Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Още една алтернативка

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Още една алтернативка

    Ами значи, току що гледах любопитно филмче как биха се развили нещата ако Seelцwe беше успяла. Направено като репортажи от новините, заглавия от весници, интерюта и тн. Много любопитно
    Но което всъщност ме заинтересува истински беше това, че голяма част от филмчето беше базирана на един немски документ Informationsheft G.B., съставен от Шеленберг някъде към 1940г. Това книжле е било предвидено като ръководство за армията по време на инвазията и после окупацията на Британия. В него е събрана максимално пълна информация относно политическата и социална структура на британското общество, традиции, обичаи, важни социални личности, седалища на властта, описания на различните институции, просто всичко, от-до. Но по-натам Шеленберг продължава с машинериите на терора - има притурка към документа, списък с няколко хиляди водещи интелектуални и политически личности в Англия, които е трябвало да бъдат екзекутирани поради антинацистките си убеждения. В отделни раздели се анализира и структурира постепенното овладяване на страната чрез пречупване на гръбнака и след това използване за своята кауза на институциите и отделни социални класи. Разглеждат се подобно мерките, нужни за "превъзпитаване" на дразнещо независимите английски университети, депортация и елиминиране на водещи професори, изгаряне на неподходяща литература, създаване на цензурна комисия. Предлагат се начини за превъзпитанието на английската полиция и след това използването и в другата голяма кампания - първоначално концентрирането на евреите бежанци от Европа в Англия, тяхното депортиране към континента, а после и на всички английски евреи. Друг голям "клон" на предлаганата немска окупационна администрация е трябвало да се занимава с заграбването и транспортирането на огромното количество произведения на изкуството от английските музеи и частни сбирки към Германия.
    Та, интересно ми е, някой има ли повече информация за тоя документ, евентуално да се намира някъде в нета. Утре пък тия с филмчето ще продължат с историята, разглеждайки пък сега някаква директива на Чърчил за създаване на съпротивително движение в Англия - подготвяли са масово Джеймс Бондовци за в случай на окупация За тоя момент пък съвсем не бях чувал, та може ако някой знае повече, да просветли низшите духом
    А иначе, понеже гледам алтернативките са на мода напоследък, който изпитва желание да фантазира малко и не му стига морската тема, то нека заповяда
    XV mile the sea brode is
    From Turkey to the Ile of Rodez...

    #2
    И аз съм срещал позовавания на този документ, но май до този момент не съм попадал на целия.
    А на темата за инвазията има една книжка на К. Макси, която разглежда точно това - как би се осъществила тази инвазия. Самата книга не съм имал време да изчета, но пък четох една кратка критика към нея, където се твърдеше, че имало доста съмнителни или необяснени моменти. Ако те заинтересува книжката, ще ти дам заглавието.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      #3
      Ами пусни заглавието ако го имаш под ръка, да видя дали ще я намеря из библиотеките.
      Но на мен ми беше по-интересен самия документ, един вид като пример за немското планиране на окупация и терор.
      XV mile the sea brode is
      From Turkey to the Ile of Rodez...

      Comment


        #4
        Macksey, Kenneth
        "Invasion: the Alternate History of the German Invasion of England, July 1940"

        Тук разбира се е излизала само на руски, на български в големи тиражи излизат само фантастиките на В. Суворов за съжаление ...

        Допълнение:

        на този адрес има списък с книгите на въпросния автор.
        Last edited by messire Woland; 29-11-2004, 12:55.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          #5
          Мерси, ще погледна дали я има някъде да я поразлистя (щото не ми се купува)
          XV mile the sea brode is
          From Turkey to the Ile of Rodez...

          Comment


            #6
            Оккупированная Москва
            Как сложилась бы судьба России, победи нацисты...

            Your life is the best story! Just start your blog today!
            "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

            Comment

            Working...
            X