Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"911 по Фаренхайт"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    "911 по Фаренхайт"

    Много интересен филм за Буш, предизборната му кампания, войната в Ирак, 11 септ. - общо взето каквото може да се сетите за една сериозна рпедизборна пропаганда срещу него. Само дето въпросите са поставени много точно и на място. Имаше доста неща, които не знаех и ми беше интересно да разбера. Само остава въпроса защо толкова късно излиза по кината. В САЩ е забранен. Спечели награда от Кан, но не се сещам точно каква. Препоръчвам го за всеки. Засега ще спестя спойлерите.
    Alliis laetum, sibi sapiens.

    #2
    Best picture е наградата май. Някъде наскоро видях, че все пак си е намерил разпространител за САЩ. Излезе с хубаво качество за малкия екран .
    По моя преценка съм обективен.

    Comment


      #3
      В момента го дават по кината.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #4
        Imperial Friedrich написа
        В момента го дават по кината.
        Аз разбрах, че са го забранили там. Я кажи нещо от първа ръка?
        Публицистика - нищо сериозно, но определено е интересен.
        Alliis laetum, sibi sapiens.

        Comment


          #5
          Забранили?? Откъде-накъде? Дават си го по кината и вече изкара мисля ок. $150м приходи.

          Аз лично не съм и надали ще го гледам, не ми е в интересите а и надали ще ми каже нещо ново.
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #6
            Не го бяха забранили, просто никой не искаше да го разпространи, дори и тея с които е имал договор - Miramax. Каква случайност 8) .

            А как хем не се интересуваш от нещо, хем "специализиран" филм няма да ти каже нищо ново ?

            Не знам как звучи тoва, но целта ми не е да се заяждам.
            По моя преценка съм обективен.

            Comment


              #7
              "Специализиран" не е, защо да е - документален филм за управлението на Буш, какво толкова специализирано има? Просто не ми е основен интерес и не бих се занимавал да ходя да го гледам, по-скоро бих гледал някой еШкън с ефекти , не за друго ами се занимавам с компютърна графика и ще ми е много по-интересно А няма да ми каже нищо ново, защото колкото и да е чета новини (в офиса ми има отчайващо много време за убиване ) и 2+2 = 4 не е трудно да се сметне
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #8
                Аз лично възнамерявам да го гледам, защото далеч не съм толкова информиран, но пък и Империал е прав, че не емного трудно да се сметнат нещата - трябват само зачатъчни аналитични способности и малко информация . Но пък ще ми е интересно.
                Но от друга страна, САЩ все още са империята с най-голяма свобода на словото сред останалите съществуващи империи, поне това може да им се признае .

                Comment


                  #9
                  Imperial, значи все пак си информиран, аз не те разбрах.

                  gollum, кои са другите империи ?
                  По моя преценка съм обективен.

                  Comment


                    #10
                    Русия и Китай струва ми се. Ако говорим за "съществуващи", макар че първата загуби наскоро статуса си на такава, а втората още работи, за да го достигне.
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #11
                      Ами те и двете сигурно към това се стремят .
                      Щях да пусна един цитат тука, но да не разваляме темата.

                      Imperial, кажи какви са отзивите там ? Има ли сериозна критика или "не е тъй, щото ние казваме" ? По големите вестници какво пише ?
                      По моя преценка съм обективен.

                      Comment


                        #12
                        Аз не съм гледал още филма, и тъй като не живея в чужбина като доста от вас, надали изобщо ще го гледам на голям екран, но отзивите които прочетох в нета, в по-голямата си част са негативни. Според критиците, за разлика от предишния си филм ("Bowling for Columbine", него съм го гледал и е много добър, отново документален, става дума за разпространието на оръжия в САЩ), който когато излезе постави рекорд по приходи за документален филм (близо 22 милиона долара, за сравнение до вчера в световен мащаб Fahrenheit беше натрупал 94 милиона, от тях близо 87 в САЩ), тук Майкъл Муур се е поолял. Общо взето пичовете се оплакваха от това, че целия филм е просто едно голямо оплюване на Буш и хората зад него, без да се даде логично обяснение или цялата теория да се подкрепи с някакви факти. Но никой не отрича, че филмът е интересен - ето защо наистина искам да го гледам, дано поне по free сървърите да се появи, че да го дръпна - нещо, което не съм правил от страшно много време, мразя да гледам филми на компютъра си предпочитам да го правя на кино

                        Comment


                          #13
                          Та кога излиза филма по българските кина?

                          Още нещо, този режисьор Майкъл Мур, прави много интересни журналистически разследвания, за това съдя от няколко негови предавания, които съм гледал по телевизия "Експорър".
                          "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                          И други затворници
                          нека четат пред вратите
                          нашата памет остъклена
                          с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                          Comment


                            #14
                            Отдавна беше ясно, че има нещо много гнило около атентатите.
                            Лятото на 2002 (ако не бъркам) излезе книгата на Тиери Мейсън "Голямата измама"...

                            Та този филм не човърка чак толкова раната!
                            Bellum Omnium Contra Omnes

                            Comment


                              #15


                              да това е абсЕлютната `истина`

                              Джордж Оруел е написал,
                              че въпроса не е|дали войната е реална, или не.
                              Победата не е възможна.
                              Целта на войната не е да бъде спечелена,
                              а да продължава.
                              Хиерархичното общество е възможно|само на базата на бедност и невежество,
                              Това е нова версия на миналото
                              и друго минало не може да е съществувало.
                              По принцип войната има за цел|да поддържа обществото на ръба на глада.
                              Войната се води от управляващата група|срещу собствените и поданници
                              и нейната цел е не победата |срещу Евразия или източна Азия
                              а запазването на самата структура на обществото
                              каквато е.
                              ма как ги разбира тцътцъцъц...

                              Comment

                              Working...
                              X