Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любима личност от ВСВ

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Любима личност от ВСВ

    Коя е любимата ви личност - военен, политик и т.н. от Втората Световна Война и защо? (Всъщност може да е повече от една - три, пет)

    Може да се получи доста интересно

    #2
    Любима личност от ВСВ

    Чърчил. Започва практически от нищото, през 30-те години е в пълна изолация, когато обаче над страната му идва бурята се сещат за него. Успява да изведе родината си от кризата си с победа, макар всички да му предричат поражение. И накрая е изритан - веднага след победата. И това ако не е съдба ...
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      #3
      Н.В. Цар Борис III-Обединител на отечествените български земи

      Димитър Списаревски-герой жертвал живота си за защитата на София.

      Йозеф Гьобелс-впечатлява ме огромния му интелект както и тънката му ирония,ораторската му дарба,саможертвата довела до самоубииство и смъртта на семейството му,фанатичната му вяра и преданост към национал-социализма и Адолф Хитлер,безрезервната му служба на Германия


      П.С. Това че уважавам Гьобелс,не значи че съм нацист или го оправдавам за деянията му.

      Comment


        #4
        Lock ON: Modern Air Combat.

        Адолф Хитлер - това да поведеш народ цял един народ изповядващ християнските ценности към една унищожителна война си е направо феноменален талант ... разбира се той за мене е най-големият политик ... знае как да манипулира до такава степен,че хората освен да му вярват сляпо се и жертват за него

        Уинстън Чърчил - като политик много го ценя понеже гледа реално на нещата ... при подписването на Версайският договор той е казал "Това не е мирен договор ... това е примирие за 20 години"

        Цар Борис III - много българи в днешно време не го оценяват какво е направил тогава ... може би комунистическият пропаганден апарат си е казал думата и е затрил истинските българи,а пък е издигнал някакви си прости гултаци ... в онези времена,когато цяла Европа е била арена на кървави сблъсаци ... България да остане неутрална си е само и изцяло заслуга на Цар Борис III ... наша кръв по времето на Царя не се пролива никъде ... дори си спасяваме нашите евреи ... нещо,което дори и Папата не е дръзнал да направи

        Ервин Ромел - хресвам му нестандартното мислене и ексцентричното поведение ... харесва ми как от някакви коли с повече въображение направил танкове сложил им едни клони отзаде и вдигнал такава пушилка все едно идва някаква ограмна танкова армада ... много важно нещо е да всяваш страх у противника ... когато той е изплашен е лесно пробиваем

        ... бих добавил и още Валтер Модел,Герд фон Рунщедт,Ерих фон Мащайн 8)

        Comment


          #5
          Всъщност фразатам която тук е припасана на Чърчил май е на фелдмаршал Фош. Аз поне така знам.
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            #6
            ... аз някъде ги имах всички фрази записани ... трябва да ги потърся и ще ги препиша тука ... почти съм сигурен,че е на Чърчил,но за всеки случай ще сверя сега след малко

            Comment


              #7
              ... бил си прав

              Маршал Фердинанд Фош - Това не е мир.Това е примирие за двадесет години.

              Полковник Крибел(подписал германската капитулация) - Довиждане,господа,среща след двадесет години!

              Уинстън Чърчил - В Европа започва една ужасна епоха.Цари влажна топлина,предшестваща бурята и всичко ще свърши с експлозия,която без съмнение ще е по смъртоносна от световната война.

              Фелдмаршал Паул фон Хинденбург - Меланхоличните размишления нямат стойност.Това,което беше германско,отново трябва да бъде германско.Помни го,германска младеж!

              Кайзер Вилхелм II - Този мир сега става международен закон,но ние никога няма да признаем юридическата му стойност.

              Comment


                #8
                Щом стане дума за Димитър Списаревски не може да не се спомене и поручик Неделчо Бончев...



