Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спартак

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Спартак

    Какво мислите за новия Спартак? Все пак е сниман на наша земя и повечето от екипа са все наши хора.

    Гледах го....... и като цяло не беше лош..

    :?:
    "Нима, Създателю,
    съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
    мигар аз самият съм те молил
    от мрака да ме извлечеш?"

    #2
    Спартак

    За пръв път чувам. Я кажи нещо повече.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #3
      Кво,кво?
      Явно тук в сАЩ информационното затъмнение е доста голямо.
      Дайте инфо моля?
      кой е режисьорът на филма?
      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

      Comment


        #4
        Я, Виж ти, виж ти.... ама вие не знаете.....

        Добре тогава - В главната роля на Спартак е Горан Вишнич /доста добър избор, според мен - все пак Сърбин/ Та той, както може да се досетите е тракиец/във филма имам предвид/, както и доста от другите/повечето, от които, българи. Сега ще ви изброя част от актьорския състав и екипа. А по-голямата част от филма е снимана в Киноцентъра - ако сте поглеждали натам от Витоша се виждат Сградите, построени за тази цел - като колизеум, сгради в римски стил..... всичко както си трябва. Ето малко инфо за самия филм:
        Режисьор - Робърт Дорнхелм
        Tagline: Once a slave. Forever a legend.
        Български актьори: Христо Шопов, Любомир Нейков, Валентин Ганев, Асен Блатечки, Красимир Куцопаров, Кирил Ефремов, Панайот Цанев, Добрин Досев, Стефан Щерев, Георги Златарев, Максим Генчев, Евгени Кузнецов, Владимир Колев, Димитър Мартинов, Илия Раев, Сава Георгиев, Николай Борисов, Валентин Танев, Николай Урумов, Пламен Манасиев, Илка Зафирова, Юлиян Вергов, Атанас Сребрев.

        А да не говорим в масовите сцени още колко много са......
        "Нима, Създателю,
        съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
        мигар аз самият съм те молил
        от мрака да ме извлечеш?"

        Comment


          #5
          Филма се снима от New Image. Те направиха доста филми в България последните 4 години. Два с Жан Клод ван Дам, един със Сегал и още няколко. А между впрочем в момента върви процедура по приватизацията на Бояна филм и те са една от четирите фирми, които са подали документи.
          Dulce et decorum est pro patria mori

          ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
          СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
          НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
          СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

          Comment


            #6
            Аз съм гледал доста блудкави американски екшънчета снимани в България. Общо-взето слаба актьорска игра.
            Ще приватизират Бояна?
            Те са си е....а мамата.
            Ми нека да приватизират и ВИТИЗ-а, свърши се вече с хубавите наши филми. Ще гледаме само бози :cry: :cry: :cry: :cry:
            А ние правехме доста прилични исторически филми. Наистина Жалко!
            А "Спартак" е само един филм.В главната роля е Кърк Дъглас.
            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              #7
              Parabellum, еми не е само един филм......
              Мога да се подкрепя с факти )
              но не знам дали ще излезе официално през кината или
              ще е направо на DVD.

              "Нима, Създателю,
              съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
              мигар аз самият съм те молил
              от мрака да ме извлечеш?"

              Comment


                #8
                Ми нека да приватизират и ВИТИЗ-а, свърши се вече с хубавите наши филми. Ще гледаме само бози
                Хъм, то пък едни хубави български филми се правят от едно-две десетилетия насам - ум да ти зайде. Дали ще приватизират Бояна или не въобще няма да се отрази на качеството на съвременното българско кино, доколкото последното липсва (имам предвид "качеството" като категория, макар че до голяма степен "липсването" важи и за самото кино). А едното или две изключения (май са толкоз) нямат нищо общо с "Бояна".
                От друга страна, присъствието на чуждо кино ще се отрази благотворно поне откъм финанси на родната кинаджийска инфраструкутра, да не говорим за актьорската гилдия (и белким се научат наистина да играят, ама вероятно много искам).

