Съобщение

Collapse
No announcement yet.

nagant

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    nagant

    Nikoi vijdal li e v Bulgaria kasia nagant za NKVD i kak tochno se razglobiava
    No one can guarantee success in war,but only deserve it.

    #2

    Кирилица.


    А за отговор на въпроса ти ще трябва да изчакаш Парабелум, той в момента е малко зает и може би след 1-2 седмици ще е отново на линия
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #3
      Късият Нагант? Да аз съм го виждал, даже и стрелял
      Приятен револвер е, но поради късата си цев началната скорост на куршума е малка.
      Разглобява се също като армейският револвер.Разлика в разглобяването му няма.
      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

      Comment


        #4
        re:parabellum

        това което си виждал приятелю не може да е късия наган,имам руско списание "оружие" което цялото е посветено на нагана (как е създаден,модели, как е приет в руската а по късно и в съветската армия,пълни данни за руските клеима и патрони) ,има две снимки и много малко информация за късия модел (тои е произвеждан само 5 години) той е не само с по къса цев но и дръжката е по малка мушката е заоблена като на императорския а плочката от дясно я няма а също така и двете болтчета но друго не се вижда на снимките чувал съм,че трябва да се свали първо десния чирен и от там се доразглобява но не знам някой да го има в България
        No one can guarantee success in war,but only deserve it.

        Comment


          #5
          Schwarzlose написа
          това което си виждал приятелю не може да е късия наган,имам руско списание "оружие" което цялото е посветено на нагана (как е създаден,модели, как е приет в руската а по късно и в съветската армия,пълни данни за руските клеима и патрони) ,има две снимки и много малко информация за късия модел (тои е произвеждан само 5 години) той е не само с по къса цев но и дръжката е по малка мушката е заоблена като на императорския а плочката от дясно я няма а също така и двете болтчета но друго не се вижда на снимките чувал съм,че трябва да се свали първо десния чирен и от там се доразглобява но не знам някой да го има в България
          Значи съм виждал някаква преправена глупост.
          Ако може , ще бъдеш ли така добър да ми сканираш статията за Наган-а от сп.Оружие и да ми я пратиш на имейла? Аз имам извънредният брой на това списание за оръжието на Вермахта, ако го нямаш мога да ти го сканирам и да ти го пратя на твоят мейл. Така ще направим онлайн трампа
          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

          Comment


            #6
            Обърни внимание че човека не забелязва че не си в България Ти къде си го разглеждал тоя наган?
            may the Force be with you

            Comment


              #7
              Не, аз в България го гледах. На пролет като се прибера пак ще погледна туй желязо и ще направя снимки.
              Тъкмо истината ще излезе наяве.
              А иначе аз имам Нагант произведен през 1914 година в Тула. Съвсем стандартен модел е.
              Съжалявам, че навремето дето не взех и СССР-ски от 1938 година
              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

              Comment


                #8
                Parabellum написа
                Не, аз в България го гледах. На пролет като се прибера пак ще погледна туй желязо и ще направя снимки.
                Тъкмо истината ще излезе наяве.
                А иначе аз имам Нагант произведен през 1914 година в Тула. Съвсем стандартен модел е.
                Съжалявам, че навремето дето не взех и СССР-ски от 1938 година
                надявам се е запазен... защото на 2 годишнината от форума Криле с десетина съфорумци - гости от провинцията ходихме във военноисторическия музей и там прекрасни експонати бяха варварски обезапасени заради идиотските изисквания на МВР и за историческото оръжие
                :vb_sad: :x
                may the Force be with you

