Съобщение

Collapse
No announcement yet.

KATALOG ORDEN UND EHRENZEICHEN DEUTSCHLAND 1871-1945

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    KATALOG ORDEN UND EHRENZEICHEN DEUTSCHLAND 1871-1945

    Вчера ме зарадваха със следната книжка:
    NIEMANN
    BEWERTUNGS-KATALOG
    ORDEN UND EHRENZEICHEN
    DEUTSCHLAND 1871-1945
    На Английски и Немски е с цени в ойро и $!
    Ако ви трябва справка казвайте!

    БЪЛГАРИНО, СЪБУДИ СЕ!

    #2
    Казваме давай и снимки да има ако може
    ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

    Comment


      #3
      е дай я тази справка де момко...
      няма да е лошо да се сдобия с тази книжка...
      коклко пари е и как да си я взема?
      "Чуя ли думата култура, зареждам револвера!"

      Comment


        #4
        Няма я книжката в България. Питайте конкретни неща за да дам справка.

        БЪЛГАРИНО, СЪБУДИ СЕ!

        Comment


          #5
          Няма-има-няма-има.Я сканирай няколко страници за да оплакнем очички. Не се стискай
          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

          Comment


            #6
            ...направо сканирай цялото книжле ако питаш мене сигурно е интересно...
            нещо конкретно: има ли картинки ? :lol:
            "Чуя ли думата култура, зареждам револвера!"

            Comment


              #7
              Ще скенирам съдържанието и няколко примерни страници, но нямам интернет и ми е много проблемно. Трябва да ги запиша на диск и след това да ги кача някъде. Извинявайте за огромното закъснение. Ще се опитам скоро да го направя туй дело.

              БЪЛГАРИНО, СЪБУДИ СЕ!

              Comment


                #8
                Драги колега, преди известно време ми попадна германски орден от ВСВ, за който аз не бях чувал. Наричаше се Орден Германски орел (Дойче адлер) и беше ²² ст. Представлява голям емайлиран кръст, подобен на малтийския с германсия герб (орела с пречупения кръст)в местата между рамената. Носи се на игла и на нея имаше ¹ 009 или 600. Беше с квадратна кутия от много мека и финна червена кожа със златна щампа на държавния герб отгоре.
                Орденът по неточни данни е бил връчен на наш офицер, за някакви неизвестни заслуги към Райха. По време на репресиите срещу "царските офицери" и процесите срещу офицерските организации 40-те -50 те г., орденът е бил конфискуван от МВР. После попада в един другар, после беше в мен, а после, като че ли отлетя към Богомил Райнов. А може и да не е. Така и не ми стана ясно, какъв е този орден и какъв е статута му. Подозирам че е бил даван на чужди граждани за заслуги към Райха. Повод за това ми дава една грамота, която съвсем случайно ми попадна, за награждаването с такъв орден на един наш владика, през 1943 г. Оглеждам се по борсите в Търново и на Ал. Невски и другаде, но до сега не съм видял подобен орден. Ако го има в каталога с удоволствие ще науча нещо за него!
                Last edited by танкиста от Харков; 09-12-2004, 16:08.
                От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                Comment


                  #9
                  танкиста от Харков написа
                  Подозирам че е бил даван на чужди граждани за заслуги към Райха.
                  Много точно подозираш. Такъв орден имаше във Военноморския музей във Варна, на някакъв наш капитан струва ми се. Сравнително рядък орден, трябваше да го задържиш



                  http://www.axishistory.com/index.php?id=1895
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment

                  Working...
                  X