                Comment


                  #9
                  Ама не мога да съм по-съгласен с последното С "хубавите български филми" се свърши много отдавна. По-добре бози отколкото нищо, нали носят пари. Пък кой знае, може и по нещо свястно да излезе
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    #10
                    А само като се сетя колко много хубави български филми има. Като се почне: Крадецът на праскови, Топло, Оркестър без име, Опасен чар, С деца на море, Любимец 13 и още толкова много мога да изброя.

                    И кое е най-тъжното - че въобще не се обръща внимание на този факт. Много рядко се случва да засека такива и по телевизията/преди имаше едно хубаво предаване всеки понеделник - където даваха "хубавите български филми", както се нарекоха вече /..... И така ще си и потънат в прах....
                    "Нима, Създателю,
                    съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
                    мигар аз самият съм те молил
                    от мрака да ме извлечеш?"

                    Comment


                      #11
                      Ако ти се гледат такива филми фирмата където работя издава доста от тях на видеокасети и DVD, не знам точно списъка ама са доста, всъщност са всички но не за всички имаме авторско право. А стана така когато към фирмата дето работя прикрепиха Българско Видео което беше в колапс. То определени хора се надяваха Българско Видео да ни повлече към дъното с дълговете си и да ни приватизират ама ние успяхме да се закрепим и всъщност сме една от двете печеливши държавни фирми към Министерство на културата. Даже успянме да се преборим с кандидат приватизаторите
                      may the Force be with you

                      Comment


                        #12
                        Han Solo написа
                        Ако ти се гледат такива филми фирмата където работя издава доста от тях на видеокасети и DVD, не знам точно списъка ама са доста, всъщност са всички но не за всички имаме авторско право. А стана така когато към фирмата дето работя прикрепиха Българско Видео което беше в колапс. То определени хора се надяваха Българско Видео да ни повлече към дъното с дълговете си и да ни приватизират ама ние успяхме да се закрепим и всъщност сме една от двете печеливши държавни фирми към Министерство на културата. Даже успянме да се преборим с кандидат приватизаторите
                        Аз търся определени български филми най-вече на историческа тематика. Дали вашата фирма ги има?
                        Хайде напролет живо-здраво като си дойда ще се видим и ще ти кажа какво ми трябва
                        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                        Comment


                          #13
                          Бойни изкуства

                          Аз пък да ви кажа старият "Спартак" с Кърк Дъглас е окло 50 пъти по добър от това съмнително нещо което дори не догледах до края.Абе актьорската игра е потресаващо слаба.Горан Вишнич никой не може да ме убеди че е бил водач на масово въстание разтърсило доста една от най-могъщите държави за времето си.Пропит с някакъв героизъм и просотии които така и не разбрах.Опит за нещо комерсиално със слаб бюджет...Навява ми асоциации с "Атила:Вождът на хуните" което си беше направо гавра със всичко свързано с хуните и Рим.Хореографията на битките напомня детски дуели с пръчки масовите сцени потресаващо малоумни.А който е писал репликите на актьорите трябва да му искам обещетение за мосовото убийство на мозъчни клетки което е извършил с мен и още доста народ...
                          ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                          Comment


                            #14
                            Parabellum написа
                            Аз търся определени български филми най-вече на историческа тематика. Дали вашата фирма ги има?
                            Хайде напролет живо-здраво като си дойда ще се видим и ще ти кажа какво ми трябва
                            Ако искаш прати ми списък на ЛС и ще питам какво има, както казах целия архив на Българско Видео е при нас така че ... Ама какво имаш предвид под историческа тематика, щото току-що пуснахме Крадеца на Праскови и Време Разделно /време на насилие де/ имаме и 681 величието на хана.... абе доста са
                            may the Force be with you

                            Comment


                              #15
                              Спартак 2004 - слаба работа!
                              Филм за отбиване на номера. Според моето скромно мнение, можеха със същите ресурси, да го направят и по - добър. Ама щом толкова може екипа...


                              ..
                              ..И кажи ми ти страннико,
                              чувал ли си звук,
                              по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

                              Comment

                              Working...
                              X