Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Списание "ВОЕННОИСТОРИЧЕСКИ СБОРНИК"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Списание "ВОЕННОИСТОРИЧЕСКИ СБОРНИК"

    След неколкогодишен принудителен отпуск сп. “Военноисторически сборник” е отново в строя.
    Създадено през 1927 г., списанието извървява сложен и дълъг път, но винаги е вярно на своите читатели. На неговите страници те намират през десетилетията свидетелства за българската бойна слава, причините за пораженията, съхранената памет за победите...
    Днес списанието е с нов облик, без самоцелна академичност, но винаги с научна достоверност и със стремежа да приобщи към българската военна история всеки, който разгърне неговите страници.

    Имате възможност да се абонирате за сп. “Военноисторически сборник” ‘2005 година (4 броя, цена 15 лв.) директно от издателството – след 5 октомври на адрес www.vi-books.com

    В момента е под печат бр.3 за тази година. В него можете да прочетете:

    “ВОЕННА ТАКТИКА НА БЪЛГАРИТЕ 7-9 в.”
    “БЪЛГАРСКИТЕ ВОЕННИ КОМУНИКАЦИИ 1878-1913”
    “ФЛОТЪТ, РАДИО ВАРНА И ПЪРВАТА ВОЙНА В ЕФИРА”
    “СЪЗДАВАНЕ НА ВОЕННОТО КОНТРАРАЗУЗНАВАНЕ В БЪЛГАРИЯ”
    “ВОЕННОПЛЕННИЧЕСКАТА СЛУЖБА В БЪЛГАРСКИТЕ ЛАГЕРИ ПРЕЗ ПЪРВАТА СВЕТОВНА ВОЙНА”
    “ЛАГЕРЪТ ЗА ВОЕННОПЛЕННИЦИ В ШУМЕН 1943-1944”
    “ПАРАШУТНАТА ДРУЖИНА” (Спомен за обучението в Германия)
    “НАГРЪДНИ ЗНАЦИ НА БЪЛГАРСКИТЕ ВОЕННИ ПАРАШУТИСТИ”
    “УЧАСТИЕТО НА КАПИТАН ДИМИТЪР ДОБРЕВ В РУСКО-ЯПОНСКАТА ВОЙНА”
    “ВОЙНАТА ЗА ЧАКО 1932-1935”
    “ДНЕВНИК НА ВОЕННИТЕ ДЕЙСТВИЯ НА 8 ГЕРМАНСКИ ВЪЗДУШЕН КОРПУС” (България, Гърция, март-юни 1941 г., откъс)
    “ПАРАДНИ КАСКИ ОТ ЛИЧНАТА КОЛЕКЦИЯ НА КНЯЗ АЛЕКСАНДЪР I”
    и др.

    Редакцията предварително благодари за Вашите мнения, критики и препоръки vis@vi-books.com

    #2
    Таблото за съобщения

    А как стои въпросът за абонамент в Чужбина. Доста от нашите посетители във форума живеят в Чужбина включително и аз.
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    Comment


      #3
      Благодарим Ви за интереса към "Военноисторически сборник".
      Цената на абонамента за чужбина е 8 евро (на практика без промяна), но плюс цената на пощенската доставка.
      Направете заявка на vis@vi-books.com с пощенския си адрес и ние ще Ви уведомим за точната цена.
      ВИС

      Comment


        #4
        А какъв ще е тиража? Ще се разпространява ли свободно на пазара за периодика или ще може да се намери само в определени книжарници?
        Dulce et decorum est pro patria mori

        ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
        СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
        НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
        СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

        Comment


          #5
          Разпространението на сп."Военноисторически сборник" се извършва чрез абонамент. През тази година вече излязоха първите две броя. Под печат е бр.3. Ограничени количества за ръчна продажба могат да се намерят със сигурност в книжарницата на "Военно издателство" (София, ул.Иван Вазов, 12).

          ВИС

          Comment


            #6
            Освен зеления през 80-те излизаше и нередовно военноисторически алманах в червено, с по обемни статии, някакви идеи по въпроса...
            И кои пишат сега в сборника, кажи ако е възможно някои имена и откъде са ?
            Иначе като теми на последния ви брой е супер...сигурно имате архив от стари броеве, аз лично си пазя на тавана двайсетина, там са ми любимите ревюта за авиацията през Фолклендската война, за Дойранската отбрана, за ПВО-то на София през войната и пр.

