Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българските политици през междувоенния период

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Българските политици през междувоенния период

    В най-новата ни история,е насадено мнението,че тези земеделски водачи са герои,борци против "хитлеризма в България" и същевременно противници на комунизма.
    Специално за Гемето мога спокойно да кажа,че това е национален предател,който не е нищо повече от англииски агент.

    За Никола Петков,се изтъква това,че бил станал опозиционер на комунистите.Много бързо се забравя съгласието му за червения терор,за хилядите безкръстни гробове на невинни българи-обвинени от комунистите,че са "фашисти" непосредствено след девети.

    Имам чувството,че някои хора,ще почнат да изкарват скоро герой и човек като Трайчо Костов-виден комунистически палач.

    Темата не е провокация,интересно ми е вие какво мислите за Гемето и Никола Петков.

    #2
    Ами общо взето не мисля, че особено се различават от останалите си съвременници-политици. И ако по някаква случайност властта бе попаднала у тях, със същото настървение и ищах щяха да преследват политическите си противници, както са били преследвани и те самите. Никола Петков, да речем, сам се съгласява с изграждането на система от лагери (каквито впрочем е имало и по царско време и то пак за политически противници на режима) и после привържениците му са натикани в същите тези лагери. История, окято би могла да е смешна, ако не ставаше въпрос за човешки животи. Но е поучителна (не че някой си вади поука, де).

    Comment


      #3
      Хмм,gollum лагерите по царско време са далеч по различни,от тези след 1944.
      Ще дам пример само с един лагер,Гонда Вода/които комунистите изкараха най-големия ужас на "монархофашистите"/ там концлагеристите са можели да излизат извън лагера,без стража.Това ли са жестоките "фашистки" лагери.

      За лагерите след 9-ти няма смисъл да говорим,всеки знае какво е било.Би било гавра с репресираните,някой да се съмнява за жестокостта на болшевишките палачи и режима там.

      Comment


        #4
        Хайде, хайде, аз пък съм слушал съвсем от първа ръка спомени за концлагер по царско време - не е било много по различно. Та да не прекаляваме със заслепението по политически причини.

        Comment


          #5
          gollum написа
          Хайде, хайде, аз пък съм слушал съвсем от първа ръка спомени за концлагер по царско време - не е било много по различно. Та да не прекаляваме със заслепението по политически причини.
          Ами ако можеш би ли написал,интересно би било,щом е чуто от първа ръка.

          Comment


            #6
            Да, интересно е, но да си призная, на мен точно тая тема никога не е била сред основните интереси. Лошото е, че тези истории съм ги слушал мнооого отдавна и дори не си спомням за кой точно концлагер ставаше въпрос. Бих могъл, разбира се, да потърся някои от тия хора (мисля че някои са още живи), но честно казано - нямам нито време, нито чак такъв интерес в тая работа. Основните ми интереси са насочени съвсем в друга посока, а и за тях хич не ми стига свободното време.
            Впрочем, вероятно някои са писали спомени и сигурно ако човек се разтърси може да открие нещо.

            Comment


              #7
              Гонда вода се казва лагерът, Голъм, Шовинистът го е написал, ама лагерите по начало са си съветско изобретение, германците само са приложили възхитителния от тяхна гледна точка опит, а пък ние да не останем по назад от модното течение ...

              Comment


                #8
                Е, не си съвсем прав, лагерите всъщност са британско изобретение, ако парвилно си спомням. И казано съвсем точно, са рожба на лорд Китченер (ония тип с мустаците от първия от поредицата експлоатирани военни плакати (стил "родина мать зовет"). Бурската война и т.н.
                А след това почти всеки по-изявил се народ се е хвърлил да следва челния британски опит.

                Comment


                  #9
                  Уф, тия бури ги забравих, прав си

                  Comment

                  Working...
                  X