Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Книгите на Волен Сидеров

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Книгите на Волен Сидеров

    Здравейте

    много добър форум, наистина. А от къде тръгна ... 8)

    Та понеже наскоро прочетох Буменрангът на злото и Властта на мамона ми е интересно да прочета вашето мнение като образовани и умни хора. Моето мнение по-късно.
    По моя преценка съм обективен.

    #2
    И пари ли си дал за тях?...
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #3
      Ами аз съм чел "Бумеранга на злото" както и неговото второ допълнително издание, "Българофобия", но не съм чел "Властта на мамона". Ами какво да ти кажа на мен лично ми харесаха, вижда нещата в България от друг ъгъл и това което казва го защитава с аргументи. Е по неговите книги има най-различни мнения (е то е ясно защо), но на мен лично ми допаднаха. Иначе до колкото знам сега Волен Сидеров води предаване по ТВ СКАТ - "Атака" продължава 10 минути, а събота е 1 час с гости в студиото, рядко мога да го гледам така че за предаването не мога да дам точна преценка, но и там разглежда положението на България от друг ъгъл нещо като в книгите си.
      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

      Comment


        #4
        Не мислех, че точно в тоя форум ще трябва да казвам, че предпочитам аргументи, а не някакво предубедено мнение.
        По моя преценка съм обективен.

        Comment


          #5
          lzl написа
          Не мислех, че точно в тоя форум ще трябва да казвам, че предпочитам аргументи, а не някакво предубедено мнение.
          Ами аз лично не бих си губил времето с подобни работи, че да съм можел после аргументирано да ги оспорвам. В тия блата не ми се тъне вече.
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #6
            В неговото предаване стана много добър спор на темата за "паметник на Шипка". Гост беше полковник Йотов, а по телефона се обади и Божидар Димитров, но другите гости бяха толкова сигурни в твърденията си, че...
            "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

            И други затворници
            нека четат пред вратите
            нашата памет остъклена
            с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


            Comment


              #7
              Като знам кой е Волен Сидеров, какви са му убежденията и къде е бил журналист, просто не бих си хабил времето за четене на "творбите" му. А от това, което съм чувал за тях, знам че е доста краен антисемит. Освен това, той е от поколението, в което има най-много идеологически объркани хора, най-вече около промените от 1989 г. С този сорт хора твърде често съм се сблъсквал, тъжно е, като видиш колко са се оплели и пострадали от идеологемите на комунизма и от промените след това. Е, толкова ми стига - затова не бих го чел.
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                #8
                Ами на мене точно понеже ми изплюха такива заучени мнения от няколко места прочетох книгите.

                Явно няма какво да се коментира тук.

                Сега се сетих, в края на първата книга (второто издание) имаше писмо изпратено до не знам си къде, та там пише, че книгата настройвала хората срещу евреите и циганите. За цигани се споменава веднъж мисля в книга, и то не в отрицателен смисъл.
                По моя преценка съм обективен.

                Comment


                  #9
                  lzl написа
                  Ами на мене точно понеже ми изплюха такива заучени мнения от няколко места прочетох книгите.

                  Явно няма какво да се коментира тук.
                  Всеки има право на убеждния, драги lzl. Ти имаш своите и ги отстояваш, аз своите и също ги отстоявам. Не виждам никакъв проблем в това. Ти попита, аз (и някои други, но аз ще говоря от свое име тук) отговорих, а ако отговорът ми не ти харесва, какво пък - ти би трябвало да си допускал, че може да се срещнеш с такова отношение, нали?
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    #10
                    Само, че аз предпочитам да прочета/видя и тогава да имам убеждения. Вярвам и ти. Досега нито съм прочел, нито чул някъде защо за толкоз лоши тез книги и що даже не си струват парите, а само общи приказки. Въобще нямам намерение да съм му адвокат на автора, нито пък съм съгласен със всички изводи в книгите, ама ...
                    По моя преценка съм обективен.

                    Comment


                      #11
                      8) 8) 8)
                      Всъщност книгите му не са лоши. Преписвал е от доста интересни места. Не съм съгласен че е антисемит, той не обича (меко казано) само израелтяните, против арабите няма нищо. Но като личност е малко фурнаджийска лопата. Когато беше редактор на антибългарски вестник не пишеше такива книги щото нямаше сметка от това. Е не отричам че човек може да еволюира и са надявам да е така но лично аз никога няма да му имам пълно доверие заради неговото съмнително минало в СДС.
                      НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