            беше си екстра, но пък аз бях още гимназист, не знам сега какво се е променило.

            Comment


              #7
              Най-добре ще прецените какво се е променило, ако видите възстановеното списание. Вече излязоха два броя (и един пилотен 2003), под печат е бр.3. Статиите от пилотния брой могат да се прочетат на сайта на Военно издателство www.vi-books.com
              В редакционната колегия на ВИС участват на обществени начала проф.Георги Марков (Институт по история БАН), проф. Светлозар Елдъров (Институт по балканистика), Тодор Петров (Център за военна истовия към ВА), полк.Марко Златев (НВУ Васил Левски), Димитър Минчев (председател на Българската асоциация за военна история) и Соня Димитрова (зам-директор на НВИМ).
              П.П. Червеният алманах е Годишник на Военноисторическото научно дружество (ВИНД) и вече не излиза, последният брой е от 2001 г.
              ВИС

              Comment


                #8
                ВИС

                Не се заяждам, но найстина да спамите така из темите не е нужно. Имам предвид по този начин не си правите реклама а по-скоро анти такава. Естествено ако сте го направили с разрешението на модераторите приемете моите извинения.
                Fairness is a wonderful attribute, Major Anderson. It has nothing to do with war."
                Page 97
                "Human beings didn't evolve brains in order to lie around on lakes. Killing's the first thing we learned. And a good thing we did, or we'd be dead, and the tigers would own the earth."
                Page 241
                "I am your enemy, the first one you've ever had who was smarter than you. There is no teacher but the enemy. No one but the enemy will tell you what the enemy is going to do. No one but the enemy will ever teach you how to destroy and conquer. Only the enemy tells you where he is strong. And the rules of the game are what you can do to him and what you can stop him from doing to you. I am your enemy from now on. From now on I am your teacher."
                Page 262
                Ender's Game

                Comment


                  #9
                  Това не е реклама, а информация. Но ако не е разрешено да Ви информирам ...НЯМА

                  Comment


                    #10
                    вис

                    Пускане на серия идентични теми с подобен характер е именно рекламен спам.

                    Вчера ви пратих предупреждение, при трето нарушение просто ще ви прекратя достъпа.

                    Една тема ви е предостатъчна.
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #11
                      Аз се радвам че има такова списание и ще гледам в близките дни да се абонирам, лошото е че не се продава на вестникарския пазара, но няма значение. Дано и нашия форум скоро вече да си има подобно официално издание
                      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                      Comment


                        #12
                        Списанието е страхотно! Поне с такова впечатление останах след като прочетох статиите поместени на интернет адреса на списанието.Има доста интересни неща най вече от нашата съвременна история. :twisted:
                        Вярвам на всички с изключение на дявола в тях!

                        Comment


                          #13
                          Ами аз се абонирах и вече получих първите три броя обаче са в Добрич и чакам при първа възможност да се прибера, за да ги прочета. Баща ми каза че са хубави, но искам аз да си направя преценката Като ги видя ще пиша да ви кажа как са, но по писанията им по Интернет и по мнението на баща ми предполагам че са доста добри.
                          Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                          Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                          Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                          Comment


                            #14
                            Завиждам ти най-искренно.
                            Аз също ще гледам да се абонирам за списанието, но ще дам български адрес
                            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                            Comment


                              #15
                              Значи разгледах списанията, но все още не съм започнал да ги чета, но ви уверявам че са невероятни. Има толкова интересни неща че направо онемях, има за всекиго по нещо - за каските, за униформи, за оръжия, за различни войни, за знайни и незнайни герои извършили някакви подвизи, за знамената и др. Около 70% пише за българската история което е много добре, абе препоръчвам на всеки да се абонира на всяка цена просто гарантирам че няма да съжелява. Иначе сега чакам да получа през новата година следващите 4 броя за които се абонирах и които чакам с нетърпение. По нататък ако имам малко повече свободно време може да напиша нещо от списанията, е разбира се на тема която аз избера
                              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                              Comment

                              Working...
                              X