                Comment


                  #9
                  Han Solo написа
                  надявам се е запазен... защото на 2 годишнината от форума Криле с десетина съфорумци - гости от провинцията ходихме във военноисторическия музей и там прекрасни експонати бяха варварски обезапасени заради идиотските изисквания на МВР и за историческото оръжие
                  :vb_sad: :x
                  Запазен е дотолкова, доколкото някой умник му е разпробил барабана за да използва патрони за ТТ. Да след като се извърши тази манипулация тези патрони свободно влизат, но..............
                  Се оказват твърде мощни за конструкцията. Самият патрон за ТТ има .5гр барутец-точно толкова има и т.нар. безшумен патрон за автомат Калашников.
                  Какво се получава като се използват тези патрони на Наган-а?
                  Ами в Най-добрият случай раздуване на цевта. В най-лошият пръскане на цевта или рамата на барабана. Има и по-лош, но там вече Дядо Господ ги знае.
                  Един мой приятел даваше навремето два револвера с просвредлен барабан за един барабан оригинален и непипан от самозвани майстори.
                  Ако някой намери Наган с не разпробиван барабан .Моят съвет е да не го разпорбива за патрони от ТТ. Ако иска толкова да гърми нека да използва патрони .32 Long или .32 Long Kolt. самите патрони са намален заряд и пасват чудесно в барабана.
                  Но преди да стреляте с такова хубаво историческо оръжие си задайте въпроса:
                  "Заслужава ли си да унищожа тази честица История само заради някакъв си кеф"
                  Моят съвет не го правете.
                  Ако искате да гърмите толкова много, отидете в най-близкото стрелбище и се настраляйте наволя.
                  То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                  Comment


                    #10
                    А колкото до обезопасяването на историческо оръжие в нашите музеи то нямам думи. Добре де щом като искат да ги пробиват нека да го направя по най-културният начин. Да махнат ложата и отдолу където не се вижда да пробият колкото си дупки искат. Обаче нашите са си масторчета.Директно отгоре с 5-8 мм свредло. Виждал съм даже дупки и през полуложата отгоре. Явно тъпият шлосер го е мързяло да махне лполуложата и отгоре през нея давааааааааааааай със свредлото.
                    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                    Comment


                      #11
                      Тъй като се заговорихме за този револвер ето една къса статийка за него.

                      НАГАН обр.1895


                      През 1895г., в руската армия се приема модерният за своето време револвер “Наган” обр.1895 г.Той носи името на фамилия оръжейници от белгийският град Лиеж-до 1900 г. Това са Леон и Емил, а след това Шарл и Морис.Фирмата им съществува до 1928г и произвежда оръжия и автомобили.Може да се припомни, че Емил Наган в сътрудничество със Сергей мосин внася свой дял в конструкцията на пушката “Мосни-Наган”обр.1891г., известна още като трилинейка.
                      Към историята на конструирането на нагана би трябвали да присъединим и известният белгийски оръжейник Анри Пипер,известен у нас с револверът си приет на въоръжение в българската армия в ограничено количество.като използва някои дотогавашни идеи,Пипер изработва няколко подобрения в револверите си,едното от които е подвижността на барабана с цел по-добра обтурация.Братя Наган купуват тези идеи и ги патентоват във Франция-1892г и в Англия 1894 година.
                      За да завърша кратките бележки по конструирането,би трябвало да спомена, че наганът е представител на едно цяло семейство револвери разпространени във френската и швейцарската армия.
                      Рамата на револвера е цяла,а зареждането и изхвърлянето поединично.Задната част на Корпуса е съставена от две надлъжно прилепващи се части,което е оригинален отличителен белег за споменатото семейство револвери.
                      Движението на барабана напред е едно съзнателно замислено конструктивно решение с цел да не се допусне прорив на барутните газиве между изхода на камерата на барабана и началота на цевта.За да се постигне замисълът, се използват три основни въведения:
                      - Придвижването на барабана напред е под въздействието на механизъм,задвижван от ударно-спусковият механизъм.
                      – Цевта,навита в корпуса се подава навътре с около 3мм, с конусно скосен ръб.В предната част на барабана са издълбани гнезда в патронниците за прилепване към тази част на цевта.
                      – След изстрел барабанът се връща назад под въздействието на спирална пружина,разположена между остта му и метална втулка.
                      През 1910г е направен опит за усъвършенстване на нагана,който не достига повече от етапа на техническо решение-барабан подобен на този на френският револвер обр.1892г.Издаден е и патент за този т.нар. “Специален образец” от 16 юни 1913г.Произведена е и малка серия, но започва Първата световна война,новостите слизат от работните маси,за да отстъпят място на масовото производство на известните образци.
                      От “Наган”обр.1895г са се произвеждали две модификации-за войници и офицери.Между тях има само една разлика-револверът,предназначен за войници, е с просто действие/сингъл екшън/.Трябва да се опъне петлето с ръка и след това да се натисне спусъкът.Офицерският наган е с двойно действие.С него може да се стреля и чрез натискане на спусъка,при което се взвежда и спуска ударникът
                      В годината на приемане на нагана руската армия е в процес н превъоръжаване с трилинейни винтовки обр.1891г.Затова първото количество от 20 000 броя револвери е произведено в Белгия до 1898г.От същата година започва производството в Императорският тулски оръжеен завод,като за 5 години-1898-1902 са произведени 180 000 броя.През 1903г са произведени 5000 екземпляра,а през 1904г-3392.По време на руско-японската война количеството значително нараства:1905-64 830,1906-62 917 броя.През периода 1908-1910 са произведени 38 133 броя офицерски и 5200 войнишки.
                      Според руският мобилизационен план от 1910 и допълнен през 1912г., се предвиждат 436 210 револвера в армията.На 20 юли 1914 те са 424 434.цената им е средно 27 рубли.За да се покрият загубите на руската армия,на 18 септември 1914 е заповядано да се произвеждат по 25 000 броя на месец.През 1915 производството достига 131 842.
                      Освен в Белгия и русия наганът е произвеждан и в Полша.
                      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                      Comment