                Неделчо Бончев се ражда на 17 юни 1917г. Завършва Царското Военно Училище през 1940, веднага след това заминава за Пиаченца в Италия, където е признат за майстор пилот-изтребител. Връща се в Карлово, а от там се присъединява към 2nd Group of the 6th Fighter Regiment. През 1941 като летец от 222 ято лети на Авиа B-534, Дивоатин D.520, Месершмидт Me-109. Командва чешките биплани при атаката над връщащите се от нападение над Плоещ B-24Ds на 1 август 1943. След това частта му се прехвърля на френските дивоатин-и и на 20 декември 1944 се сражава с американските Боинг В-24 (в същия ден Димитър Списаревски сваля един Либерейтър, след което прави "въздушен таран" на втори, той загива, но се превръща в легенда на българската авиация), където печели първата си победа. Тези български летци се прехвърлят на Me-109G-6 и на и на 30 март над Перник свалят В-17. 11 ч. и 35 мин на 17 април 1944 г. в 11 ч. засвирват сирените. София е атакувана от четири вълни В-17 - общо 350 бомбардировача, и 100 изтребителя Р-47 и Р-51. В небето над столицата обаче става недоразумение- охраната на В-24 и В-17 не е от двутелите Р-38, а от новите еднотели Р-47 и Р-51 посрещащите врага български летци не са осведомени за тези нови машини и ги взимат за свои. Разбират грешката си, но вече е късно, падат свалени шест български изтребителя, а 10 са повредени и загиват трима български летци. 17 април става известен като "BLACK EASTER" или "Черният ден". В самата битка поручик Неделчо Бончев след като изразходва мунициите си се врязва в един В-24, целия екипаж на летящата крепост загива, а поручика по чудо оцелява и катапултира...



                Ето как изглежда след случката...


                След 9 септември 1944 България се включва в страната на Съюзниците. Българските летци системно започват унищожение на немските сили на Балканите, като множество самолети на Луфтвафе биват унищожавани още на летищата... В един подобен рейд на 10 октомври Неделчо Бончев е свален над Крива Паланка (Македония) и пленен от части на СС. По пътя към военнопленически лагер към Австрия е екзекутиран...

                "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                И други затворници
                нека четат пред вратите
                нашата памет остъклена
                с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                Comment


                  #9
                  Ами Шеленберг естествено друг агент в Третия райх като него няма върши си изключително добре работата, дори и когато води преговори за сепаративен мир.
                  Гьобелс такъв оратор просто не съм вярвал че може да има, иначе Шовинистъ мисля добре го е описал.

                  И естествено най-вече всички български летци, те заслужават един голям поклон :nworthy:

                  Адолф Хитлер колкото и глупав да е бил според някои хора все пак да накараш да ти повярва една близо 80-милионна Германия не е малко, а и умело завърта главите на другите западни политици до 1.09.1939 г.

                  Има и други личности на които им се възхищавам но не чак толкова колкото на тези.
                  Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                  Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                  Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                  Comment


                    #10
                    Sir Winston, защото е пич

                    "History will be kind to me for I intend to write it."
                    Sir Winston Churchill
                    "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

                    Comment


                      #11
                      Сър Уинстън е и моят фаворит сред политиците .
                      Сред военните - Ямамото, Манщайн, Рокосовски.

                      Comment


                        #12
                        германски военни дейци
                        - Гудериан , как без него, от него тръгва всичко
                        - Хот, номер едно за успешни операции
                        - Ромел, ми кой като него
                        - Кесерлинг, "Фау 3"
                        - Дьониц, каква подводна война, нали
                        - Щирлиц, популярен герой...

                        Руски военни дейци
                        - Ватутин, обожавам двойнни Кани, най-лесния начин да победиш
                        - Шапошников,старата школа
                        - Петров, крепостите трябва да се отбраняват, въпреки Манщайн

                        Англичаните
                        - Маунтбатън го уважавам заради Бирма и Нормандия
                        - Уейвил, типичен британски булдог
                        - Монтгомери, баретата му гила

                        Американците
                        То не Брадли, то не е Патън, но аз харесвам Маккартър

                        Японците
                        Нагумо

                        Италианците
                        не знам, Чано го разбирам

                        Финландците
                        Манерхайм, екстра стомана

                        Французите
                        Кьониг, знам че звучи като бош, но спомнете си Бир Хакейм...

                        следва продължение

                        Comment


                          #13
                          От военните - сухопътните
                          Майнщайн, Гудериан, Ромел
                          морските Германия - Дьониц, Рьодер
                          Япония Ямамото, Одзава
                          Британия Андрю Браун Кънингам, Фрезър разказва играта на италианците с далеч по-малобройни сили
                          САЩ Спрюънс, Холси
                          Политици - Чърчил - макар и омразен за мен, Хитлер, Сталин, Рузвелт
                          П.В.

                          Comment


                            #14
                            von Danitz написа
                            Англичаните
                            - Маунтбатън го уважавам заради Бирма и Нормандия
                            Ами не знам за Бирма, ама за Нормандия май няма нищо общо защото след катастрофата при Диеп никой не му гласува доверие. Пък и той пълен некадърник не знам какво ти харесва в него, но все пак всеки си има мнение.
                            Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                            Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                            Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                            Comment


                              #15
                              Интересното за него е най-вече това, че ИРА са го взривили в една рибарска лодка през 1979
                              "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

                              Comment

                              Working...
                              X