Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ДЪГА

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    ДЪГА

    Тема за култовото списание

    #2
    ДЪГА

    Едно време беше супер,от 42-та броя имам над половината.

    Сега някви нещастници са взели името,и издават някво списаниице с име Дъга,но е пълна боза.

    Comment


      #3
      Нали сте наясно, че както "Дъга", така и останалите подобни списания от онова време (като "Чуден свят" и каквито там още имаше), пък и сегашните, не са нищо повече от опит на местна почва да бъде пренесена комиксната култура. Опит неуспешен, впрочем, а сега дори напълно обречен на провал, сопред мен. Инак списанието беше приятно, но спрямо тогавашните ми разбирания на ученик в прогимназията. Сега надали би ми се видяло нещо особено .

      Comment


        #4
        Имаше много интересни историики.
        Помните ли "Безсънни нощи" това беше за Държавна Сигурност :lol:

        Comment


          #5
          Ти сега не си на възраст за комикси А инче политкомисарските бяха до към 22-6 брой, после ги нямаше, обаче Елемаг беше върхът, пък и Добромир ама в края много се разлигави. На мене любимо ми беше (а и все още е ) "чоко и боко", особенно първите, примерно изторията с автомата за шоколад,

          Comment


            #6
            О,да не забравяме и Спартак/в началните броеве/ беше супер.Беше цялата поредица в жълто

            Comment


              #7
              аз пиша

              А за ЕЛО какво мислите? първите бяха много лигаво нарисувани ма после имаше и свествни, за рисунки само говоря, смислово и технически издишаха ама пък бяха красиви.

              Comment


                #8
                Хмм,ЕЛО не ми беше от любимите,но все пак беше интересен и хубаво нарисуван комикс
                Мене най-ми харесваха СПРАВЕДЛИВИТЕ и по-точно персонажите БРАТЯ ТРЪМБО :lol: Загинаха трагично накрая

                Comment


                  #9
                  Аз имам всичките броеве
                  Ех, какви славни времена бяхааа.Няко в училище ще се провикне :"Излязла е новата Дъга" и ние всички вкупом бягахме от час и отивахме в книжарницата. Струваше 1.20лв-много пари бяха това. Как съм заделял от закуските.
                  На много неща ме научи това списание.
                  Помните ли "Великите географски открития"? Само чрез тази поредица много деца се запознаха с Великите мореплаватели. Това списание разширяваше кръгозора на децата у нас.
                  "Първобитни небивалици"- много яко беше .Змеят Гошо, гаргата Лукреция
                  Ами как се казваше онзи комикс дето се разправяше за пра-българите и славяните. Нещо като Астерикс беше, но главният герой беше пра-българин. Как съм се смял на това
                  То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                  Comment


                    #10
                    Eх да "Великите географски открития" беше наистина много интересно.Имаше си епизоди за Капитан Кук,за Дрейк.И бяха красиво нарисувани.
                    Все пак за мене номер 1 си остават каубойските,начело със "Справедливите","Томек",и "Моят живот сред индианците"

                    Comment


                      #11
                      Ааа това за прабългарите беше идейно...ееех не правеят вече такива неща, манга ще ни рисуват :x , сега не се сещам как се казваше ама ги имаше Хитър Петър, внучето и пра дядо им, много ме кефеше лафът на византийците "ами да ами да, айде всички на чорба." А ти АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ броеве ли имаш?а да изкаш да си ги шернеш с другарчетата? или да подскажеш къде бихме могли да ги намерим?
                      Оу сега се сетин един много стар, сигурно повечето не го помнят "Карамела Му и галактическите пирати",
                      Географските открития беха супер, особенно епизодите за руските откриватели, аз от тях се запалих да чета "Капитани на фрегати".

                      Comment


                        #12
                        Gaden Gogi написа
                        А ти АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ броеве ли имаш?а да изкаш да си ги шернеш с другарчетата? или да подскажеш къде бихме могли да ги намерим?
                        Абсолютно всички ги имам.От номер едно. Нали той започва с битката при Ахелой
                        Спочмняте ли си "Петият закон на роботиката"? "Всеки робот трябва да знае, че е робот и всеки човек трябва да знае, че е човек"
                        "Момиченцето от Земята"?

                        Значи търсете ги по антикварните книжарници.
                        С Импереца съм се договорил да ги сканирам и да ги направим на сайт. Ще го турим тук в Бойната Слава .За радост на малки и големи
                        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                        Comment


                          #13
                          Много хубаво би било да ги сканирате
                          Първия брой не беше ли,за Хан Крум,където убива Никифор? Абе сигурен съм,че имаше за Хан Крум,ама дали беше в Първия...

                          Comment


                            #14
                            Parabellum написа
                            С Импереца съм се договорил да ги сканирам и да ги направим на сайт. Ще го турим тук в Бойната Слава .За радост на малки и големи
                            Ами айде де, дори се отказвам от играчите дето ще ми донесеш (не че се надявам ама беше казал така) в полза на скановете. Все пак много хора сме израстнали с тези комикси, ееех връщат ме в младостта, абе не че съм стар ама като я гледам днешната младеж с поамериканчена култура и се чувствам изпаднал от друго измерение.

                            Comment


                              #15
                              И аз, като дете, много обичах сп. "Дъга".
                              Не съм бягал от час, за да си го купувам, нито съм спестявал от закуски, за да си го купя. (Мама ми го купуваше!)
                              От закуски съм спестявал за книги.

                              Много го харесвах, сега, като препрочитам отделни броеве (не мога да открия всички броеве, къде ли са се забутали, през годините?!), пак си ми харесва...

                              Мисля, че би трябвало да се преиздаде. Много по - стойностно е, в контекста на бозите, които се предлагат на днешните деца.

                              Повечето автори и художници на "Дъга" се пренасочиха към така наречените книги - игри (първата беше "Огнена пустиня"). Брат ми почти не е пропуснал такава книга.
                              После, имаше списание, което правеше промоции на следващите книги - игри.

                              Появата на компютърните игри обаче замести и списанията, и книгите...
                              Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

                              Comment

                              Working...
                              X