                        #12
                        Другия месец като се прибера в България ще ти сканирам статията с късия наган
                        No one can guarantee success in war,but only deserve it.

                        Comment


                          #13
                          Schwarzlose написа
                          Другия месец като се прибера в България ще ти сканирам статията с късия наган
                          Ще я чакам с нетърпение! Сканирай и нещо друго интересно ако имаш!
                          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                          Comment


                            #14
                            За Нагана

                            :sm100: Преди много години, още когато прохождах в темата, край мен мина едно такова чудо. Не късо а съветско производство с клеймо Тула-1944 г. И беше с патрони за ТТ - 7,62 Х 25. Имаше червени бакелитени (или подобни) чирени и беше като от магазина, пардон -от склада. Аз не си падам хич по стрелбата и не го пробвах тогава, та не мога да кажа, разпробиван ли беше или оригинален. Върти ми се из главата, че беше оригинал. А такъв къс оригинален Наган, не съм виждал. Иначе народно творчество съм срещал тук-таме. В музея имаше десетина броя, но само един беше оригинален белгийски. Подаващата напред барабана част, беше счупена много гадно. От друг револвер успях да намеря такъв чарк и сега изделието работи. Е, ако му туриш ударник, който също беше свален. Сега е в експозицията и всеки може да го види.
                            :wall: За обезвредяването или по-скоро за ОБЕЗОБРАЗЯВАНЕТО на историческите оръжия, аз и съмишлениците ми от НДрТр, сме изписали тонове мастило. Показвал съм по весниците, как НЕ трябва да се обезопасява оръжие. За пример -Български Парабелум, мод 1900 г., с големия герб на патронника, с пластинчатата пружина, със скосените копчета на блока, и с калибър 7,65 Люгер (и с по-дългата цев), така злобно беше заварен в патронника, че не можеше да се затвори блока и изхвъргача стърчеше, чак да ти се доплаче. Докато изпиля заварката вътре, та поне да може да затвори блока и изхвъргача да легне на мястото си, и отзад под дясното копче блока да може да заключи, се видях в чудо. А тогава ги нямаше много разните му там шмиргели и пр. инструменти! Гадория та гадория. А колко други такива случаи има!!! Една ловна двуцевка с капсулни цеви. Със златни инкрустации по железарията, със резби по дървенията. И с оксижена разтопени пистоните до дъно. Сакън да не гръмне! :1087:
                            Last edited by танкиста от Харков; 14-01-2005, 13:31.
                            От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                            Comment


                              #15
                              Прав си Танкисте.
                              Навремето, та дори и сега варварите са повече от ценителите на студената красота
                              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                              Comment

                              Working...
                              X