Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Discovery прекали!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Discovery прекали!!!

    Е тия вече взеха да се гаврят с нас и с паметта на около 150 000 български войни дали живота си във войните за национално обединение.Току що гледах педераското им каналче и станах свидетел на доста извратени системки:през 1915 цар е Борис,българските войници при Дойран са с понижен боен дух,Антатнтата ги разбива,сърбите ги смазват защото ЗАБЕЛЕЖЕТЕ!!! българите преди това ги прогонили от color=red][/color]РОДИНАТА ИМ!!! :evil: :x :wall: и тази родина според тия жабари е МАКЕДОНИЯ!!!Повече не исках да им гледам курвенското предаване и надали ще гледам нещо по този кюрдски не знам и аз канал ли да го нарека...(някой ако ми каже сайта на тия чифути само аз ще им сипа!)
    ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

    #2
    Discovery прекали!!!

    :lol:

    като гледате Discovery изключваите звука за да си спестите тези изживявания , а ако случаино има субтитри трябва да проявите по-голяма изобретателност :roll: :!:

    Comment


      #3
      Ами Арсалане те са си такива от край време винаги в тяхните предавания има само 50% истина или някои път малко повече. :cry: :evil:


      Но ще те помоля да използваш по-малко цинизми все пак това е форум за интелигентни хора и е добре гостите които посещават форума да останат с добри впечатления. :tup: 8)
      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

      Comment


        #4
        Аз отдавна съм спрял да гледам този канал. Щом ми трябва нещо да знам за нашата история отварям нашите си дебели книги и чета. За чуждата история има съответните сайтове и книги също.
        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

        Comment


          #5
          Да, тези каналчета като Discovery i History Channel i national Geographic преиначават нещата винаги така че да пасват на тезата, която искат да наложат в предаването. Ако човек гледа само тях, би останал с впечатлението че германците губят поголовно от самото начало и на Първта и на Втората Световна Война. Аз впрочем още не съм видял предаване за някоя немска или японска победа, защото дори и да е посветено на очевидна такава, то нещата са преставеи пак като победа за съглашенци или съюзници. Например Пърл Харбър първо било подлост, второ американските самолетоносачи оцеляли, значи американците един вид победили. Или пък кампанията на Вермахта във Франция: да, немците издухали уж най-силната армия в Европа за нула време, ама при Дюнкерк имало героична победа на англичните и тя предопределила войната. И прочее и прочее. Даже се правят и жалки опити Виетнамската Война да бъде изкарана нещо като реми. На фона на тези изпълнения това че някой си не особено сведующ по въпроса тъпанар казал, че битката при Дойран сърбите (?!?) я били спечелили, е нищо. Мен повече ме е яд че навсякъде като стане дума за античност и ранно средновековие не се споменава нищо за траки и българи, а има само келти (с много по-ниска материална култура от траките) и викинги и Карл Мартел. То впрочем по тези предавания и Византия я споменават само между другото.
          Но ние знаем истината и поради това би трябвало да се радваме.

          Comment


            #6
            да бе сори за цинизмите ама бях бесен.еми ние си е знаем историята но с какво впечатление ще остане някой за българия от тия простотии?абе то на запад за хуните се смята че са били адските диваци.абе не могат да преглътнат че сме ги тупали на лягане и на ставане и за това си правят такива предавания но това да не им обръщаме внимание е типично по български.аааа я сетих се нещо я погледнете това http://tribal.abv.bg/gavra/ особено ме изкефи калчас ъф дъ уърлд тоя път цинизмите ще са под формата на колко да ги цовам се им е малко
            ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

            Comment


              #7
              http://www.sofiaecho.com/art.php?id=...129&view=1 айде народе лилей :lol: вече зе смешну да ми става 8)
              ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

              Comment


                #8
                Ние в една тема се бяхме разбрали да няма по повече от ето това та Араслане ти си изхаби запаса за доста време


                Вземете го цензурирайте най-горното мнение.

                Comment


                  #9
                  да бе помня ама нооооо ме кефи как размахва свирепо юмрука ский
                  ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                  Comment


                    #10
                    Имайте предвид следното нещо - ако гледате "Дискавъри", преведен на руски език, текстът няма много общо с този, който върви отдолу (т.е., с оригиналният текст на "Дискавъри") - достатъчно често съм ставал свидетел на подобно нещо, така че съответното е по-скоро руска пропаганда. Впрочем, и нашите преводачи тук таме доста преиначават оригиналния текст в угода на нечий предпочитания явно.

                    Comment


                      #11
                      Даа точно заради Дискавъри много хора си мислят че Бисмарк бил хипер страхотен кораб, а онези льольовци дори калибъра на оръдията збъркаха. А иначе кой ви кара да гледате историческите предавания? гледайте нещата от сорта на "старт от скрапа" или филмчетата за престъпления или болести.

                      Comment


                        #12
                        Е, несъмнено и те често грешат (в крайна сметка програмата е популярна и не особено "научна" ), но имайте предвид че голяма част от грешките се дължат на превода, който е крайно некадърен и тенденциозен (забавно ми беше как в предаване за нападението над Полша в руски превод въобще не се споменаваше за тайните клаузи и РККА се представяше като дошла на помощ на поляците). Инак има една основна причина да се гледат историческите поредици на "Дискавъри" и тя е в прекрасните докумнетални кадри. За целта може просто да се изключи звука и да не се обраща внимание на субтитрите.

                        Comment


                          #13
                          Не е ли забавно как именно във века на информацията истината става все по-забулена и многолика
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            #14
                            Ама моля ви се! Защо хабите нерви за това? :? Така ПРАВИЛНО и много навременно се ПИШЕ историята. Примерите за това колкото искате-и за "зверствата" по време на войните, и за това кой за каво е "виновен" и за техническите характеристики на техниката.
                            Да си приная аз Дискавъри (отиде ми латиницата на кино ) го гледам все повече-заприлича ужасно много на канал 2001.
                            Да не говорим че според каналчето (Дискавъри) планът на Шлифен бил глупост, че българите през Първата световна се държали само на помощта на немския корпус на Макензен и т.н. и т.н.
                            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                            Неизвестен руски адмирал

                            Comment


                              #15
                              Е, аз имам съмнителното щастие да гледам програмките в оригинал и стигнах до следния извод: Discovery е предимно английска пропаганда, а History Channel подчертано американска. И според двете няма нищо по-велико в световната история от Британската Империя и нейната рожба САЩ. Но най-смешното нещо е когато започнат и някакви измислици за френския героизъм през Първата Световна, че дори и през Втората.

                              Comment

                              Working...
                              X