Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Troy - или тема за лигавене

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Troy - или тема за лигавене

    Та кой е гледал филма да си дава мненията. Мисля, че другата тема се разпиля и затова отварям нова рубрика. Ако шефа не е съгласен може да го махне 8) .
    Като махнем историческите несъответствия, които всеки филм допуска неволно или не (най-фрапиращото беше, че в Троя се мяркаха лами , филма нали е сниман в Мексико и хората к'вото имали т'ва сложили :lol: :lol: ), моето мнение е, че друг режисьор би се справил по добре. И в Илиада достойно място заемаха боговете, а тези сценаристи въобще не казват нищо за техните роли.
    Може да прозвучи малко крайно, но... много шум за нищо.
    “Никога не е имало война, която по-лесно би могла да бъде
    предотвратена от тази, която току-що бе доразрушила
    всичко, останало от света при предишната битка.”
    Сър Уинстън Чърчил
    март 1948г.

    #2
    Аз понеделник ще го гледам
    XV mile the sea brode is
    From Turkey to the Ile of Rodez...

    Comment


      #3
      Хмм а как беше моментът с "десанта"? Трябва да е бил голям смях
      :lol: :lol: :lol:
      Аз мисля в други ден да го гледам.

      Едни приятели бяха статисти в "Троя" - въобще колегите металисти много се уреждат - то не беше "Спартак" "Троя" и всякакви подобни - навсякъде ги искат за статисти в последните години еххх аз веднъж да пусна коса до г..а ще почна да тарикатея така.

      Comment


        #4
        Ойген Савойски

        аз сигурно в Б-я ще го гледам по някое време
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #5
          То днес му беше премиерата в България.

          Comment


            #6
            то и тук, обаче сега си стягам багажите и изпити и пр. и нямам време
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              #7
              по мое мнение, филмът с няколко доста добри изключения е близо до посредствеността. :roll:
              Хмм а как беше моментът с "десанта"? Трябва да е бил голям смях
              indeed, аз дето бъкел не разбирам от военно изкуство се възмутих (е, то, разбира се, може би точно тази е била причината). първият час от филма е дори изнервящ. огромни несъответствия с книгата (това не ме дразнеше, просто отбелязвам, освен това цялата Илияда никога не съм я чел).
              е, актьорите бяха подбрани добре. особено Шон Бийн а и Ерик Бана доста приятно ме изненада като Хектор. обаче Хубавата Елена...да ме прощават, ама на това змийче не й повярвах и за секунда. да, красива е, но, в никакъв случай не е пленителна.
              като го изгледате и вие ще ми е любопитно да направите един военен разбор на битките и крепостта
              Ти си това,което е твоето най-голямо желание,
              каквото е желанието ти,такива са и мислите ти,
              каквито са мислите ти,такива са делата ти,
              каквито са делата ти, такава е и съдбата ти.

              Comment


                #8
                100 годишната война(1337-1453)

                Аз тази събота ще го гледам, то е ясно, че няма да бъде 1:1 с творбата, но поне при бюджет от 225 милиона долара искам зрелища!

                Comment


                  #9
                  Mahadeva написа
                  е, актьорите бяха подбрани добре. особено Шон Бийн а и Ерик Бана доста приятно ме изненада като Хектор.
                  Sean Been ili Bean kakto go spellvat e naistina vednuj; ne znam v toq film kak e ma kadeto sym go gledala, e strahoten...

                  Osobeno kato Boromir
                  The weak ones are there to justify the strong...

                  Comment


                    #10
                    Мда, гледах го филма. Стаа...
                    Да го погледнем от две гледни точни (както аз напоследък правя с холивудското кино)
                    1. Мазалото, сиреч ефекти, битки, масовки и тн - има какво да се види, въпреки че на моменти битките са направени така, че да се харесат/си ги представят неуките в тея неща зрители. С неминуемия ефект, че за нас, "спецовете" , на места изглеждаха доста глупаво и смешно. Но армиите бяха големи (флотите също). Много големи. Самата Троя нямаше нищо общо с реалната такава, но пък беше внушителна. Двубоите бяха готино хореографирани, макар и това да ги оприличаваше повече на балет, отколкото на бой. Ма аде, важното че изглеждаха готино. А, и донякъде плюс за битката пред портите на Троя - доста се приближаваше до представата ми за такъв сблъсък, бутаницата, бъркотията. Добре направено.
                    2. Смисълът или по-скоро художественото качество на филма - тоя момент вече дори не го търся в Холивуд. Доволен съм дори и на това да не се изцепват прекалено просташки. Малко са попроменили историята, но в детайли, за да стане по-гледаем филма (махнали са почти изцяло елемента с боговете, но е разбираемо като се замислиш колко обяснение би изисквало това) Образът на героите също беше доста запазен спрямо Илиада. Сменили са едно две места, но като цяло не е много дразнещо. Сирещ палци нагоре.
                    Но да се има предвид, че критериите ми са стабилно занижени, това е относителна оценка спрямо другите бози по кината, не абсолютна.
                    XV mile the sea brode is
                    From Turkey to the Ile of Rodez...

                    Comment


                      #11
                      Аз пък не съм го гледал...и няма и да го направя, обачче моята приятелка го е гледала и ми цвилеше доволно,аз обаче понеже съм проклет и казах (без да съм го гледал) че филмът е тъп и че не отговаря на книгата (това дори и от рекламите се виждаше) и я накарах да чете книгата (за по-сигурно набавена от мене), е та преди малко тя ми се обажда да ми се възмущава как видите ли във филма някакъв бил злодей, пък съгласно книгата бил ангелче.
                      И особенно много ми се газира като почна да и обяснявам какво лайнце е Ахил.

                      Comment


                        #12
                        Вижте сега не съм гледат тоз филм, но единственото, което ражда въображението ми относно него е пародия... Искам да кажа само в реалния живот (челите "Иляда" ще ме разберат), че хората симпатизират на смелия Хектор, който знае, че отива на сигурна смърт, а не на Ахил, който пред от избора да остарее вкъщи или да умре от насочена от Аполон стрела избира второто (тук всички семейни хора и особено майките ще ме разберат), но същевременно всички влюбени ще ме разберат, само един влюбен шестнадесет годишен младеж ще отмъсти за любовта си (няма значение, че е насочена към друг мъж)...
                        И съм сигурен, че в този филм няма нищо подобно... зрителят не само,
                        че не се колебае на коя страна да застане, но и неблъска мислете си кой е прав гордият Ахил или одобрения от всички цар Агамемнон. Греша ли, оборете ме.
                        "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                        И други затворници
                        нека четат пред вратите
                        нашата памет остъклена
                        с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                        Comment


                          #13
                          О, съвсем прав си, Гудериан. Но тук идва въпросът защо се прави даден филм и отговорът в конкретният случай е очевиден - търси се впечатляващо зрелище, а не интерпретация на една история.

                          Comment


                            #14
                            abe smisul... filma e zrelishte i daje i 2 min ne sum mislil koe e pravilno i koe ne i vuobshte ne ochakvah da vida Omirovata Troy ami prosto edin iak action i tochno tva i videh

                            kat iskam smislen film she gledam nekoi praven min. predi 30 godini
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              #15
                              "И шъ съ биеме и шъ съ бориме"
                              Иван Вуцов
                              "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                              И други затворници
                              нека четат пред вратите
                              нашата памет остъклена
                              с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                              Comment

                              Working...
                              X