=- НАШАТА ВЯРНОСТ Е НАШАТА ЧЕСТ -=ХХ=-

                Comment


                  #9
                  Софийските доколкото знам са си строени от нашата си армия и общината, даже май поне една част са от преди войната въобще. СС в София - и въобще в България - не знам да е имало, впрочем те май само през 1941 преминават /без да се застояват/ към Гърция и Югославия, после до есента на 1944 СС-части действат из Югославия, но в България не знам да има
                  На нож!

                  Comment


                    #10
                    Стига бе, софийското го е строил дядо ми, какви СС...
                    Ако става въпрос за същото де, щото ми се струва, че то е било след войната...
                    XV mile the sea brode is
                    From Turkey to the Ile of Rodez...

                    Comment


                      #11
                      И аз мисля, че немските служби, които са базирани в страната ни използват само съществуващи сгради. Не е като ние да не можем даги строим. За бомбоубежищата - май наистина са строени след войната.
                      За СС - струва ми се, че ги няма тук като, май има филиал на някакви служби, може би на разузнавателни и полицейски, но не повече от това.
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        #12
                        Сградата на Патриарх Евтимий-паметника, не му викам попа, щото е патриарх и национален светец все пак, та там отзад, сегашния Нотариат, е сградата на представителството на СС в България, това го знам от дядо ми, а сградата на Худ. гимназия, малко по надолу по бул. Левски, зад, кино Одеон с дългия балкон, е било Гестапо!
                        Казармите на 4-ти километър, беше ген. щаб и химически полк, също са германски казарми, както и срадата на Лесотехническия университет на бул. Св. Климент Охридски

                        Comment


                          #13
                          Според моя дядо пък сградата на Гестапо е била на сегашната улица "Врабча". Някъде между Операта и В. Левски, една мрачна черна сграда. То легенди много
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            #14
                            Незнам на кой дядо му какво е троил, но момчета, има си едно кафе цялото декорирано със знамена от бомбоубежището в ГРАД СОФИЯ!!! Затова помислете - дали комунистите биха слагали СВАСТИКИ и ЕС ЕС знамена в бомбоубежищата... Айде трябва ми план на старозагорското бомбоубежище... Моля ви сеп помогнете... Немога да вляза без план! То е дълго километри... Радвам се, че има отговори на темите, но вярвайте ми, че согийското е строено от Ес Ес...
                            -=ХХ=- НАШАТА ВЯРНОСТ Е НАШАТА ЧЕСТ -=ХХ=-

                            Comment


                              #15
                              von Danitz написа
                              Сградата на Патриарх Евтимий-паметника, не му викам попа, щото е патриарх и национален светец все пак, та там отзад, сегашния Нотариат, е сградата на представителството на СС в България, това го знам от дядо ми, а сградата на Худ. гимназия, малко по надолу по бул. Левски, зад, кино Одеон с дългия балкон, е било Гестапо!
                              Казармите на 4-ти километър, беше ген. щаб и химически полк, също са германски казарми, както и срадата на Лесотехническия университет на бул. Св. Климент Охридски

                              Сградата на Патриарха е била немското коменданство.
                              НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

                              Comment

                              Working...
                              X