                      Comment


                        #12
                        Здравейте, lzl и добре дошъл на форума.
                        АНистина, всички тук предпочитаме първо да погледнем нещо със собствените си очи и чак след това да съдим за него. Но също толкова вярно е това, че няма нито време, нито възможности да се прочете всяка книга. Аз лично не съм чел книгите на Волен Сидеров именно поради тази причина - тематиката не ми е интересна, а има куп други и определено интересни книги, за които все още не съм намерил време. Именно затова често разчитаме (или поне за мен е така) на оценката на приятели и познати за определени книги, още повече, когато четящите са хора познати и с известни убеждения.
                        От това, което знам за самият Сидеров, както и каквото са ми казвали за книгите му, мога да заключа горе-долу това, което е написал и Воланд - сиреч обичайна комбинация от омраза срещу евреите, приказки за световната им конспирация и доста обикновен фашизъм. Но признавам, че това ми знание може и да е неточно. Ако е така (а ти твърдиш точно това), то следва да се обосновеш. Ето, ти си чел книгата, аз не съм. Разкажи накратко за какво става въпрос в нея и какво по-точно ти е направило впечателние и ще имаш възможност да разсееш митовете около нея, а току-виж си накарал някого и да я прочете.

                        Comment


                          #13
                          Дали мрази целия еврейски народ, не мога да кажа, защото той и българските правителства критикува, но от това не следва, че мрази българите нали ?

                          В първата книга една от основните тези е за Октомврийската Революция. Ленин и Троцки идват от Германия и САЩ, спонсорирани от разни американски богаташи. Капиталисити дават пари за да се извърши соц. революция... Освен това по-голямата част от първото правителство след това са евреи, странно за най-голямата православна държава, въпреки че тогава сигурно те (евреите) са били най-образовани или нещо такова. (Между другото някъде на съвсем друго място прочетох, че и комунистическото правителство в Унгария около 1920г. (съществувало е за кратко) в голямата си част са били евреи.). Та на "богоизбрания" народ му доставя удоволствие да руши православните църкви...
                          Другото е за САЩ, кой притежавал големите медии, че бил днешната "Юдея"... А сега се сетих и за масонството имаше много писано. Кои били, къде възникнали, как всички президенти на САЩ без трима били масони (това го пише и на тая сайт, който случайно намерих, http://www.freemasonry.bg/ (хмм нещо сега не се отваря, но съм го разглеждал, и всичко дори и за президентите го пише там).
                          За Великия печат на САЩ(те са два , на 1 долар може да ги видите), пише че е масонски символ, което си е факт... (а тая пирамида с око на върха я има и в играта Heroes 4 някъв expansion )

                          За втората книга - Властта на Мамона. В началото пише за староеврейския народ, най-вече с цитати от библията (Мамона също е от Библия, не го е измислил болния му мозък - Никой слуга не може да двама господари да слугува. Не може да работите на Бога и на Мамона. (Ев. Лука 16:13) ) как се отмятали от Бога, как повечето им царе били богоборци... После става дума с какво са се занимавали евреите... как са били лихвари в Османската империя, докато ние други неща сме правили...
                          След това приказва за финансите в света. Тука вече нямам нужните знания (но се надявам да имам ), че да кажа дали има големи лъжи, но общо взето казва - в държавите на Бога (България, Византия) няма лихварство, робство, а във Венеция и въобще в западна Европа това било основния поминък на евреите... Споменава някакво произведение на Шекспир, което е забранено за изучаване в училищата, щото било антисемитско - представяло еврейна-лихвар в лоша светлина :lol: . Доколко е така не знам де...
                          Следва за САЩ - ФЕД, Федералният Резерв на САЩ, 12 или 14 бяха частни банки, не национални, с каква цел бил създаден и от кой...
                          Най-интересното тука е, че някакъв конгресмен дръпнал реч със същите тези (включително казва, че и същите хора създали ФЕД, са спонсорирали Троцки...), но пък следва аргументирана реч, с факти и доказателства, които го опровергават по всички параграфи. Шегувам се, станала приказката за един път стомна, два пъти, и от третия опит успяват да го убият, отровил се... това ако не е свобода на славото...

                          Набързо, това ми излиза първо в главата...
                          По моя преценка съм обективен.

                          Comment


                            #14
                            Хм, това за евреите и лихварството, доколкото ми е известно, се изкривява. Фактически през тия времена на всички професии, занимаващи се с финанси, се е гледало като на недостойни и евреите, които са били отритвани винаги, са били принудени да се занимават с тях. Едва някъде при зараждането на капитализма това се обръща с главата надолу и изведнъж видите ли алчните евреи само с пари се занимават
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              #15
                              Еее горките, те много искали да копат, ма на - наложило се да дават заеми с огромни лихви.
                              По моя преценка съм обективен.

                              Comment

                              Working...
                              X